دانستنی های وقت و ویزا و مهاجرت کشور فرانسه

افرادی که قصد دارند تا به منظور سفرهای توریستی، تجاری، اقامتی و … ویزای کشوری را اخذ نمایند، باید ابتدا از سفارت کشور مقصد وقت قبلی بگبرند. شما با گرفتن وقت ویزا و سپس به دنبال آن، اخذ وقت سفارت، می توانید به کنسولگری رفته و انگشت نگاری های لازم و مصاحبه ی حضوری را انجام دهید.

هرساله افراد بسیاری قصد مهاجرت به کشور های مختلف اروپایی، آمریکایی و یا آسیایی را دارند که در این مقاله قصد داریم تا شما را با چگونگی اخذ ویزای فرانسه، وقت سفارت و به طور کلی مهاجرت به کشور فرانسه، آشنا کنیم. تا اگر چنانچه قصد مهاجرت داشتید، بتوانید با مراحل ابتدایی و اصلی کار آشنایی پیدا نمایید.

وقت سفارت فرانسه به صورت فوری و تضمینی

افرادی که قصد دارند تا به منظور سفرهای توریستی، تجاری، اقامتی و … ویزای کشوری را اخذ نمایند، باید ابتدا از سفارت کشور مقصد وقت قبلی بگبرند. شما با گرفتن وقت ویزا و سپس به دنبال آن، اخذ وقت سفارت، می توانید به کنسولگری رفته و انگشت نگاری های لازم و مصاحبه ی حضوری را انجام دهید. اگر تصمیم به مهاجرت به کشور فرانسه را دارید، می توانید به دو طریق برای دریافت وقت سفارت اقدام نمایید. ۱_ به صورت حضوری و ۲_ به صورت آنلاین و اینترنتی

برای دریافت وقت سفارت شما می توانید خودتان، شخصا به سفارت مراجعه کرده و مدارک مربوطه را تحویل داده و فرم های مورد نیاز را پر کنید. فرمی تحت عنوان درخواست ویزا که در کنسولگری به شما ارائه می شود، باید به طور دقیق و از همه مهمتر صحیح تکمیل شود، در غیر این صورت از همان ابتدای کار درخواست شما با مشکل رو به رو خواهد شد. همچنین شما می توانید از برخی کارگزاری های معتبر مانند ( وی اف اس) نیز برای دریافت وقت سفارت کمک بگیرید. آژانس های مسافرتی با سابقه کاری بالا نیز با آگاهی از زمان وقت سفارت کنسولگری های مختلف می توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند. تمامی مدارک لازم برای اخذ ویزا ( متناسب با نوع ویزای درخواستی) به علاوه مبلغ معینی پول برای دریافت وقت سفارت مورد نیاز می باشد که با مراجعه به سایت کنسولگری کشور مقصد می توانید از مدارک مورد نیاز و مبلغ مشخص شده آگاه شوید. وقت سفارت بستگی به تعداد مراجعه کنندگان برای اخذ ویزا دارد و ممکن است بین یک روز تا یک سال متغیر باشد. برخی کارگزاری ها در صورت وجود تجربه بالا می توانند برای شما وقت سفارت فوری دریافت نمایند.

دانستنی های وقت و ویزا و مهاجرت کشور فرانسه

اخذ ویزای کشور فرانسه

برای مهاجرت به کشور فرانسه شما پس از دریافت وقت سفارت باید به دنبال اخذ ویزا باشید. ویزا در واقع حکم ورود شما به کشور فرانسه می باشد که معمولا پروسه ای طولانی مدت می باشد. به منظور اقدام برای دریافت ویزا باید مدارک ذیل را به همراه داشته باشید:

۱_ به همراه داشتن اصل پاسپورت : توجه داشته باشید که پاسپورت شما باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.

۲_ ۳ قطعه عکس جدید با زمینه ی سفید رنگ در سایز ۳*۴

۳_ شناسنامه و کارت ملی خود و یا دیگر افراد خانواده که با آنها قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارید، ترجمه شده و به همراه اصل آنها را به سفارت تحویل دهید.

۴_ پرینت از گردش حساب بانکی خود که به تازگی (حداکثر ۳ ماه قبل) از بانک استعلام شده باشد.

۵_ ارائه مدارک مربوط به شغل و تخصص خود و یا همراهانتان به صورت ترجمه شده:

۶_ ارائه فرم تکمیل شده ی مربوط به مشخصات فردی خود و سایر افرادی که به همراه شما قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارند.

۷_ مراجعه به سفارت برای انجام انگشت نگاری های لازم

۸_ ارائه ضمانت نامه ای بانکی برابر با مبلغ مد نظر سفارت فرانسه

تمامی مدارکی که قرار است به سفارت فرانسه ارائه شود، باید ترجمه شده باشد. به این منظور از دارالترجمه های معتبر کمک بگیرید.

هر سفارت وابسته به قوانین مربوط به کشور خود، ممکن است مدارک متفاوتی را در خواست نماید که شما با مراجعه به سایت کنسولگری کشور فرانسه می توانید از تمامی مدارک لازم برای اخذ ویزا به منظور مهاجرت به کشور فرانسه آگاه شوید.

دانستنی های وقت و ویزا و مهاجرت کشور فرانسه

ویزا فرانسه

مهاجرت به کشور فرانسه

مهاجرت به کشور فرانسه به طرق مختلف امکان پذیر خواهد بود که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد.

۱_ مهاجرت به کشور فرانسه برای ادامه تحصیل: اگر قصد دارید تا برای ادامه تحصیل به این کشور سفر کنید باید ویزای تحصیلی دریافت کرده و مدت زمان اقامت خود را مشخص نمایید.

۲_ مهاجرت به کشور فرانسه برای کار: یکی از رایج ترین نوع مهاجرت می باشد که شما می توانید با توجه به تخصص کاری خود اقدام به دریافت ویزای کاری کرده و به این کشور مهاجرت کنید. برای مثال برخی رشته های مهندسی، پزشکی و یا پیراپزشکی از جمله تخصص هایی هستند که معمولا کشور ها به آن ها نیاز دارند.

۳_ مهاجرت به کشور فرانسه برای سرمایه گذاری: تقریبا تمامی کشور ها از جمله فرانسه از برنامه های سرمایه گذاری و یا برخی فعالیت های کارآفرینی، استقبال خواهند کرد. که دولت فرانسه طول مدت اقامت را متناسب با نوع و مقدار سرمایه گذاری در نظر خواهد گرفت.

۴_ مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج: اگر شما پس از رفتن به فرانسه با یک فرد تبعه ی فرانسه ازدواج کنید، می توانید پس از گذشت ۴ سال، خود نیز یک شهروند فرانسوی محسوب شوید.

۵_ در صورتی که پنج سال از اقامت شما به فرانسه گذشته باشد، از شهروندان فرانسه خواهید بود.

در صورت کسب شهروندی کشور فرانسه، شما می توانید از تمامی امکانات و حقوق قانونی سایر شهروندان بهرمند شوید.

آدرس سفارت فرانسه

سفارت این کشور در تهران بزرگ، خیابان نوفل لوشاتو می باشد که از روز های یک شنبه تا پنج شنبه باز بوده و ساعت کاری آن نیز ۸ صبح تا ۸ شب می باشد.

منبع: اتاق شیشه ای خبر

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *