ویزای الکترونیکی و معافیت مالیاتی هتل ها

معاون رئیس جمهور از صد در صد معافیت مالیاتی هتل ها، مراکز اقامتی و آژانس های وارد کننده گردشگر به کشور خبر داد.

مسعود سلطانی فر در حاشیه نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران اعلام کرد: در جلسه گذشته هیأت دولت ماده ۳۱ آیین نامه رفع موانع تولید که اصلاح ماده ۱۳۲ قانون مالیات های مستقیم است، تصویب شد. بر اساس این ماده قانونی، تمام هتل ها، مراکز اقامتی و تأسیسات گردشگری که از ابتدای سال ۹۵ پروانه بهره برداری دریافت می کنند، مشمول صددرصد معافیت مالیاتی می شوند.

به گفته او، این معافیت به مدت ۵ سال در شهرهای توسعه یافته و به مدت ۱۰ سال در شهرهای کمتر توسعه یافته اجرا می شود. وی اضافه کرد: مراکزی که در گذشته پروانه بهره برداری گرفته اند و مشمول معافیت ۵۰ درصدی می شدند نیز از سال آینده تا سال ۱۴۰۰ همچنان مشمول این معافیت مالیاتی خواهند بود.

او با یادآوری این که تمام آژانس های وارد کننده گردشگر به کشور مشمول معافیت مالیاتی کامل هستند، افزود: این معافیت شامل آژانس هایی که در بخش خروج تور فعال هستند نمی شود.

سلطانی فر همچنین با اعلام راه اندازی زودتر از موعد ویزای الکترونیک ایران افزود: طبق قول قبلی قرار بود ویزای الکترونیک تا پایان سال ۹۵ اجرا شود، اما اکنون مسئولان وزارت خارجه و سایر بخش های مرتبط نوید داده اند ویزای الکترونیک قبل از سال ۹۵ عملیاتی می شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سپس به میزان تسهیلات تخصیص یافته از محل صندوق توسعه ملی به پروژه های نیمه تمام گردشگری اشاره کرد و گفت: در یک ماه گذشته برای تکمیل ۳۱ هتل چهار و پنج ستاره نیمه کاره، ۵۸۰ میلیارد تومان از محل این صندوق اختصاص یافته است. ابتدای سال نیز ۲۰۰ میلیارد تومان تخصیص یافته بود که به طور کل برای تکمیل پروژه های نیمه تمام گردشگری به ویژه هتل های چهار و پنج ستاره ۷۸۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

سلطانی فر در ادامه در پاسخ به این سوال که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برای سفر ارزان مردم در نوروز چه اقدامی در دست دارد، گفت: نوروز پرحجم ترین زمان سفر های داخلی است که با تشکیل ستاد هماهنگی خدمات سفر از حدود ۴ ماه پیش دستورالعمل های شفافی به استان ها ارائه و خواسته شده نظارت دقیق بر فعالیت مراکز گردشگری و نرخ های اعمال شده داشته باشند. امیدواریم نظارت در تعطیلات به گونه ای باشد که مردم سفر ارزانی را در نوروز ۹۵ تجربه کنند.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.