یک سفر معطر

 گل محمدی ، محبوب ترین گل در ایران است . گلی که طی قرن ها نه فقط با گلبرگ و بوی خوشش که با   عرق اش در زندگی ایرانیان حضور داشته ؛ از درمان و اجرای مراسم مذهبی گرفته تا پخت و پزهای خاص . طی قرن ها روش تهیه عرق این گل یا در اصطلاح گلابش تغییر چندانی نکرده . گل و آب درون دیگ های مسی ریخته و روی شعله گذاشته می شود .

 لوله ای در بالای دیگ ، بخار را خارج کرده و از تقطیر بخار در آب سرد ، گلاب آماده است . اما مراسم گلابگیری خیلی پیش تر از شروع این فرآیند شیمیایی شروع می شود ؛ یعنی چیدن گل از گلستان .

 به همین خاطر بهترین راه برای دیدن یک مراسم گلابگیری کامل ، آن است که صبح خیلی زود در محل گلابگیری باشید . فصل گلابگیری در ایران ماه های اردیبهشت و خرداد است و بسته به اینکه در کجای ایران انجام شود ، زمان و نوع گلاب متفاوت است .

در بین کارگاه های گلابگیری ایران از اصفهان گرفته تا یزد ، کرمان و آذربایجان ، کارگاه های گلابگیری کاشان و اطرافش از همه شناخته شده تر است ؛ پس می توانید راهی شهر گل و گلاب شوید .

مراسم گلابگیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.