راهنمای سفر به منطقه سلیمان تنگه

یک جاده جنگلی زیبا و بکر را طی می‌کنید و ناگهان در میان انبوهی از درختان سر به فلک کشیده، دریاچه‌ای زیبا پیش چشمتان می‌آید.

 انگار وارد منطقه‌ای شده‌اید که متعلق به دنیای دیگری است. حالا متوجه می‌شوید، شنیده‌هایتان درباره زیبایی منطقه «سلیمان تنگه» و رودخانه‌اش درست بوده.

اما این، همه داستان نیست، وقتی در گوشه‌ای از دریاچه‌ به دیواره بتنی عظیمی می‌رسید که آب با شدت از لابه‌لای حفره‌هایش به سمت پایین سرازیر می‌شود.

دست‌تان می‌آید ابهت و اقتدار هم بخشی از طبیعت سلیمان تنگه است.

 این منطقه از سال ۱۳۷۵ صاحب این دیوار بتنی و سد «رجائی» به مساحت تقریباً ۵ کیلومتر مربع شد و ۴ سال بعد هم امکانات گردشگری از ویلا و آلاچیق گرفته تا اسکله و قایق در کنارر دریاچه‌ سبز شد.

حالا می‌شود وارد جاده فیروزکوه شد و در کنار طبیعت سرسیز و یک منطقه پرآب، برای یک روز تعطیل از زیبایی منطقه لذت برد.

طبیعتی بکر:

 منطقه جنگلی محوطه کنار سد و رودخانه، سکوهایی هم برای استراحت مسافران دارد. جاده جنگلی هم اینجاست، می‌توانید واردش شوید.

رودخانه‌ تجن:

 دریاچه‌ای که از جمع‌ شدن آب رودخانه تجن به وجود آمده به همراه رودخانه نسبتاً بلند اینجا، طبیعت منطقه را زیباتر کرده‌اند.

تاج سد:

 در گوشه‌ای از دریاچه، دیواری بتنی در میان درختان قرار دارد که آب با شدت از درون حفره‌هایش سرازیر می‌شود، عکاسی را نباید از دست داد.

قایق سواری:

 روی دریاچه، اسکله‌ای زده شده که می‌توانید آنجا قایق سواری کنید. با یک هزار و ۵۰۰ تومان یک ساعت قایق پدالی سوار شوید و با ۲ هزار تومان، هم قایق سواری کنید و هم گشتی در شیرین رود بزنید.

ماهیگیری:

 در گوشه و کنار و اطراف، پر است از مردمی که در حال ماهیگری‌اند. شما هم وسایل ماهیگری را ببرید؛ البته اگر وسایل نداشتید از مردم محلی میتوانید کمک بگیرید تا با چوب و نخ، وسیله‌ای برای ماهیگری برایتان درست کنند.

غذای محلی:

پایین تاج سد پر از رستوران‌هایی است که با انواع ماهی، غذاهای محلی خوشمزه درست می‌کنند؛ البته به غیر از ماهی، غذاهای دیگری هم می‌توانید سفارش بدهید.

ورودی اسکله:

ورودی اسکله برای هر خودرو ۲ هزار تومان است. می‌توانید در مکان‌هایی که برای نشستن مسافران در نظر گرفته شده، چادر هم بزنید.

 اما در فکر اجاره خانه هستید، با پرداخت ۳۰ تا ۸۰ هزار تومان خانه‌هایی را کرایه کنید که در پایین تاج سد هستند.

 برای کرایه اتاق با شماره تلفن ۳۷۹۴۴۵۵ (۰۱۵۱) تماس بگیرید.

جنگل‌های سرسبز گیلان، مخصوصاً آنها که کوه‌های منطقه تالش را گرفته و بالا رفته‌اند، هر کس را وسوسه می‌کند که به دل جنگل بزند، از یک طرفش وارد شود و از طرف دیگر بیرون بزند.

 اما چنین پیاده روی طولانی کار هر کسی نیست؛ هم تجهیزات می‌خواهد و هم قدرت بدنی بالا، چند سالی است که بعضی تورهای طبیعت گردی، این سختی را راحت‌تر کرده و مسافرانی را که اهل پیاده‌روی‌اند مهمان این جنگل‌های بکر می‌کنند.

تماشای ییلاقات مرتفع تالش نشین، پیاده‌روی جنگلی و اقامت در کلبه‌های جنگلی از تجربه‌های چنین سفری است.    

سفر به منطقه سلیمان تنگه

 

سفر به منطقه سلیمان تنگه

سفر به منطقه سلیمان تنگه

 

سفر به منطقه سلیمان تنگه

سفر به منطقه سلیمان تنگه

سفر به منطقه سلیمان تنگه

سفر به منطقه سلیمان تنگه

سفر به منطقه سلیمان تنگه

سفر به منطقه سلیمان تنگه

سفر به منطقه سلیمان تنگه

سفر به منطقه سلیمان تنگه

سفر به منطقه سلیمان تنگه

سفر به منطقه سلیمان تنگه

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *