خبرنگاران و فعالان گردشگری روسیه به ایران می‌آیند

خبرنگاران و فعالان گردشگری روسیه به ایران می‌آیند

هیاتی متشکل از مدیران شرکت‌های برتر گردشگری روسیه به همراه خبرنگارانی از شبکه تلویزیونی «رن تی وی» در قالب تور آشناسازی این هفته به ایران سفر می‌کنند.

به گزارش «ایسنا»، بخش دیپلماسی رسانه‌ای سفارت کشورمان در مسکو اعلام کرد اعضای این هیات در طول یک هفته حضور در ایران ضمن آشنایی با توان جذب گردشگر خارجی، از جاذبه‌های تهران، اصفهان، قشم و کیش، دیزین تهران، بازدید و با شرکت‌های گردشگری ایرانی که در زمینه جذب گردشگران خارجی فعال هستند، ملاقات و گفت‌وگو می‌کنند.

در این سفر، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری میزبان میهمانان روس خواهد بود و این اقدام در کنار امضای سند تسهیل دریافت ویزا برای شهروندان دو کشور، حضور در نمایشگاه‌های گردشگری و برگزاری تورهای آشناسازی ازجمله تلاش‌هایی بوده که دو کشور برای گسترش روابط فی‌مابین در زمینه گردشگری انجام داده‌اند. ایران و روسیه قرار است به‌زودی موافقت‌نامه لغو روادید در سفرهای گروهی گردشگری را امضا ‌کنند.

در همین حال، آمار جهانی و آمار ملی گردشگری دو کشور از رشد سفر متقابل اتباع آنها در سه سال اخیر حکایت دارد. روسیه با بیش از ۳۴ میلیون گردشگر در سال یکی از کشورهای دارای بیشترین گردشگر خروجی در جهان است و بر اساس داده‌های دولتی روسیه، ۱۰ درصد این میزان را گردشگران فرهنگی تاریخی تشکیل می‌دهند.

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *