دیدنی های مکزیک

دیدنی های مکزیک

 ایالات متحد مکزیک یا مکزیک، کشوری است در آمریکای شمالی. این کشور از شمال با ایالات متحده آمریکا و از جنوب شرقی با گواتمالا و بلیز هم مرز است. همچنین اقیانوس آرام، در غرب و جنوب، خلیج مکزیک در شرق و دریای کارائیب در جنوب شرق آن را دربرگرفته اند. تعداد زیادی از ایرانیان همه ساله سفر به مکزیک را انتخاب می کنند. این کشور پر طرفدار ترین مقصد گردشگری در امریکای لاتین می باشد.

پایتخت آن مکزیکوسیتی، یکی از پرجمعیت ترین شهرهای دنیا است. اولین آثاری که از انسان در مسو آمریکا (مکزیک کنونی) به دست آمده متعلق به ۴۰ هزار سال پیش است. مکزیک همچنین مهد یکی از مهمترین تمدن های باستان، آزتک، بوده است. مکزیک در قرن ۱۶ میلادی توسط هران کورتس کشف شد و در سال ۱۵۱۹ تمدن های بومی مکزیک از سوی اسپانیایی ها مورد حمله قرار گرفتند. این کشور از سال ۱۵۲۱ تاجنگ های استقلال مابین ۱۸۲۱-۱۸۱۰ مستعمره اسپانیا بوده است.

 

اطلاعات کلی کشور مکزیک: 

درباره کشور مکزیک: مکزیک کشوری است در آمریکای شمالی که پایتخت آن مکزیک وسیتی می باشد نوع حکومت این کشور جمهوری فدرال و مذهب آن کاتولیک رومی (۹۱%) است. زبان رسمی مردم مکزیک اسپانیایی ( ۹۲% رسمی ) و همچنین زبانهای مختلف سرخپوستان نیز صحبت می شود. واحد پول پزو مکزیک (Mexican Peso) با جمعیت: ۱۰۴٫۹۵۹٫۵۹۴ نفر (July 2004 est.)

زبان اداری و کاربردی در مکزیک کشوری است در آمریکای شمالی زبان اسپانیایی است اما این کشور یک زبان رسمی ندارد و از سال ۲۰۰۳، تعداد ۶۲ زبان بومی سرخ پوستی نیز به عنوان «زبان های ملی» ثبت شده و رسمیت یافته اند. کشور مکزیک کشوری است در آمریکای شمالی بزرگ ترین کشور اسپانیایی زبان جهان است و حدود یک سوم از کل اسپانیایی زبان های جهان در مکزیک کشوری است در آمریکای شمالی زندگی می کنند.

 

"دیدنی های مکزیک، مکزیکوسیتی پایتخت مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

 چیچن ایتزا (chichen itza)

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

 

دیدنی های مکزیک

دیدنی های مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

نقشه جغرافیایی کشور مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

Please follow and like us:

1 دیدگاه

  1. مجد گفت:

    سلام
    واقعا عکس های زیبا و مطالب ارزنده ای ارائه دادید استفاده کردیم ممنونم ازتون دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *