ویزای الکترونیکی و معافیت مالیاتی هتل ها

ویزای الکترونیکی و معافیت مالیاتی هتل ها

معاون رئیس جمهور از صد در صد معافیت مالیاتی هتل ها، مراکز اقامتی و آژانس های وارد کننده گردشگر به کشور خبر داد.

مسعود سلطانی فر در حاشیه نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران اعلام کرد: در جلسه گذشته هیأت دولت ماده ۳۱ آیین نامه رفع موانع تولید که اصلاح ماده ۱۳۲ قانون مالیات های مستقیم است، تصویب شد. بر اساس این ماده قانونی، تمام هتل ها، مراکز اقامتی و تأسیسات گردشگری که از ابتدای سال ۹۵ پروانه بهره برداری دریافت می کنند، مشمول صددرصد معافیت مالیاتی می شوند.

به گفته او، این معافیت به مدت ۵ سال در شهرهای توسعه یافته و به مدت ۱۰ سال در شهرهای کمتر توسعه یافته اجرا می شود. وی اضافه کرد: مراکزی که در گذشته پروانه بهره برداری گرفته اند و مشمول معافیت ۵۰ درصدی می شدند نیز از سال آینده تا سال ۱۴۰۰ همچنان مشمول این معافیت مالیاتی خواهند بود.

او با یادآوری این که تمام آژانس های وارد کننده گردشگر به کشور مشمول معافیت مالیاتی کامل هستند، افزود: این معافیت شامل آژانس هایی که در بخش خروج تور فعال هستند نمی شود.

سلطانی فر همچنین با اعلام راه اندازی زودتر از موعد ویزای الکترونیک ایران افزود: طبق قول قبلی قرار بود ویزای الکترونیک تا پایان سال ۹۵ اجرا شود، اما اکنون مسئولان وزارت خارجه و سایر بخش های مرتبط نوید داده اند ویزای الکترونیک قبل از سال ۹۵ عملیاتی می شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سپس به میزان تسهیلات تخصیص یافته از محل صندوق توسعه ملی به پروژه های نیمه تمام گردشگری اشاره کرد و گفت: در یک ماه گذشته برای تکمیل ۳۱ هتل چهار و پنج ستاره نیمه کاره، ۵۸۰ میلیارد تومان از محل این صندوق اختصاص یافته است. ابتدای سال نیز ۲۰۰ میلیارد تومان تخصیص یافته بود که به طور کل برای تکمیل پروژه های نیمه تمام گردشگری به ویژه هتل های چهار و پنج ستاره ۷۸۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

سلطانی فر در ادامه در پاسخ به این سوال که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برای سفر ارزان مردم در نوروز چه اقدامی در دست دارد، گفت: نوروز پرحجم ترین زمان سفر های داخلی است که با تشکیل ستاد هماهنگی خدمات سفر از حدود ۴ ماه پیش دستورالعمل های شفافی به استان ها ارائه و خواسته شده نظارت دقیق بر فعالیت مراکز گردشگری و نرخ های اعمال شده داشته باشند. امیدواریم نظارت در تعطیلات به گونه ای باشد که مردم سفر ارزانی را در نوروز ۹۵ تجربه کنند.

منبع:ایسنا

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *