هیجان برفی

کوهستان البرز ، در کنار چشم اندازهای تماشایی ، آب و هوای خنک کوهستانی و دامنه های سرسبزی که نثار ساکنان تهران می کند ، یکی از مهمترین مراکز تفریح را برای پایتخت نشینان و ساکنان شهرهای همسایه اش به وجود آورده است ؛ مخصوصا تفریح های زمستانی . تقریبا از اواخر پاییز . خیلی پیش تر از آنکه برف بر سر پایتخت ببارد ، ارتفاعات و قله های پایین دست این کوهستان پر برف می شوند و زمان برف بازی و اسکی هم برای دامنه نشینان البرز آغاز می شود .

همین ارتفاعات برف گیر باعث شده است پیست های اسکی که در چند دهه اخیر در نقاط شمالی تهران کارشان را شروع کرده اند ، در ماه های برف گیر شلوغ و پر رفت و آمد شوند . مخصوصا سه پیست اسکی معروف که در فاصله تقریبا نزدیکی به همدیگر قرار دارند ؛ یعنی دیزین ، شمشک و دربندسر . بنابراین اگر برای دو روز تعطیل آخر هفته در تهران هستید و به دنبال یک منطقه خوب برای تفریح و ورزش می گردید ، یکی از بهترین انتخاب ها برف بازی و اسکی در این پیست های برفی است .

برنامه برف گردی

می توانید برای دو روز تفریح ، یکی از این چهار برنامه را انتخاب کنید : ۱- یک روز در دربندسر ، یک روز در شمشک و شب مانی در هتل شمشک . ۲- یک روز در دربندسر ، یک روز در دیزین و شب مانی در هتل شمشک . ۳- یک روز در شمشک ، یک روز در دیزین و شب مانی در هتل شمشک . ۴- دو روز در دیزین و شب مانی در هتل های شماره ۱ و ۲ دیزین .

 دوستان همیشگی برف

پیست های اسکی شمال پایتخت فاصله چندانی از تهران ندارند . می توانید یکی از آنها را که در فهرست زیر آمده انتخاب کنید و یک یا دو روزتان را در آن بگذرانید .

دیزین : پیست دیزین تقریبا بزرگترین و مجهزترین پیست اسکی ایران است . این پیست که از اواخر دهه ۴۰ کارش را شروع کرده ف بسیار مرتفع است ، ارتفاع پایین ترین نقطه این پیست که پارکینگ و هتل در آن قرار دارد ، روستای «گاجره» با حدود دو هزار و ۶۰۰ متر و بالاترین نقطه آن هم ؛ قله «سی چال» حدود سه هزار و ۶۰۰ متر است . به دلیل وسعت این پیست ، در نقاط مختلف آن از پارکینگ پایین گرفته تا قله غذاخوری های فراوان قرار دارد که معروف ترین شان غذاخوری زنجیره ای «نیم قله» است .

 در پایین پیست هم مدرسه اسکی ، دو هتل ، اورژانس ، سرویس های بهداشتی ، خانه های اجاره ای و همین طور فروشگاه های اجاره لوازم اسکی قرار دارند . این پیست دو پارکینگ اختصاصی هم دارد ؛ یکی در بالای پیست برای کسانی که از جاده فشم و لواسان آمده اند و دیگری در پایین پیست برای مسافران جاده چالوس و ولایت رود . فعلا ورودی پیست دیزین برای روزهای آخر هفته ۵۷ هزار تومان برای هر نفر و ورودی پارکینگ هم ۷ هزار تومان است . برای رزرو هتل های دیزین می توانید با شماره ۳۵۲۱۲۹۷۸ (۰۲۶) تماس بگیرید .

چطور برسیم : برای رسیدن به پیست دیزین دو راه دارید ؛ اولین مسیر ، جاده چالوس و روستای «ولایت رود» است که مستقیم به پیست می رسد . از تهران حدود ۱۱۵ کیلومتر ؛ یعنی حدود دو ساعت راه دارید . دومین مسیر به «جاده بالا» معروف است که از جاده لواسان و فشم و بعد از گذشتن از شمشک به سمت گردنه دیزین می رسد . اگر این مسیر را انتخاب کنید ، به ورودی بالای پیست می رسید حواستان باشد که این مسیر گاهی در زمستان بسته می شود . دیزین از این مسیر حدود ۵۰ کیلومتر تا تهران فاصله دارد ، اما به دلیل کوهستانی بودن جاده حدود یک ساعت و نیم تا پیست زمان دارید .

شمشک : پیست شمشک که یکی از دو پیست لواسانات است ، تقریبا هم سن پیست دیزین است ، هر چند که به اندازه آن مجهز نیست . در روزهای برفی که مسیر جاده بالا به دیزین بسته است ، می توانید به این پیست بروید ، ضمن آنکه زمان دسترسی به آنجا حدود ۳۰ دقیقه کمتر و قیمت ورودی اش هم پایین تر است ، شمشک دو پیست اصلی آفتاب و مهتاب دارد و بیشتر شهرتش هم مدیون این دو پیست و شیب زیاد آن دو است که به دیواره شمشک معروف هستند . البته شمشک غیر از این ها ، یک پیست اسکی مبتدی هم دارد . شمشک ، یک پیست شبانه هم دارد که از ساعت ۷ تا ۱۰ شب کار می کند و مناسب اسکی بازانی است که شب در هتل شمشک می مانند .

 این پیست هم ، دو خط بالا بر تله سیژ و دو خط بالا بر بشقابی ، چندین بوفه ، مدرسه اسکی ، اورژانس و مغازه های اجراه وسایل اسکی دارد . البته حواس تان باشد که پیست شمشک ، پارکنیگ اختصاصی ندارد . ورودی این پیست برای هر نفر ، در روزهای آخر هفته ۴۰ هزار تومان است که اگر این بلیت ها را به صورت بسته ۲۰ یا ۴۰ عددی تهیه کنید ، تخفیف می گیرد . برای رزرو هتل شمشک می توانید با شماره ۲۶۵۲۶۲۶۰ (۰۲۱) تماس بگیرید .

چطور برسیم : مسیر دسترسی به پیست اسکی شمشک ، از جاده لواسان – فشم است ، مسیری که اگر آن را ادامه دهید ، به بالای پیست دیزین می رسید .

دربندسر : دربندسر ، پیست دیگر لواسانات است . این پیست برخلاف پیست های قبلی خصوصی است و با آنکه کوچک است ، اما از پیست شمشک مجهزتر است ؛ دو خط بالا بر تله سیژ سریع دارد که یکی از آنها ، تنها تله سیژ ۴ نفره ایران است . در اینجا ، یک پیست کوچک مبتدی هم وجود دارد که شیب آن مناسب کسانی است که برای اولین بار اسکی می کنند . دربندسر مدرسه اسکی ، سه غذاخوری ، اورژانس ، سرویس های بهداشتی ، مغازه های اجاره اسکی و پارکینگ اختصاصی دارد .

قیمت بلیت برای هر نفر در روزهای آخر هفته ۵۰ هزار تومان و قیمت ورودی پارکینگ ۵ هزار تومان است .

چطور برسیم : برای رسیدن به پیست دربندسر هم مثل پیست شمشک ، باید وارد جاده لواسان – فشم شوید تا در نهایت به دربندسر برسید .

پیست های اسکی تهران

پیست های اسکی تهران

پیست های اسکی تهران

1 دیدگاه

 1. real psychic گفت:

  عالی! پست واقعا عالی، من ایده بسیار واضح دارم.
  در مورد موضوع این نوشتار.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
 • Goblinus globalus fantumo tubus dia
 • Scelerisque cursus dignissim lopatico
 • Montes vutario lacus quis preambul den
 • Leftomato denitro oculus softam lorum
 • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
 • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
 • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.