اسپانیا؛دعوت به تماشای مزرعه های سبززیتون

جهانگردان بسیاری عقیده دارند که اسپانیایی ها زیباترین مردمان اروپا هستند بدون تردید آنها خوش لباس ترین مردم هستند زیرا خیلی مواظب ظاهر خود می باشد برای اینکه لباس های خوب و منظم داشته باشند و آراسته و زیبا به نظر برسند فداکاری می کنند .

معمولاً قدی متوسط و چهره و اندام مقبول و چهره و اندامی مقبول و متناسب و پوستی صاف و کرم رنگ دارند ، نه تیره و با اینکه کشور آنها آفتابی داغ و بادهای سوزان دارد رنگ سوخته و تیره و پوست کک مکی به ندرت در میان آنان دیده می شود چشمان آنها زیبا و با حالت است و اگرچه گاه چشمان خاکستری یا سبز در میدان آنها مشاهده می کنید این رنگ سبز در چشم آنها علامت زیبایی است هرچه چشمان درخشنده تر باشد نشانگر این است که صاحب آن خون مغر بیان را در رگ های خود دارد .

موهای آنان معمولا تیره است اما گاه گاهی هم موهای قهوه ای قرمز و طلایی بین آنها دیده می شود در اسپانیا زنان از مردان زیباتر هستند و شاید علت این باشد که بسیاری از مردان جوان و زیبا در جنگ ها از بین رفته اند مسلم است که اهالی اسپانیا از لحظه شکل و قواره و قیافه ، ناحیه به ناحیه با هم فرق دارند . احتمالا با سکها را خاک اسپانیا معادل ۵۰۴ هزار و ۸۷۲ کیلومتر مربع است . اسپانیا با مساحتی کمتر از یک سوم خاک ایران ، پس از فرانسه ، یمن و تایلند در ردیف پنجاه و دوم از کشورهای از نظر وسعت قراردارد .

خاک اصلی اسپانیا به پنج منطقه جغرافیایی به وسیله رشته کوه ها و رودخانه نظیر مناطق دره ابرو در غرب و جنوب غربی ، منطقه دره رود گودال کویر مسیر در جنوب منطقه ساخلی و النسادر شرقی ، منطقه کوهستانی کاتالونیا در شمال شرقی ، منطقه کوهستانی شمال در مجاورت اقیانوس اطلس تقسیم شده است.

جزایر آتشفشانی قناری وسیع ترین نقاط قلمرو اسپانیا را تشکیل می دهند . مهمترین شهرها اسپانیا عبارتنداز بارسلون ، والسینا ، سویل ، زارگورا ، مالاگا ، بیلبائو ، سن سباستین ، سالامانکا ، آلمریا .

نوع حکومت اسپانیا :               

اسپانیا به عنوان کشوری دمکراتیک و اجتماعی محسوب می گردد و ارزش های عالی نظیر آزادی وعدالت و برابری و کثرت گرایی سیاسی ، حاکمیت و قدرت ملی از آن مردم اسپانیا است . شکل سیاسی حکومت اسپانیا پادشاهی پارلمان است . قانون اسای بر دولت انفکاک ناپذیر ملت اسپانیا مبتنی است و حق خود مختاری ملیت ها و مناطق مختلف را به رسمیت شناخته و تضمین می کند.

زبان و پول اسپانیا

مهمترین زبان رایج در سراسر اسپانیا زبان استیلی با همان اسپانیایی مدرن است و بیش از ۷۰ درصد مردم در اسپانیا با این زبان تکلم می کنند از جمله اقلیت های زبانی اسپانیا می توان به زبان های کاتالان ، گالیسی و باسک اشاره کرد . ضمن آنکه واحد پول کشور اسپانیا پزتا می باشد که برای تبدیل آن به ریال باید تقسیم بر سه شود.

جاذبه های توریستی اسپانیا

یکی از زیباییها اسپانیا که خاطره اش همواره در ذهن هر گردشگری می ماند کاخ ریال است این کاخ در شهر مادرید بنا شده و دارای یک کتابخانه فوق العاده بزرگ و مجهز می باشد و همین طور می توان از پارک الوتیر و دراین کاخ دیدن کرد .

اگر کسی اسپانیا برود نمی تواند جاده سرسبز بیلبانو را نادیده بگیرید این جاده همیشه سرسبز شبیه جاده چالوس است ولی فوق العاده زیباتر و جذاب تر بارسلوبا بندر زیبایی دن کیسوت برای توریست ها خودنمایی می کند اگر تمایل دارید معماری مسلمانا در اسپانیا دیدن کنید به شهر سیویل قصر الحمیرا بروید . این قصر واقعاً دیدنی است و یادگارهایی از زمان کهن راعرضه می کند . از برج راژرالاهم دیدن کنید این برج بعد از تخلیه اعراب به کلیسا تبدیل شده و از  قدمت زیادی برخوردار است اگر می خواهید این جذابیت را نزدیک مشاهده کنید باید سفری به اسپانیا داشته باشید .

غذاهای سنتی اسپانیا :

غذای اسپانیایی در سراسر کشور به هم شبیه است . باوجود فراوانی انواع و رنگارنگی و تنوع غذاهای مخصوص هر ناحیه ، طباخی در سراسر اسپانیا یک وجه اشتراک دارد . غذای سراسر این کشور به روغن زیتون آغشته است . از این رو هرجا عبور کنید رایحه روغن زیتونی را که برای غذای آن روز جلز ولز می کند استشمام می کنید . این بو گاهی اوقات آنقدر زیاد است که نمی توانید آن را با منظره هوایی و دریایی امریکا که در خاک اسپانیا برقرار هستند نیز تاثیر کلی در زندگی مردمان اسپانیا دارد . ازجمله مراسمی که در اسپانیا برگزار می شود مراسم مارچ است که در این جشن دخترها و پسرها با گلدان  هایی که در دست دارند آواز می خوانند و همچنان می رقصند یک مورد جانب دیگر اینکه باعث جذب توریست می شود گاوبازی در کشور اسپانیا است این مراسم بدین صورت برگزار می شود که مردم به یک آمفی تئاتر می روند و یا اسب های خود به دور یک گاو می چرخند و به آن نیز می زنند تا بمیرد .

لقب زن و مرد در اسپانیا

امروز شما می توانید هر مرد و زن اسپانیایی را (که برای خود احترام و مناعتی دارد ) با ذکر عنوان دون برای مرد و دونا برای زنا قبل از نامش ، صدا کنید . به هر صورت هیچ وقت این عناوین را بدون ذکر نام کوچک استفاده نکنید اگر مایل باشید نام خانوادگی را هم بعداز آن می توانید بیاورید اما اسم کوچک را خذف نکنید . لورکا را می توانید سینیور لورکایان فدریکو دن فدزیکو لورکا بنامید .

موسیقی اصیل اسپانیا

برهیچ کس پوشیده نیست که کشور اسپانیا سرزمین موسیقی و رقص و آواز است بعضی معتقدند که منشا ایجاد قاشقک و طبل باسک را که از آلات فرعی و بدرقه کننده درازکسترهای نوازنده قطعات سرنا اسپانیولی است باید در مشرق زمین و مصر جست . قدر مسلم موسیقی فعلی اسپانیا مخلوطی از موسیقی عرب و موسیقی ماقبل اسلام است این مخلوط به تدریج تکمیل شده و در طی قرونی وسطی به صورت فعلی درآمده است ، یک موسیقی مشخص روحانی نیز را تکمیل می کند . موسیقی در این سرزمین ارتباط نزدیکی با روحیه اهالی و ادبیات و فرهنگ دارد مجموعه این هنرهای زیبا و فنون و معنویات به خوبی معرف سرزمین زیبا و دوست داشتنی مانند اسپانیا می باشد .

رقص اسپانیایی

رقص سنتی اسپانیایی ها فلامینگو است که با لباس های محلی انجام می گیرد که شامل دامن های بلند پرچین است انجام می شود .

سوغات اسپانیا

اسپانیا از حیث کالاهای چرمی نظیر کفش کت و کیف شهرت دارد . دیگر چیزی که باید در اسپانیا به دنبالش باشید جواهرآلات است . در این کشور شما می توانید طرح های زیبا و کیفیت عالی در جواهر آلات را مشاهده کنید . با این وجود مواظب اجناس معروف اما تقلبی باشید .

حمل و نقل اسپانیا

مادرید از اتوبوس و مترو خوبی برخوردار است . تاکسی ها براساس استانداردهای اروپا ، ارزان می باشند و رانندها آنها انتظار انعام ندارند .رنگ آنها سفید و دارای یک نوار قرمز رنگ اریب است . این تاکسی ها در مواقعی که خالی هستند با نشان دادن یک چراغ سبز مسافران را از وضعیت خود آگاه میکنند .

فرودگاه های اسپانیا

دوشرکت هواپیمایی به نام اییربا و آویاکو شرکت های معروف هواپیمایی در اسپانیا هستند . سهام آنهابه انیستیو ملی صنعت متلق است . آویاکو عمدتا پروازهای داخلی را انجام می دهد  . همچنین حدود ۶۶ شرکت هواپیمایی اسپانیا با داشتن چندین هزار پرسنل و با استفاده از انواع هواپیماهای ملخی و جهت شبکه پروازی گسترده ای در داخل و خارج اسپانیا سرویس می دهند .

جهانگردی در اسپانیا

صنعت توریسم و جهانگردی یکی از مهمترین منابع کسب درآمد ملی در اسپانیا است . اسپانیا در سال ۱۹۸۹ با جلب ۳۵ میلیون و ۳۵۰ هزار توریست و کسب ۱۶ میلیون دلار درآمد از این طریق پس از فرانسه و ایالات متحده در مقام سوم جلب سیاح در جهان قرار گرته است . سیاست های دولت اسپانیا در جلب تعداد هرچه بیشتر سیاحان با موفقیت بیشتری همراه بوده و طی سالهای ۱۹۹۰و۱۹۹۱ میزان ورود توریست به اسپانیا همچنان افزایش داشته و طی این سالها به ترتیب ۵۲ و ۵۳ میلیون نفر بالغ گردیده است .

راهنمای سفر به اسپانیا

راهنمای سفر به اسپانیا

راهنمای سفر به اسپانیا

راهنمای سفر به اسپانیا

راهنمای سفر به اسپانیا

راهنمای سفر به اسپانیا

راهنمای سفر به اسپانیا

راهنمای سفر به اسپانیا

راهنمای سفر به اسپانیا

گردآوری و تنظیم: تارا رادفر

راهنمای سفر به اسپانیا

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *