راهنمای سفر به دبی

راهنمای سفر به دبی       

دبی یکی از هفت امارت امیر نشین امارات متحده عربی است و دومین امارت بزرگ آن می باشد. ولی بیشترین جمعیت را در میان این هفت امارت دارد که شامل ۲٫۱ میلیون نفر می باشد. دبی بطور مداوم در حال تلاش و رقابت برای جذب توریست به یک دنیای رویایی سرشار از جاذبه ها و تجملات بی سابقه می باشد و امروزه به عنوان یک کلان شهر بین المللی که بطور پیوسته رشد داشته، ظهور کرده تا خود را تبدیل به شهر تجاری، جهانی شرق خاورمیانه و منطقه خلیج فارس کند. راهنمای سفر به دبی به اطلاعات مهم و ضروری در این مقاله می پردازد.

زمان مناسب سفر به دبی                         

بهترین زمان برای سفر به دبی از ماههای اکتبر تا آوریل می باشد.

فصل شلوغ: نوامبر تا آوریل

فصل خلوت: جولای تا آگوست

فصل میانه: می تا جون، سپتامبر تا اکتبر

نکات سفر و اطلاعات سفر به دبی  

امنیت شخصی
امارات متحده عربی یکی از امن ترین مکان های دنیاست. در حقیقت این کشور به عنوان مقصدی امن برای سپری کردن تعطیلات در بین شرکت های گردشگری بین المللی شناخته می شود. با این حال بهتر است که بیمه سفر به همراه داشته باشید و از خود و لوازم با ارزشتان محافظت کنید. هیچگاه سوار ماشین افراد غریبه نشوید و فقط از تاکسی های مجاز و یا دیگر وسایل حمل و نقل شناخته شده استفاده نمایید.
تلفن مقر پلیس در شهر دبی ۰۴۲۲۹۲۲۲۲ و خط مستقیم پلیس دبی ۸۸۰۰۴۸۸۸ می باشد. همچنین شماره تلفن آتش نشانی ۹۹۷، پلیس ۹۹۹، پلیس ساحلی ۰۴۳۴۵۰۵۲۰ و پلیس ساحل شرقی ۰۹۲۳۸۰۳۸۰ است.
در صورتی که در شرایط اورژانسی نیاز به هلیکوپتر پیدا کردید، پلیس دبی ضمانت می کند که با گرفتن شماره ۹۹۹ و یا ۰۴۲۸۲۱۱۱۱ پس از ۸ دقیقه هلیکوپتر پلیس به شما خواهد رسید.

تلفن و فاکس

شبکه تلفن توسط سازمان ملی مخابرات “اتصالات” اداره می شود که فوق العاده است: مکالمات محلی آن رایگان است و امکان شماره گیری مستقیم به ۱۵۰ کشور را نیز دارد.

کد داخلی و بین المللی دبی:

 کد شهر دبی: ۰۴- کد بین المللی دبی: ۹۷۱۴+

تلفن همراه

کد تلفن همراه در امارات متحده عربی ۰۵۰ است. “صحبت آسان” یک سرویس GSM تلفن همراه می باشد و برای آن دسته از بازدیدکنندگان و گردشگرانی است که امکان استفاده از تلفن همراه خود در امارات متحده عربی را ندارند. علاوه بر این شما می توانید یک گوشی جدید همراه با یک سیم کارت اعتباری خریداری کنید یا همان سیم کارت اعتباری را با گوشی خود استفاده کنید. برای دریافت جزئیات با شرکت اتصالات تماس بگیرید.

داروهای ممنوعه در امارات
در کشور امارات علاوه بر مواد مخدر و داروهای روان گردان که حمل و مصرف آنها دارای محکومیت های سنگین است، حمل و مصرف هر گونه داروهای مسکن کدئین دار و قرص های آرام بخش نیز جزو مواد مخدر محسوب شده و دارای محکومیت های قضایی می باشند. جهت پیشگیری از بروز هر گونه مشکل از همراه داشتن هر گونه داروهای آرام بخش اعم از قرص، شربت، آمپول های اعصاب و خواب آور و مسکن های دارای کدئین در هنگام ورود به امارات به شدت پرهیز نمایند.

ساعات کار

مراکز خرید دبی

مغازه ها معمولاً از ساعت ۹ صبح تا ۱ بعدازظهر و از ۴ بعدازظهر تا ۹ شب باز هستند، با این حال بسیاری از مغازه ها در دبی و ابوظبی یکسره بازند. اکثر مراکز خرید از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب و اکثراً تا بعد از این ساعت هم باز هستند. بعضی از سوپرمارکتها ۲۴ ساعته کار می کنند. مراکز خرید و بیشتر مغازه ها در روزهای جمعه که روز استراحت اسلامی است، هم باز هستند ولی برای نماز جمعه از ساعت ۱۱٫۳۰ صبح تا ۱٫۳۰ بعدازظهر تعطیل می کنند.

ادارت

ساعات کار ادارات دولتی از ۷٫۳۰ صبح تا ۳ بعدازظهر است. برخی از دفاتر بخش خصوصی تمایل دارند که ساعات بیشتری را کار کنند و به همین دلیل بعد از یک استراحت نیمروزی تقریباً طولانی یک شیفت کاری دیگر هم دارند. ساعات کار بعضی از دفاتر تجاری بخش خصوصی هم از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعدازظهر است. همه ادارات دولتی از اواسط روز پنجشنبه تا صبح شنبه تعطیل هستند. اما برخی از دفاتر غیر دولتی روزهای پنجشنبه کار می کنند و روزهای جمعه و شنبه تعطیل هستند.

تعطیلات رسمی

۱ ژانویه: روز سال نو

۲ دسامبر: روز ملی

مولود (روز تولد پیامبر)

لیله المعراج (معراج پیامبر)

عید فطر

عید قربان

زمان

زمان امارات متحده عربی ۴ ساعت از GMT جلوتر است. ساعت آنها در طول تابستان تغییری نمی کند به همین دلیل در تابستان اختلاف زمانی بین انگلیس و امارات ۳ ساعت و در زمستان ۴ ساعت می باشد.

برق

برق محلی دبی ۲۲۰ ولت می باشد. سوکتها برای سه شاخه های ۱۳ آمپری استاندارد انگلیس مناسب است (سوکتها معمولاً سه شاخه هستند) ولی توصیه می شود که برای موارد خاص همیشه یک آداپتور همراه خود داشته باشید و یا اینکه از سوپرمارکتهای دبی آن را تهیه کنید. لوازم برقی که از دبی خریداری می کنید معمولاً دارای دو شاخه هستند.

نکات دیگر

دادن انعام به کارکنان هتل به اختیار خودتان می باشد. اکثر رستورانها ۱۰ درصد حق سرویس دارند که به کل مبلغ فاکتور شما اضافه می شود. رانندگان تاکسی انتظار دادن انعام ندارند. ۲ درهم بابت کیسه های سوپرمارکت، فرد حمل کننده کیسه ها و  فرد شوینده شیشه جلوی اتومبیل در پمپ بنزین از شما دریافت می شود.

در کشور امارات علاوه بر مواد مخدر و داروهای روان گردان که دارای مجازات های سنگینی در دادگاه های این کشور می باشد ، حمل و مصرف هر گونه داروهای مسکن کدئین دار و قرص های آرام بخش که در داروخانه های ایران به وفور یافت میشود نیز جزو مواد مخدر محسوب شده و دارای محکومیت های قضایی می باشد .

کسانی که به دلایل پزشکی مجبور به مصرف این داروهای می باشند بایستی قبل از ورود به این کشور نسخه پزشک را به زبان عربی ترجمه و به تائید وزارت بهداشت و قوه قضائیه وزارت امور خارجه ایران و سفارت امارات در تهران رسانده و همراه داشته باشند .

اتوبوسرانی

اتوبوسهای سفارشی در طول روزهای هفته بجز روزهای جمعه و تعطیلات رسمی که تعداد مسافران به اوج خود می رسد، در مسیرهای برنامه ریزی کار می کنند. استفاده از اتوبوسهای عمومی اگرچه به دلیل افزایش آشفتگی ترافیک همیشه امکان پذیر نیست، با این حال ارزانترین وسیله برای سفرهای درون شهری است. دولت، کارت های الکترونیک همراه با تخفیف را در دسترس قرار داده، ولی اکثر توریستها و مردمان محلی تمایل به استفاده از ماشین دارند که خود علت آشکار تراکم ترافیک می باشد.

تاکسی

بیشترین خدمات مورد استفاده در حمل و نقل، خدمات تاکسیرانی است که توسط شرکت تاکسرانی دبی و بخشی از سازمان راه و ترابری اداره می شود. تاکسی های DTC به راحتی و از روی رنگ کرم آن قابل شناسایی هستند. تاکسی ها ارزان و در دسترس اند و کرایه آنها با توجه به مسافت طی شده محاسبه می شود. در حال حاضر کمترین نرخ کرایه تاکسی ۱۰ درهم می باشد که در صورتی که از قبل آنرا رزرو کنید کمتر هم می شود.

راه آهن

مترو دبی دارای سیستم کاملاً اتوماتیک و بدون راننده می باشد که برای حل تراکم ترافیک عمدتاً بطور زیرزمینی ساخته شده است. RTA برای مسافران دائمی، مسافران first class و توریستها، کارتهای NOL جداگانه ای برای پرداخت کرایه مترو معرفی کرده که این کارتها برای دیگر شیوه های حمل و نقل عمومی و پارکینگ ها نیز قابل استفاده می باشند.

اجاره ماشین

توریست ها در دبی تا حدودی تمایل به اجاره ماشین دارند تا با حفظ حریم خصوصی خود از سفرشان لذت ببرند. همچنین، چون تنها داشتن گواهینامه ملی یا بین المللی برای اجاره ماشین کافی است، باعث می شود این پروسه سریع و آسان شود. علاوه بر این امروزه از طریق وب سایت هم می توانید ماشین مورد نظر خود را بصورت آنلاین رزرو کنید و آنرا در فرودگاه یا هتل تحویل بگیرید. برای اینکه از سافاری هیجان انگیز صحرایی لذت ببرید x4 SUV 4 را هم می توانید اجاره کنید و همچنین امکان اجاره ماشین برای سفر از دبی به دیگر شهرها وجود دارد. کلیه مسیرها  توسط تابلوهای راهنمایی و رانندگی مشخص شده که همین باعث می شود رانندگی در آن راحت باشد. در حقیقت، سفر با ماشین در دبی یک گزینه نسبتاً کم هزینه است چون قیمت بنزین در کشورهای خاورمیانه منطقی و ارزان است. اما به خاطر داشته باشید که قوانین راهنمایی و رانندگی در دبی سخت گیرانه هستند و باید نسبت به آنها و بخصوص حد سرعت مجاز، دانش کافی داشته باشید.

ویزا

شهروندان کشورهای زیر در صورت اقامت کمتر از یک ماه، به محض ورود به فرودگاه دبی می توانند مهر اجازه ورود یا ویزا را در پاسپورتشان دریافت کنند:

آندورا، استرالیا، اتریش، بلژیک، برونئی، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، هنگ کنگ، ایسلند، ایرلند، ایتالیا، ژاپن، لیختن اشتاین، لوکزامبورگ، مالزی، موناکو، زلاند نو، نروژ، پرتغال، سان مارینو، سنگاپور ، کره جنوبی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، هلند، انگلیس (به جز شهروندان بریتانیایی مقیم خارج از کشور)، ایالات متحده آمریکا، واتیکان.

شهروندان دیگر ملیتها باید قبل از ورود به دبی از طریق سفارت های مربوطه و یا هتلهای محلی محل اقامت خود نسبت به دریافت ویزا اقدام کنند.

کارهایی که در دبی می توان انجام داد

اگر زمان ورود شما به دبی شب بود، می توانید برای صبح، سه ساعت سافاری صحرا را رزرو کنید و بقیه روز را با خرید یا سفر دریایی در امتداد نهر دبی بگذرانید.

برای پرواز با بالون هوای گرم یا پرواز با هواپیمای دریایی برای دیدن چشم انداز چشم پرنده، بازدید هوایی از شگفتی های معماری دبی، باید صبح زودتر از خواب بیدار شوید. پرواز با بالون وقت زیادی از شما می گیرد ولی پرواز با هواپیمای دریایی تنها ۴۰ دقیقه زمان می برد که این باعث می شود شما زمان برای کارهای دیگر مثل خرید، بازدید از جزایر مصنوعی (مثل جزیره نخل) و برج خلیفه و یا استراحت در ساحل جمیرا هم داشته باشید.

اگر شما فردی علاقمند به تاریخ و فرهنگ شهرها هستید از محله بستکی دیدن کنید.

رزرو تور بیگ باس، ساده ترین و آرامش بخش ترین راه برای کشف دبی می باشد.

اگر شما چیزهای متفاوتی می خواهید، هلی کوپتر سواری، پرش پاراشوت/ چتر بازی و یا سیاحت در پیست اسکی دبی و پارک آبی وایلد وادی همراه با چای بعدازظهر در برج العرب را امتحان کنید.

 جاذبه های دبی

جاذبه های تاریخی بر دبی- جنوب نهر

منطقه قدیمی بستکی با کوچه های باریک و برجهای بادگیر بلندش، چشم اندازی از دبی قدیم است. درست در شرق قلعه الفحیدی، تعداد زیادی خانه های سنتی حیاط دار با برج های بادگیر قرار دارد. در گذشته شهرت شهر به خاطر تجمعی از برجهای بادگیر که در دو طرف نهر قرار داشتند، بود. این برجها صرفا تزیینی نیستند؛ بلکه در روزهای قبل از رواج برق، تنها راه خنک کردن خانه ها بودند.

موزه دبی

در سال ۱۷۹۹ قلعه الفحیدی در برابر تهاجم خارجی ساخته شد که امروزه تبدیل به موزه دبی شده است. ورودی موزه با مجموعه عظیمی از نقشه های قدیمی نمایشگاه های توسعه شهری دبی از سال ۱۹۶۰ تا ۱۹۸۰ پر شده است. موزه دبی شما را به یک سفر منحصر به فرد، به زندگی صحرایی، خانه های سنتی عربی، مساجد، ماهیگیری و صید و تجارت مروارید می برد. بخش برجسته موزه دبی، آثار کشف شده از گورهای باستانی و آلات موسیقی هستند. همچنین بخش عمده ای از این موزه به سلاح های مرگبار از جمله: شمشیر، نیزه، کمان، پیکان، سپر و اسلحه کمری اختصاص دارد.

ساعات بازدید: همه روزه بجز جمعه ها: ۸٫۳۰ تا ۲۰٫۳۰ و جمعه ها: ۱۴٫۳۰ تا ۲۰٫۳۰

ورودی برای بزرگسالان: ۳ درهم و برای کودکان: ۱ درهم

تلفن تماس: +۹۷۱۴ ۳۵۳ ۱۸۶۲

نشانی: خیابان الفحیدی

مسجد جامع

این مسجد در دبی کنار رود دبی و نزدیک دادگاه حاکم قرار دارد که در سال ۱۹۹۸ بازسازی شده و با ۷۰ متر ارتفاع، بلندترین مناره شهر محسوب می شود. همچنین این مسجد علاوه بر ۹ پانل شیشه ای رنگی که خودنمایی می کنند، ۴۵ گنبد کوچک نیز دارد که آنرا تبدیل به نقطه عطف تاریخی و جایگاه مهم عبادت کرده است.

نشانی: خیابان علی ابن طالب، مقابل موزه دبی

خانه شیخ سعید آل مکتوم

شیخ سعید پدربزرگ حمکران فعلی بود و خانه اش به عنوان موزه بازسازی شد. قدمت خانه شیخ سعید به اوایل قرن بیستم بر می گردد و این خانه در مقر فرماندهی نزدیک دریا ساخته شد، تا حاکم بتواند از بالکن ها فعالیت های حمل و نقل کشتی ها را زیر نظر داشته باشد. بنای این خانه با برجهای بادگیر و اتاقهایی که دورتادور حیاط را احاطه کرده اند، نمونه خوبی از معماری منطقه است.

ورودی: ۷۵ درهم برای بازدید از خانه شیخ سعید و موزه دبی

نشانی: جاده Al-Shindagha

تلفن تماس: +۹۷۱۴ ۳۹۳۷۱۳۹

جاذبه های تاریخی و مدرن در جمیرا

برج العرب                        

این برج یک هتل ۵ ستاره (و بطور غیر رسمی به عنوان هتل ۷ ستاره شناخته می شود) به شکل بادبان و با ارتفاع ۳۲۱ متر می باشد که روی یک جزیره مصنوعی ساخته شده است. این قطعاً یک ساختمان فوق العاده با دکوراسیون داخلی عالی است که دارای بارهایی با چشم انداز آسمان و چشم اندازهای شگفت انگیز دیگری می باشد.   

نشانی: جاده ساحل جمیرا                                  

تلفن تماس: +۹۷۱۴ ۳۰۱ ۷۷۷۷

ایمیل: baainfo@jumeirah.com

سایت باستان شناسی جمیرا                     

این سایت یکی از مهمترین سایتهای باستان شناسی امارات متحده عربی است که درآن قطعاتی مربوط به قرن ۶ پس از میلاد یافت شده و باقی مانده های این سایت آنرا به قرن ۶-۳ پس از میلاد یعنی زمانی که تحت سلطه امپراطوری ساسانی ایران بوده  و سلسله اموی در قرن ۷ یعنی زمانی که اسلام به خلیج فارس آمده، ارتباط می دهد.

نشانی: خیابان جمیرا۲، نزدیک پارک ساحلی جمیرا

تلفن تماس: +۹۷۱۴ ۳۴۹ ۶۸۷۴

ورودی: رایگان

ساعات بازدید: یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ تا ۱۴٫۳۰

مسجد جمیرا

این مسجد در انتهای شمالی جاده ساحل جمیرا قرار دارد و یکی از زیباترین و بهترین نمونه از بناهای معماری مدرن اسلامی می باشد.

نرخ تور مسجد: ۱۰ درهم

ساعات تور: شنبه، یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه از ساعت ۱۰ صبح

نشانی: روبروی باریکه نخل، جاده جمیرا

تلفن تماس: +۹۷۱۴ ۳۵۳ ۶۶۶۶

پارک آبی Wild Wadi

این پارک قطعاً محل تفریح و لذت کودکان همراه با خانواده شان است و شامل انواع موج سواری برای همه سنین می باشد که از افسانه ماجراجویی Juh و دوستش سندباد الهام گرفته اند. این پارک آبی همچنین سقوط آزاد نیز دارد.

ورودی: از ۶۱٫۸۸ دلار

ساعات کار: ژانویه تا فوریه و نوامبر تا دسامبر: از ساعت ۱۰ تا ۱۸

مارچ تا می و سپتامبر تا اکتبر: از ۱۰ساعت  تا ۱۹

جون تا آگوست: از ساعت ۱۰ تا ۲۰

نشانی: جاده ساحل جمیرا

تلفن تماس: +۹۷۱۴ ۳۴۸ ۴۴۴۴

جاذبه های تاریخی دیره- شمال نهر (رود دبی)

مدرسه آل احمدیه

این مدرسه، نخستین مدرسه دبی می باشد که در سال ۱۹۱۲ تأسیس شده است. این گونه مدارس نیمه رسمی توسط شیخها برای دانش آموزان فقیر تأسیس شده اند. معماری این بناها و ریزه کاری های آنها قابل تحسین اند.

ساعات بازدید: شنبه تا پنجشنبه: ۸ تا ۱۹٫۳۰ و جمعه ها: ۱۴٫۳۰ تا ۱۹٫۳۰

نشانی: خیابان آل احمدیه، نزدیک بازار سنتی طلا (Gold Souk)

ورودی: رایگان

تلفن تماس: +۹۷۱ ۴ ۲۲۶ ۰۲۸۶

برج النهار

پایه و اساس این برج از سال ۱۸۷۰ بنا نهاده شده و در واقع یکی از سه برج دیده بانی زیبای دیره است که از آن محافظت می کنند. باغهای زیبا و محیط شگفت انگیز این برج مکان خوبی برای ایجاد انگیزه در عکاسان و توریستها برای خلق عکسهای زیبا می باشد.

نشانی: جاده عمر بن آل خاطب، Naif

اسکله کشتی یک دکله عربی (Dhow)

این کشتی از دهه ۱۸۳۰ در نهر دبی لنگر انداخته و از این کشتی های چوبی برای سفرهای دریایی در اقیانوس هند و دریای عمان استفاده می شده است.

نشانی: جاده بنی یاس

خانه میراث

این مکان، اقامتگاه تاجران ثروتمند مروارید است. در این جا از بازدیدکنندگان با نخود، چای و غذاهای سبک سنتی اماراتی پذیرایی می شود. خانه، مانند ساختمانهای قدیمی بستکی از گچ و مرجان ساخته شده است.

ورودی: ۳ درهم

ساعات بازدید: شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۲۰٫۳۰ و جمعه از ساعت ۱۴٫۳۰ تا ۱۹٫۳۰

نشانی: خیابان آل احمدیه

تلفن تماس: +۹۷۱ ۴ ۲۲۶ ۰۲۸۶

 

برخی از جاذبه های فوق العاده دبی

برج خلیفه

این برج را می توان برترین شگفتی معماری دبی نامید. برج خلیفه بلندترین برج در دنیا است که باعث شده دبی را به عنوان محور جاذبه های توریستی که در هیچ کجای دنیا یافت نمی شود، بشناسند. حقایق جالب دیگری که در مورد این برج وجود دارد ارتفاعش می باشد که ۸۲۸ متر است و عرشه تماشا در طبقه ۱۲۴ که یک نمای غیر مسدود و باز از شهر دبی و پارک به شما ارائه می دهد.

ورودی: برای بزرگسالان (بالای ۱۲ سال) در پذیرش عمومی (در تاریخ و ساعت رزرو شده) ۱۲۵ درهم و در پذیرش ورود سریع ۴۰۰ درهم و برای کودکان (۴ تا ۱۲ سال) در پذیرش عمومی (در تاریخ و ساعت رزرو شده) ۹۵ درهم و در پذیرش ورود سریع ۴۰۰ درهم و برای خردسالان (نوزاد تا ۴ سال) در در هر نوع پذیرش رایگان می باشد.

ساعات بازدید : همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱ بامداد

استراحتگاه و هتل آتلانتیس دبی

این هتل در هلال نخل جمیرا واقع شده است. این هتل، هتل لوکس و مرفهی است که اتاق ها و سوییتهای آن به گونه ای است که احساس می کنید بهشت روی زمین است. کودکان هم در این هتل سرگرمی های متعددی مثل پارک آبی و دریایی با آن فعالیتهای بی حد و حصرشان برای تشدید احساسات و لذت و شادی، دارند.

نرخ اتاقها: از ۹۸ یورو

جزایر جهان

این مجموعه جزایر مصنوعی توسط انسان ساخته شده اند تا استاندارد خود از لوکس بودن را برجسته کند. این جزایر منحصر به فردند و در هیچ کجای دنیا یافت نمی شوند و منجر به افزایش و گسترش املاک و مستغلات می شوند. این جزایر به شکل قاره ها و کشورهای مختلف هستند و هر کسی می تواند جزیره شخصی خود را مظهر تجمل شخصی و یا شرکت خود قرار دهد.

این یک جزیره خصوصی و موروثی است که قیمتهای آن به نوع درخواست خریدار بستگی دارد.

مراکز خرید

مراکز خرید منتخب دبی

مرکز خرید العین

مکان: خیابان منخول، بر دبی

تلفن: +۹۷۱ ۴ ۳۵۱ ۶۹۱۴

این مرکز خرید بازار تخصصی لوازم الکترونیکی و رایانه است. در این مرکز خرید تمام انواع لوازم جانبی و لوازم جانبی کامپیوتر از جمله هارد درایوهای خارجی و ابزارهای USB وجود دارد. همچنین طیف مناسبی از دوربینهای دیجیتال هم در این مرکز خرید دیده می شود.

شهر الغریر

مکان: جاده الرقه، دیره

تلفن: +۹۷۱ ۴ ۲۰۵ ۵۳۰۹

ساعات کار: ۱۰صبح تا ۱۰ شب – جمعه ها ۲ بعد ازظهر تا ۱۰ شب

این مرکز خرید قدیمی ترین مرکز خرید دبی می باشد مخصوص کسانی است که بدنبال لباس سنتی اماراتی هستند. در اینجا می توانید عباها و شایلهای شیک، جواهرات و قالیچه های عربی را پیدا کنید.

مرکز خرید برجمان ( Burjamen)

مکان: شیخ خلیفه، بر دبی

تلفن: +۹۷۱ ۴ ۳۵۲ ۰۲۲۲

ساعات کار: ۱۰صبح تا ۱۰ شب – جمعه ها ۴ بعد ازظهر تا ۱۰ شب

این مرکز خرید روی آخرین محصولات بازار تمرکز می کند و دارای بوتیک ها و مغازه های لوکس برندهای خاص مثل دولچه گابانا، کارتیر، کلوین کلاین و تیفانی می باشد. این مرکز نزدیک خالد بن ولید (خیابان بانک) و جاده مرکز تجاری واقع شده است.

سیتی سنتر دیره

مکان: الرقه

تلفن: +۹۷۱ ۴ ۲۹۵ ۱۰۱۰

ساعات کار: ۱۰صبح تا ۱۰ شب – جمعه ها ۲ بعد ازظهر تا ۱۰ شب

در این مرکز خرید تعداد زیادی سینما، رستوران و کافی شاپ وجود دارد. سیتی سنتر دیره قلب “گنجینه های عرب” و منطقه سوغات و منسوجات سنتی می باشد. همچنین هایپر مارکت بسیار شلوغ کارفور نیز به آن متصل است.

دبی فستیوال سیتی مال (مال شهر جشنواره دبی)

 مکان: دبی فستیوال سیتی

تلفن تماس: +۹۷۱ ۴ ۲۱۳ ۶۲۱۳

این جا در سال ۲۰۰۷ به عنوان یک منطقه مسکونی، تجاری و سرگرمی ساخته شده و از زمان شروع به کار تا به الان نیز مورد توجه بوده است. ۶۰۰ فروشگاه، ۱۰۰ رستوران و کافی شاپ و ۳ هتل بزرگ دارد. همچنین فروشگاه های آن متفاوت و برندهای شناخته شده ای مثل جیکوبز، مارکس & اسپنسر و ایکیا را دارد. مساحت کلی این مرکز خرید ۲٫۸ میلیون فوت مربع می باشد.

مال برجهای جمیرا امارات

مکان: برجهای جمیرا امارات، جاده شیخ زاید

تلفن تماس: +۹۷۱ ۴ ۳۱۹ ۸۹۹۹

این مرکز خرید در برجهای جمیرا امارات جایی که دفتر شیخ محمد هم در آنجا است، وقع شده است. بنابراین در این مرکز خرید امنیت بالاست و تنها توجه افراد ثروتمندی که قادر به خرید از این مغازه ها با طراحی منحصر به فرد هستند را به خود جلب می کند. برنهای حاضر در این مرکز خرید آرمانی، گوچی و Jimmy Choo هستند.

مال ابن بطوطه

مکان: جاده شیخ زاید

تلفن تماس: +۹۷۱ ۴ ۳۶۲ ۱۹۰۱

این مرکز خرید منحصر به فرد و فریبنده در دبی دارای شش بخش مجزا است که بیانگر شش کشور از کشورهایی است که ابن بطوطه به آنها سفر کرده و شامل چین، هند، ایران، مصر، تونس و آندلس می باشد. فرو شگاهی که توصیه می شود حتما ببینید، Mumbai Se است که مجموعه ای از لوازم تزئینی هندی از ماندارین نگین دار زنانه گرفته تا کیفهای دست دوز را دارد. در این مرکز خرید جذاب همچنین، نمایشگاه دائمی علوم اسلامی، اختراع و نجوم هم برپا است.

مرکز خرید کرامه

مکان: خیابان ۱۸ B، کرامه

تلفن تماس: +۹۷۱ ۴ ۳۳۷  ۴۴۹۹

در این مرکز خرید صنایع دستی، سوغات و لوازم جانبی ارائه می شود. همچنین، در اینجا می توانید لباس و کیف دستی های طرح اصل را با قیمت مقرون به صرفه تهیه کنید.

مال امارات

مکان: شیخ دامه عیسی

تلفن تماس: +۹۷۱ ۴ ۴۰۹ ۹۰۰۰

ساعات کاری: ازشنبه تا سه شنبه :۱۰ صبح تا ۱۰ شب

ساعات کاری از چهارشنبه تا جمعه :۱۰ صبح تا ۱۲ شب

ساعات کاری فوت کورت و کارفو : ۹ صبح تا ۱۲ شب

یکی از بزرگترین مراکز خرید در دبی، مال امارت می باشد که دارای بیش از ۲۰۰ فروشگاه، شامل فروشگاه های زنجیره ای بین المللی، بوتیکهای برندهای لوکس مثل چارلز & کیت و فروشگاه صنایع دستی مثل گالری محبوب آل جابر می باشد. علاوه بر این فود کورت معروف کارفور هم به این مرکز خرید وصل شده است. رستوران، کافی شاپ، سینما و پیست اسکی (ولین پیست سکی سرپوشیده در خاورمیانه) بخشهای دیگر این مرکز خرید هستند که همه اینها را زیر یک سقف می توانید تجربه کنید.

مرکز خرید مرکاتو دبی

مکان: جاده جمیرا

تلفن تماس: +۹۷۱ ۴ ۳۴۴ ۴۱۶۱

ساعات کار: ۱۰ صبح تا ۱۰ شب- جمعه ها ۴ بعد از ظهر تا ۱۰ شب

این مرکز خرید تنها مرکز خرید در دبی و یا حتی در شرق خاورمیانه با معماری دوره رنسانس می باشد. در این مرکز خرید به اندازه مراکز خرید بزرگتر حق انتخاب ندارید و اینجا هنوز شامل مغازه های مرسوم یا مد روز مثل منگو، نکست، ماسیمو دوتی، تاپ شاپ و ویرجین مگا استور می باشد. این مرکز خرید همچنین رستورانهایی برای صرف غذا هم دارد.

بازار ( سوک) مدینه جمیرا

مکان: جاده الصفوح، ام سقیم

تلفن تماس: +۹۷۱ ۴ ۳۶۶ ۸۸۸۸

این بازار هم یکی از بازارهای محبوب است که در جاده جمیرا واقع شده و معماری عربی با سقفهای گنبدی چوبی به آن کمک کرده تا شبیه بازارهای سنتی شود. این بازار با نور کم و پیاده روهای یکسان و مغازه های هم شکلش می تواند گیج کننده باشد، ولی شما را وسوسه می کند که برخی از سوغاتها را از اینجا تهیه کنید، البته با قیمت بیشتر، پس در این بازار چانه زدن را فراموش نکنید.

دبی مال

مکان: خیابان دوحه

تلفن تماس: +۹۷۱ ۴ ۳۶۲ ۷۵۰۰

این مال در مرکز شهر دبی و برج خلیفه قرار دارد و بزرگترین مرکز جهانی قابل تصور برای برندهای جهانی مد می باشد. همچنین، این مال مراکز تفریحی، سرگرمی مثل آب نمای دبی، کیدزانیا، دسترسی به بالای برج خلیفه، آکواریوم دبی، پارک سگا، سالن هاکی روی یخ دبی و سینما را شامل می شود. هتلهای زنجیره ای پنج ستاره مثل آدرس و پالاس هم در این مال قرار دارند.

وافی سیتی

مکان: خیابان ۲۶

ساعات کار: ۱۰صبح تا ۱۰ شب – جمعه ها ۳۰/۴ بعد ازظهر تا ۱۰ شب

این مال در جنوب نهر دبی قرار دارد و اغلب برندهای لوکس، جواهر و بوتیکهای گران قیمت مثل شانل و جیوانچی را ارائه می دهد، به همین دلیل یکی از لوکس ترین مراکز خرید دبی می باشد. معماری آن از مصر باستان الهام گرفته به همین دلیل به شکل یک هرم شیشه ای رنگی ساخته شده است. 

مالیات
برای خرید در دبی بهتر است که به این نکته دقت کنید. در دبی مالیات دریافت نمی شود ولی اگر شما به دنبال خرید لوازم ارزان یا قیمت های متوسط هستید این اجناس خیلی قیمت متفاوتی با اجناس موجود در کشور ندارند ولی اگر به دنبال خرید لوازم لوکس و مارکدار گران هستید قطعاً نداشتن مالیات امتیازی بسیار عالی برای شما خواهد بود. مثلاً اگر می خواهید یک ساعت رولکس جدید خریداری کنید دبی برای این خرید بهترین مکان است پس در غیر اینصورت خیلی گول تکس فری و یا همان نداشتن مالیات را نخورید چرا که ممکن است حتی آنها را گرانتر از شهر زندگی خود بخرید.
نداشتن مالیات برای خرید عطر به این منظور است که شما می توانید این عطرها را ارزان تر از قیمتشان در پاریس تهیه کنید ولی با این حال قبل از خرید عطر از اصل بودنش اطمینان حاصل کنید.

بهترین مکانهای دبی برای خرید طلا و جواهر

بازار (سوک) طلا

مکان: جاده السبخا، دیره

این یک بازار تاریخی که دارای صدها مغازه ارائه کننده جواهرات می باشد. در این بازار می توانید، طلا و جواهرات خیره کننده مثل گردنبدهای مروارید، حلقه های الماس و النگوهای طلا پیدا کنید. این بزرگترین بازار طلای دبی است که در دهانه نهر واقع شده و موارد زیادی برای تماشای گردشگران دارد.

پارک طلا و الماس

مکان: جاده شیخ زاید

تلفن تماس: +۹۷۱ ۴ ۳۶۲ ۷۷۷۷

این مرکز خرید با معماری عربی شامل بیش از ۳۰ خرده فروش و ۱۰۰ تولید کننده مایل به مذاکره برای معاملات طلا و جواهرات می باشد.

رستورانها

برخی از بهترین رستورانهای دبی

تورو تورو-لاتین

مکان: جاده الصفوح، مارینا، خانه Grosvenor

تلفن تماس: +۹۷۱ ۴ ۳۹۹ ۸۸۸۸

یک رستوران درجه یک الهام گرفته از آمریکای لاتین می باشد که منوی خود را به سه بخش مجزا به سبک tapas تقسیم کرده: از دریا، از خشکی و از باغ. برای شروع،  ceviche de mariscos، کالاماری ترد عالی یا picadillo empanada را امتحان کنید. بعد سراغ استیک پالوپمیلا، poblano peppers و potato tostones بروید و هرگز مأیوس نخواهید شد.

Gaucho-آرژانتینی

مکان: جاده شیخ زاید، DIFC

تلفن: +۹۷۱ ۴ ۴۲۲ ۷۸۹۸

یک رستوران آرژانتینی است که متخصص استیک است و استفاده از واژه متخصص برای آن اشتباه نیست.

La Petite Maison – فرانسوی

مکان: جاده شیخ زاید، DIFC

تلفن تماس: +۹۷۱ ۴ ۴۳۹ ۰۵۰۵

روشهای پخت مدرن غذاهای فرانسوی در قلب مرکز مالی بین المللی در این رستوران با سرو غذای فوق العاده Niçoiseانجام می شود. دکوراسیون داخلی جذاب و گیرای آن برای صرف ناهار کاری یا یک شام رومانتیک دو نفره مناسب می باشد.

مینا آ سلام، مدینه جمیرا- میان وعده

مکان: خیابان الصفوح، ام سقیم

تلفن تماس: +۹۷۱ ۴ ۳۶۶ ۸۸۸۸

این مجموعه بوفه های خود را بیش از رستوران المونا گسترش داده و مهمانان می توانند از مجموعه آشپزیها که شامل ایستگاههای آشپزی و طیف وسیعی از مشروبات الکلی و غیر الکلی می باشند، لذت ببرند. این مجموعه همچنین بخشی را به کودکان اختصاص داده که شامل بوفه کودکان و سرگرمیهای دیگر است.

رستوران راوی-هندی

مکان: جادهSatwa

تلفن تماس: +۹۷۱ ۴ ۳۳۱ ۵۳۵۳

این رستوران با چراغهای فلورسنت و صندلیهای پلاستیکی در پیاده رو قطعا هیچگونه امتیازی برای طراحی و دکوراسیون خود نمی گیرد، در عوض غذاهای معتبر هند را از دست کارکنان کارآمد و با دانش کافی می گیرید. چیکن تیکا، بره کاری و دال غذاهای مورد علاقه همیشگی هستند. در این رستوران باید برای هر نفر ۲۵ درهم پرداخت کنید.

DIFC, Zuma ژاپنی

مکان: دهکده گیت– DIFC

تلفن تماس: +۹۷۱ ۴ ۴۲۵ ۵۶۶۰

غذای خوب، فضای بزرگ و دکور شگفت انگیز زوما یک محل لذت بخش برای غذا خوردن است ولی قیمت های آن بسیار بالاست. پاهای خرچنگ نعلی آلاسکایی و باربیکیو بره کره ای عالی هستند. برای دسر هم آناناس سبز تند و نارگیل واقعا شگفت انگیزند.

منتهتن گریل- خانه استیک

مکان: جاده عود متا، گرند هایت دبی

تلفن تماس: +۹۷۱ ۴ ۳۱۷ ۲۲۲۲

 یک رستوران درجه یک که دکور آن به خوبی توانسته نمایانگر شهر نیویورک باشد. منوی محدود این رستوران فقط دارای انواع برشهای گوشت گاو ودیگر گوشتها و غذاهای عجیب و غریب دریایی می باشد. غذای این مجموعه هم کمی گران است.

جیمی ایتالیایی، دبی فستیوال سیتی- ایتالیایی

مکان: خیابان الرباط، دبی فستیوال سیتی

تلفن تماس: +۹۷۱ ۴ ۲۳۲ ۹۹۶۹

فضای بزرگ و طراحی داخلی ترکیبی از صنعت و چوب از ویژگیهای آن است. سرویس دهی سریع و دوستانه و غذاهای فوق العاده ای دارد. انواع خوراکهای پاستا را امتحان کنید، پیشمان نمی شوید.

رستوران ایرانی انار

مکان: بازارچه مدینه جمیرا

این رستوران دارای کیفیت غذای خوب ،دکور و فضای سنتی و منظره بسیارزیبای از برج العرب و برج های بادی در مدینه جمیرا است.البته این رستوران بوفه ندارد و از قیمت بالای برخوردار است.

 لیست رستورانهای ایرانی در دوبی

زرّین: روبروی کارفور سیتی سنتر- دبی شاپینگ سنتر

بناب: خیابان مکتوم – ساختمان ام- ام- تاورز – جنب هتل کنکورد

اپل: دیره – توین تاورز – طبقه سوم

دانیال:  شیخ زاید – مزایا سنتر

شبستان: خیابان خور- هتل اینتر کنتینانتال

شهرزاد: دیره – هتل حیات ریجنسی

حاتم طلائی: میدان جمال عبد الناصر- مقابل سوپر مارکت الکویتی

الوند: خیابان الخلیج

وید:  خیابان مکتوم – ساختمان رقه البطین

مصفح : دیره – جنب بانک ملی

شف:  سطوه – جنب مسجد قادری

بریانی اصفهان:  میدان جمال عبد الناصر- مقابل هتل کنتینانتال

بستان آری: میدان جمال عبد الناصر- پشت برج بنی یاس – جنب ویدئو البلد

کینگ کاخ:  خیابان پور سعید

درویش: خیابان رقه – خیابان ۳۷ – هتل سان اند سند – طبقه همکف

خدمات پزشکی

اگر در طول مدت اقامت در دبی به خدمات پزشکی نیاز پیدا کردید، می توانید به یکی از دو بخش خصوصی یا دولتی مراجعه کنید. در صورتی که بیمه پزشکی دارید بیمارستان های خصوصی گزینه مناسبی خواهند بود و اگر بیمارستان های دولتی را ترجیح می دهید بیمارستان راشید (تلفن: ۰۴۲۱۹۲۰۰۰)  که بیمارستان اصلی اور‍ژانس در دبی بوده و در نزدیکی پل مکتوم در خور دبی واقع شده است بهترین انتخاب خواهد بود.

همچنین در صورت تمایل می توانید به بیمارستان ایرانی (تلفن: ۰۴۳۴۴۰۲۵۰) واقع در جاده الوصل در سطوه مراجعه نمایید. اگر نیاز به آمبولانس داشتید، برای خدمات اورژانسی شماره ۹۹۹ را بگیرید و یا اگر می توانید خودتان را به بیمارستان برسانید درمان در بیمارستان راشید برای همه اورژانس ها رایگان است و مشاوره با پزشک ۱۰۰ درهم هزینه دارد و داروهای تجویز شده را می توان از هر داروخانه ای خرید. بیمارستان ایرانی نیز برای مشاوره ۵۰ درهم می گیرد و معمولاً داروخانه بیمارستان داروی رایگان به بیماران ارائه می دهد. در صورتی که نیاز به خدمات پزشکی برای کودکان داشتید بیمارستان الوصل (تلفن: ۰۴۳۲۴۱۱۱۱) به عنوان یکی از بهترین مراکز مراقبت اطفال در بین بخش های خصوصی و دولتی در خاورمیانه می باشد و نزدیک به تقاطع وافی واقع شده است. همچنین در صورت نیاز به خدمات دندان پزشکی کلینیک دندان پزشکی آمریکایی ها (تلفن: ۰۴۳۴۴۰۶۶۸) انتخاب مناسبی خواهد بود.

بهترین هتل های دبی و ۱۰ هتل برتر توصیه شده در دبی

 • One And Only Royal Mirage Dubai

مکان: ساحل جمیرا، جاده الصفوح

شروع قیمتها: از ۱۷۵۱ درهم

وب سایت: http://royalmirage.oneandonlyresorts.com/

امکانات: اینترنت-تبدیل ارز-آسانسور-آرایشگاه-سرویس شستشوی البسه-یخچال کوچک-دسترسی به اینترنت-تلویزیون کابلی- HI-FI- Stereo– ماهواره

شکوه عربی به بهترین شکل خود را در این هتل می توان دید. این هتل در ۵ کیلومتری باشگاه گلف امارات، ۱۲ کیلومتری مال امارات واقع شده و با فرودگاه بین المللی دبی ۲۰ دقیقه فاصله دارد. این هتل دارای کیلومترها ساحل اختصاصی بکر و دست نخورده، ۶۰ هکتار مناظر سرسبز، تسهیلات مختلف، مراکز تفریحی، رستوران ها، سالن های تجاری، مراکز بدنسازی و فعالیت در فضای باز می باشد.

 

 • برج العربمکان: جاده ساحل جمیراشروع قیمت ها از ۸۹۹۰ درهموبسایت: https://www.jumeirah.com/en/hotels-resorts/dubai/burj-al-arab/#searchHotelResortامکانات؛ پارکینگ، کافی نت، فروشگاه، کافی شاپ، ماهواره، سالن کنفرانس، استخر، تلویزیون، خشکشویی، رستوران، صندوق امانات، آرایشگاه، اینترنت، ترانسفر و سالن ورزشاین هتل در ۱۰۰ متری بازار مدینه جمیرا و ۵ کیلومتری جزیره نخل قرار دارد و بوسیله یک پل اختصاصی از جزیره مصنوعی خود به دبی وصل شده است. در ارتفاع ۱۰۵۰ فوتی از سطح دریا قرار دارد و دومین ساختمان بلند در دنیا می باشد که به عنوان هتل اداره می شود. در تزئین این هتل استفاده از سنگهای درشت با گشاده دستی دیده می شود. در این هتل می توانید از استخرهای سرپوشیده و روباز، ساحل اختصاصی، ماساژ درمانی و اسپا، سونا، آرایشگاه، کتابخانه، سالن ورزشی و میز بیلیارد استفاده کنید. همچنین یک آمفی تئاتر و اتاقهای کنفرانس مبله در طبقه ۲۷ هتل وجود دارد. اینترنت بی سیم و کامپیوترهای اجاره هم در این هتل در دسترس است. در این هتل ترانسفر با هلی کوپتر یا لیموزین را هم می توان ترتیب داد.

 

 • هتل ساحلی جمیرامکان؛جاده ساحل جمیراشروع قیمت ها از۳۲۰۰ درهموب سایت: http://www.jumeirahbeachhotel.comامکانات: زمین بازی کودکان – سرویس نگهداری کودکان – جکوزی – استخر روباز – سونا – مرکز سلامت و آبگرم – شیرجه – غواصی – اتاق و امکانات برای معلولین – اتاق های خانوادگی – تنیس – مرکز بدنسازی – زمین گلف – موج سواری – اسکواش – ترانسفر فرودگاه – خشکشویی – فروشگاه هدایا و سوغات – خدمات تورها – مرکز تجارت – دستگاه خودپرداز – رستوران – روزنامه – بالکن – اتاقهای پاک و بدون سیگار – آسانسور – پذیرش و تحویل سریع – گاوصندوق – فروشگاه در هتل – تهویه – بار – باغاین هتل در یک ساحل اختصاصی و کنار پارک وایلد وادی قرار دارد و یک محیط باشکوه ۵ ستاره برای مهمانان خود ایجاد کرده که البته خلیج فارس هم در آن نقش حیاتی ایفا می کند. این هتل ۵ ستاره نیم دایره ای شکل منحصر به فرد بهترینها را برای فراغت و سرگرمی و فعالیتهای تجاری را به شما عرضه می کند که شامل اتاقها، سوییتها و ویلاهایی هستند.

 

 • Le Meridien Mina Seyahi Beach Resort & Marina

  مکان: ساحل جمیرا، جاده الصفوح

  شروع قیمت ها از ۱۳۹۹ درهم

  وب سایت: http://www.lemeridien-minaseyahi.com/

  امکانات: تلویزیون کابلی/ماهواره- سشوار- سیستم تهویه مرکزی-مینی بار-اینترنت-آسانسور-استخر روباز-استخر کودکان-اتاق کنفرانس-بار-پارکینگ-جکوزی-خشکشویی-دسترسی به شبکه بی سیم-دسکو/کلاب-سالن بدنسازی-سرو غذا در اتاق-رستوران-آرایشگاه-صرافی-صندوق امانات-فروشگاه-کافی شاپ-اسکواش-تنیس

  این هتل در ۲ کیلومتری مدیا سیتی و ۱۰ کیلومتری مال امارات قرار دارد، و این هتل در واقع بیانگر زندگی بین المللی در حال ظهور دبی می باشد. باشگاه جهانی گلف امارات و مونتگومری درست در میان هتل قرار گرفته اند و تعطیلات لوکسی را برای شما خلق می کنند.

 

 • دوسیت ثانیمکان: خیابان ۱۳۳ شیخ زایدشروع قیمت ها از ۱۰۴۵ درهموب سایت: http://www.dusit.com/dusit-thani/dusit-thani-dubai.htmlامکانات؛ تلویزیون کابلی/ماهواره-چای/قهوه-اینترنت-سشوار- سیستم تهویه‌ی مرکزی-گاو صندوق-حمام-مینی بار-اتاق کنفرانس-آسانسور-استخر سرپوشیده-بار-پارکینگ- دسترسی به شبکه‌ی بی‌سیم-جکوزی-رستوران-سرو غذا در اتاق-سالن بدنسازی-صرافی-صندوق امانات-فروشگاه-کافی شاپاین هتل ترکیبی از شکوه و جلال خاص عربی و مهمان نوازی تایلندی می باشد که همین ترکیب فرهنگی، تعطیلات به یاد ماندنی برای شما به ارمغان می آورد. این هتل در قلب منطقه تجاری دبی، مرکز تجارت جهانی، مرکز کنوانسیون بین المللی دبی، مرکز مالی بین المللی دبی، برج دبی و دبی مال واقع شده است. فرودگاه دبی هم در ۶ کیلومتری آن قرار دارد.

 

 • Oasis Beach Tower Apartmentsمکان: ساحل جمیراشروع قیمت ها ۱۶۸۰ درهموب سایت: http://www.oasis-beach-tower-aparts-dubai.com/امکانات؛ آشپزخانه-تلویزیون کابلی/ماهواره-چای/قهوه-اینترنت-سشوار- خط تلفن مستقیم-رادیو-گاو صندوق-مینی بار- اتاق کنفرانس-اینترنت عمومی-استخر روباز-بار-جکوزی- رستوران با تهویه‌ی مطبوع-آرایشگاه-سالن بدنسازی-ماساژ-سونااین برج لوکس در ساحل جمیرا و ۲۵ کیلومتری شهر دبی و فرودگاه بین المللی دبی قرار دارد. این هتل آپارتمان بخاطر نماهای پانوراما و وسعت مکانش شناخته شده است. دارای ۱۸۰ آپارتمان ۲، ۳ و چهارخوابه لوکس و همچنین اتاقهای دولوکس، سوپریور و پریمیوم در ۴۵ طبقه می باشد.

 

 • InterContinental Dubai Festival Cityمکان: منطقه ۸شروع قیمت ها از ۱۰۷۴ درهم وب سایت: http://intercontinental-dubai.h-rez.com/امکانات؛  آشپزخانه-اتو و میز اتو-تخت دو نفره-تخت‌خواب کینگ‌سایز-تسهیلات معلولان-تلویزیون-تلویزیون کابلی/ماهواره‌ای-چای/قهوه-حمام-خط تلفن مستقیم-دسترسی به اینترنت-دست‌شویی معلولان-دوش-رادیو-سالن استراحت-سشوار-سیستم تهویه‌ی مجزا-کف موکت-گاوصندوق-مینی‌بار-وان-یخچال کوچک-آسانسور-اتاق صبحانه-اتاق کنفرانس-استخر آب شیرین-استخر آب گرم-استخر روباز-استخر کودکان-اطلاعات ٢۴ ساعته-بار-بوفه‌ی استخر-پارکینگ-پذیرش-پذیرش ٢۴ ساعته-تراس حمام آفتاب-تسهیلات معلولان-تهویه‌ی مطبوع در فضاهای عمومی-جکوزی-چتر آفتابی-چند استخر-حمام بخار-خدمات ویژه‌ی ماساژدرمانی-خشک‌شویی-دسترسی به شبکه‌ی بی‌سیم-رستوران-رستوران با بخش ویژه‌ی غیرسیگاری‌-رستوران با تهویه‌ی مطبوع-رستوران مناسب سیگاری‌ها-روزنامه‌-سالن بدنسازی-سالن نمایش-سرو غذا در اتاق-آرایشگاه-سوپرمارکت-سونا-صرافی-صندلی حمام آفتاب-صندلی مخصوص کودک-صندوق امانات-فروشگاه-کافه-ماساژ-ناهارخوریاگر شما آرزوی سوار شدن یک قایق با امکانات هتل ۵ ستاره را دارید، این هتل با شکل بادبانی اش تصورات شما را برآورده می کند. این هتل به خاطر داشتن انواع مهمانانی که یا مسافران تجاری هستند که از مجاورت هتل با مرکزهای تجاری برج دبی، خلیج تجاری دبی و مرکز تجارت جهانی لذت می برند و یا گردشگرانی هستند که تمایل دارند از بستکی، موزه دبی و پارک ساحلی الممزر دیدن کنند، شناخته شده است، و این نشان دهنده موقعیت مکانی ویژه هتل است.

 

 • The Palace The Old Townمکان: بلوار محمد بن رشیدشروع قیمت ها از ۵۹۹ دلارامکانات؛ بالکن-تلویزیون-تلویزیون کابلی/ماهواره‌ای-خط تلفن مستقیم-دسترسی به اینترنت-دوش-رادیو-سشوار-سیستم تهویه‌ی مرکزی-گاوصندوق-مینی‌بار-وان-اتاق کنفرانس-استخر آب گرم-استخر روباز-بار-پارکینگ-پذیرش-تهویه‌ی مطبوع در فضاهای عمومی-خدمات ویژه‌ی ماساژدرمانی-خشک‌شویی-رستوران-رستوران با تهویه‌ی مطبوع-سالن بدنسازی-سرو غذا در اتاق-سونا-صندلی حمام آفتاب-کافهاین هتل از گروه هتلهای Address می باشد و شما را به زمان زندگی شاهان و امپراطوران می برد. این هتل این شانس را به شما می دهد تا زندگی شاهانه را در کنار دریاچه ای که هتل روی لبه آن بنا شده، تجربه کنید. هتل در ۵۰۰ متری دبی مال و ۱۵ کیلومتری ساحل جمیرا واقع شده است. در مرکز تجاری شهر، منطقه برج دبی قرار دارد و به  همه مراکز مهم تجاری و تفریحی مثل بازار البهار، برج دبی و دبی مال، دسترسی دارد. نزدیکترین فرودگاه به هتل، فرودگاه بین المللی دبی می باشد که در ۱۰ کیلومتری آن واقع شده است. 

 

 • The Address Montgomerie Dubaiمکان: امارات هیلز شروع قیمت ها از ۱۲۹۹ درهموب سایت: http://www.theaddress.com/en/hotel/hotelامکانات؛ تسهیلات معلولان-تلویزیون کابلی/ماهواره‌ای-چای/قهوه-دسترسی به اینترنت-دوش-سشوار-سیستم تهویه‌ی مرکزی-گاوصندوق-آسانسور-اتاق صبحانه-اتاق کنفرانس-پذیرش-تهویه‌ی مطبوع در فضاهای عمومی-خدمات ویژه‌ی ماساژدرمانی-سرو غذا در اتاق-ماساژ-ناهارخوری-زمین گلفتجربه بازی گلف و استراحت در اتاقها و سوییتهای رویایی تنها در مونگومری به واقعیت می پیوندد. هتل در ۲۸ کیلومتری فرودگاه بین المللی دبی، ۵ کیلومتری باشگاه گلف امارات و دبی مارینا و ۱۰ کیلومتری مال امارات واقع شده است. مال ابن بطوطه هم بیشتر از ۵ کیلومتر با هتل فاصله ندارد. دارای ۲۱ اتاق مهمان با امکانات سخاوتمند تنها رویایی است که در این هتل محقق می شود.

 

 • Le Meridien Dubai

مکان: جاده فرودگاه

شروع قیمتها از: ۱۱۰۰ درهم

۳۸ هکتار فضای سبز و تجربه یک فضای آرام و دور از شلوغی و جمعیت شهر دبی از ویژگیهای این هتل است. از دیگر مزیتهای آن نزدیکی به بازارهای خرید مثل بازار شهر دیره، دبی کریک گلف و باشگاه قایق بادبانی، بازار طلا و پارک ممزر می باشد. فرودگاه هم با ماشین ۵ دقیقه با هتل فاصله دارد.

انعام

در دبی کسی از شما انتظار دریافت انعام را ندارد ولی اغلب پرداخت می شود. به کارکنان هتل که در اختیار شما هستند انعام بدهید. اغلب رستوران های دبی به صورت حساب خود ده درصد سرویس اضافه می کنند ولی اگر این مبلغ در صورت حساب منظور نگردیده بود ده درصد از مبلغ کل صورت حساب را به عنوان انعام پرداخت نمایید. رانندگان تاکسی انعام دریافت نمی کنند ولی به اشخاصی که در سوپرمارکت ها خرید شما را کیسه کرده و آنها را برایتان حمل می کنند و همچنین کسانیکه در پمپ بنزین ها شیشه جلو اتومبیلتان را می شویند در کل دو درهم انعام دهید.

عکاسی

پیش از عکس گرفتن از مردم حتماً از آنها اجازه بگیرید. از گرفتن عکس از زنان مسلمان به شدت بپرهیزید و از فرودگاه ها، اسکله ها، تجهیزات مخابراتی، ساختمان های دولتی، نظامی و تاسیسات صنعتی عکس برداری نکنید.
تارا رادفر
وب سایت سون تارا کارگزار رسمی اخذ ویزا و رزرو و خرید بلیط و هتل و تور می باشد شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دریافت تور، ویزا، رزرو و خرید بلیت، هتل و تور دبی از طریق راه های ارتباطی سایت با ما در تماس باشید.

اگر سوالی دارید در قسمت نظرات مطرح کنید کمتر از یک روز پاسخ شما را می دهیم.

با کارشناسان ما در آژانس هواپیمایی جهت اطلاعات بیشتر و یا درخواست ویزا شینگن تماس حاصل فرمائید.

Please follow and like us:

2 دیدگاه ها

 1. […] -دبی:دبی یک از هفت امارت،امارات متحده عربی است که این روزها با پیشرفت صنعت و معماری های مدرن توانسته سالانه ۷٫۶ میلیون نفر را به خود جذب کند. […]

 2. احمد گفت:

  تقریبا اکثر اماکن دبی به خاطر ثروتشون ساخته شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *