درآمد هتل های انگلیس در تابستان چقدر است؟..

نمایی از سالن بار هتل هلیتون شهر منچستر

به گزارش بازارهتل، با فرا رسیدن فصل تابستان، هتل های انگلیس امیدوارند بتوانند از مهمانان خود در این فصل که رده سنی ۲۷ سال به بالا را تشکیل می دهند درآمد قابل توجه ای به دست آورند که گفته می شود رقمی در حدود ۲۷ میلیارد پوند خواهد بود.

در همین باره به تازگی نتایج یک نظر سنجی صورت گرفته توسط یک سایت رزرو هتل در انگلستان نشان می دهد که برای حدود دو سوم جمعیت آماری یعنی ۷۴ درصد از مهمانان احتمالی، “قیمت” عامل تعیین کننده ای در انتخاب هتل شان خواهد بود. حال آنکه برای ۶۲ درصد “موقعیت هتل” و برای ۵۲ درصد، “امکانات” هتل بیش از باقی عوامل در تصمیم انتخابشان تاثیر گذار است. در همین حال ۲۴ درصد از پاسخ دهندگان به دنبال نام “برند”ها جذب هتل ها می شوند و ۲۱ درصد هم به دنبال هتل هایی خاص با محیط های خانوادگی می باشند.
از سوی دیگر این تحقیق پیش بینی می کند که تابستان امسال اغلب مسافران در نظر دارند بیش از یک هفته برای تعطیلات خود هتل رزرو کنند که این میزان به طور متوسط حتی به ۱۰ شب هم می رسد که بدین ترتیب ۲۷ درصد از مسافران سال پیش، تعطیلاتی مفصل تر را برای امسال خود برنامه ریزی می کنند. در این راستا ۷۴ درصد از ایشان همان رقمی را برای هزینه سفرشان پرداخت خواهند کرد که سال گذشته پرداخت کردند و ۱۴ درصد هم یقینا رقمی بیش تر را متقبل خواهند شد. از این رو انتظار می رود در حد فاصل ماه می تا آگوست، متوسط هزینه سفر برای مسافران در حدود ۱۱۱۶ پوند باشد.
نکته دیگر مورد تحقیق این نظرسنجی، علاقه مهمانان به مکان اتاقشان در هتل بود به نحوی که ۴۰ درصد از آنان حاضر به داشتن اتاقی در کنار آسانسور نیستند و ۲۲ درصد هم ترجیح می دهند اتاقی دور از دستگاه های فروش خودکار داشته باشند. در همین حال ۳۹ درصد هم دوست دارند تا اتاقشان ترجیحا نه در طبقه نخست باشد و نه نردیک رستوران یا بار.
در بخش دیگر این تحقیق، هدف از مسافرت مورد پرسش قرار گرفته است که ۶۸ درصد از پاسخ دهندگان هدف خود را استراحت در سواحل و یا اسپاها دانستند در حالی که ۵۱ درصد به دنبال جاذبه های شهری و مراکز خرید هستند. در این میان، ۲۷ درصد هم بازدید از سایت های تاریخی را برای سفر تابستانی خویش ترجیح می دهند.
اما اینکه مسافران چه زمانی هدف و مکان مورد نظر خود برای سفر را تعیین می کنند و از چه طریق برای رزرو آن ها اقدام می کنند، پرسش دیگر این نظرسنجی بود که در آن مشخص شد ۵۲ درصد از ایشان بیش از یک ماه پیش تر برای این مهم اقدام می کنند در حالی که ۳۸ درصد بین یک هفته تا یک ماه پیش تر. ۱۰ درصد هم ترجیح می دهند تا در نزدیک ترین زمان ممکن برای سفرشان برنامه ریزی کنند.
برای رزرو هم بیش از نیمی از مسافران مورد پرسش این تحقیق، یکی از شبکه های اجتماعی و یا سایت های رزرواسیون را انتخاب و ۱۷ درصد هم از وبلاگ های سفر استفاده می کنند. و جالب آنکه ۱۶ درصد هم ترجیح می دهند تا از طریق نظرات دوستانشان برای این مهم اقدام کنند
منبع: بازار هتل

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *