راهنمای اقامت در گیله بوم، اقامتگاهی سنتی در شرق گیلان

زیر سقف گیله وران

سفر بخشی از زندگی ماست گاه و بیگاه کوله بار سفر میبیندیم و هر بار به گوشه ای سر می زنیم یک مقصد هم در این ماه گرم می تواند گیلان باشد البته کوهپایه های سرسبز و خنکش((قاسم آباد سفلی)) روستایی است در میانه کوه و دریا ودر پای((سماموس)) بلندترین قله گیلان اگر چه خطه سر سبز گیلان با ویلا گره خورده اما اقامتگاهه ای بومی که چندی است پا گرفته اند به گیلان و روستای قاسم آباد هم راه بازکرده اند .

قاسم آباد حالا((گیله بوم)) خود را دارد و در ی گشاده مثل خانه های گیلان با همان آرایش و رنگ و بو . صاحب خانه آن را از عید فطر سال پیش تحویل گرفته و پس از حدود پنج ماه به شکل امروزی اش درآورده از نقاشی و بنایی تا لوله کشی و خیاطی همه اش حاصل کار خود و دوستانشان است . نام انتاق ها نام جاذبه های طبیعی با فرهنگی همین منطقه است . صاحب خانه با شربت های گیاهی به استقبال می آید و بوی غذای خوشمزه بخشی از حیاط را پر کرده غلغل سماور و طعم چای گیلان تا دیروقت مسافران را دور هم می نشاند و صحبت ها گل می اندازد.

 

 نکات طلایی

همراه با گیلان

برای اقامت در گیله بوم باید کارت شناسایی معتبر یا شناسنامه همراه داشته باشید . ضمن آنکه گیله بوم خود را موظف به رعایت کلیه قوانین رسمی و عرفی کشور می داند و در صورت چنین تخلفاتی یا ایجاد مزاحمت برای اهالی روستا ، با متخلف برخورد خواهد کرد . حفظ اموال ومدرک شخصی به عهده مسافر است .

چطور بهقاسم آباد برسیم ؟

سلام قاسم آباد

اگراز سمت غرب گیلان می آیید بهتر است برای رسیدن به روستای قاسم آباد اول از همه به لاهیجان برسید .

از سمت لاهیجان به سمت چابکسر راه بیفتید . بعد از کلاچای و نرسیده به چابکسر به روستای قاسم آباد سفلی خواهید رسید . وارد روستا که شدید در کوچه ابریشم یک پلاک ۶۹ می توانید گیله بوم را ببینید .

شرایط اقامت سماموس و خودکا

گیله بوم با داشتن سه اتاق و یک سالن بزرگ در آن واحد ظرفیت پذیرش ۳۰ نفر را درارد .

گیله بوم بسته به تعداد و امکانات در خواستی ، هزینه های متفاوتی دارد .

تلار اتاق ( به زبان گیلگی اتاق منتهی به ایوان ) ، سماموس و راش اسم اتاق های طبقه پایین استو طبقه بالا هم جور خانه ( در زبان گیلکی به معنای بالا خانه ) است . اتاق خودکا هم اتاق میزبانان است .

 

برای گرفتن اطلاعات بیشتر و هماهنگی با تلفن های ۰۹۱۹۶۳۹۶۱۸۵ تماس بگیرید یا به نشانی اینترنتی gileboom.info تماس بگیرید .

امکانات

در دل طبیعت

در کلبه گیله بوم این فرصت را دارید که با اقامت دریک خانه سنتی با بخشی از این فرهنگ غنی از نزدیک آشنا شوید .

گیله بوم خانه ایست سنتیبا امکانات و خدمات زیر :

پذیرایی: صبحانه رایگان – پذیرایی با شربت های سنتی و در ظروف سنتی . پذیرایی با غذاهایگیلکی مثل مرغ ترش ، میرزا قاسمی ، باقالی قاتوق ، پلا سر تره ، ترشی تره ، پنیر بروشته .

امکانات : پارکینگ ، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی ، حمام ، تشکهای سنتی ، کفپوش نمدی ، یک هزار و ۴۰۰ متر فضای سبز ، درختان مرکبات ، معماری سنتاقامتگاه .

خدمات ویژه : غرفه صنایع دستی ، موسیقی و مراسم محلی ، تور مزرعه گردی ، گشت زنی ، کوهنوردی ، کشتی گیله مردی ، جشن برداشت محصول ، بازی های محلی و بازدید از تفرجگاههای طبیعی و تاریخی همجوار گیله بوم .

 

tour parande negari

راهنمای اقامت در گیله بوم

eghamat dar smamos

راهنمای اقامت در گیله بوم

tafarojgah tabie va tarikhi

راهنمای اقامت در گیله بوم

tour shomal

راهنمای اقامت در گیله بوم

jazebe hay tafrihi- gileh bom

راهنمای اقامت در گیله بوم

soghati hay shomal

راهنمای اقامت در گیله بوم

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *