راهنمای سفر به شیراز

به شیراز چطور برسیم؟

در راه شعر و شور

شهر شیراز تا تهران حدود یک هزار کیلومتر و تا اصفهان حدود ۵۴۰ کیلومتر فاصله دارد . باید از تهران تا اصفهان بیایید . از آنجا هم وارد جاده دوبانده ای می شوید که تا آباده می آید . از آباده یکی از راه صفاشهر، پاسارگارد، سعادت شهر و مرو دشت و دیگری از سورمق ، اقلید، دشت آسپاس ، دشت کام فیروز و مرودشت می توانید تا شیراز بیایید .

در شیراز چطور بگردیم؟

خوشا شیراز

مواردی که ما به شما پیشنهاد می کنیم ، فقط دیدنی های خیلی معروف شیرازند ، این شهر آثار دیدنی زیاد دارد .

دروازه قرآن : ورودی شهر از شمال ، دروازه قرآنی است که آرامگاه خواجوی کرمانی را هم در همسایگی خود دارد و به خصوص شب ها با نورپردازی بسیار زیبا ، جذاب تر هم می شود .

حافظیه : احتمالاًُ پرطرفدارترین محل تاریخی شیراز ، آرامگاه حافظ است با آن بنای یادبود زیبایش . بنایی که سال ۱۳۱۵ و با الهام از معماری دوره زندیه ساخته شد . در حافظیه می توانید در باغ باصفای اطراف مقبره حافظ قدم بزنید . حافظیه در میدان آزادی یا همان فلکه گاز شیراز قرار دارد . در اینجا می توانید فالوده هم بخورید .

سعدیه : سعدیه و باغ دلگشایش هم از نقاط پربازدید و زیبای شیراز است . سعدیه با آن حوض آبی و ماهی هایش ، از آن نقاط محبوب است . برای رفتن به مزار استاد سخن ، سعدی ، باید به میدان بوستان شیراز بروید .

امامزاده شاه چراغ (ع) : بارگاه احمدبن موسی(ع) ، برادر امام رضا (ع) نیازی به معرفی ندارد و باید برای زیارتش به خیابان احمدیه شیراز بروید . پس از زیارت به معماری امامزاده که از دوره دیلمیان به جای مانده دقت کنید و سری هم به موزه امامزاده بزنید .

بازار : بازار ۳۰۰ ساله شیراز یکی از زیباترین بازارهای ایران است و از دوره زندیه به یادگار مانده است . انواع دست بافت ها ، میناکاری و اشیای عتیقه و نیز سوغات های دیگر استان فارس از جمله عرقیات مشهور آن را می توانید در این بازار پیدا کنید . به بازار سرای مشیر و عمارت زیبای صنایع دستی آن هم سری بزنید . در چند قدمی بازار حمام و مسجد وکیل قرار دارد که می توانید به آنجا بروید و از این آثار تاریخی هم بازدید کنید .

ارگ کریمخان : مهمترین و بزرگترین بنای دوره زندیه ، همین ارگ است که مرکز حکومت شاهان زند بود . مجموعه ارگ با تزئینات و معماری زیبای دوره زندیه در مرکز شهر شیراز و نزدیک چهارراه زند قرار دارد .

نارنجستان قوام : عمارت قجری نارنجستان قوام ، سالهای سال یکی از مهمترین مراکز سیاسی شیراز بوده است . ساختمان زیبای نارنجستان ، پر از آیینه کاری ، نقاشی ، کاشی کاری ، گچبری و منبت کاری است . این عمارت با باغ باصفای نارنجش در مسیر خیابان لطفعلی خان به حرم شاهچراغ (ع) قرار دارد . در این خیابان سری هم بزنید به خانه زینت الملک که از آن خانه های قاجاری زیبای شهر است .

باغ های شیراز : اگر می خواهید از هوای بهاری شیراز سرمست شوید ، به باغ های دلگشای شیراز سری بزنید و لابلای گل ها و سبزه ها و سروهای شیرازی چند ساعتی را بگذرانید . باغ ۱۳ هکتاری عفیف آباد یا گلشن در خیابان عفیف آباد قرار دارد و موزه سلاح های نظامی را هم تماشا کنید . باغ مشهور و جهانی ارم نیز با سروهای ناز و گل و گیاهان طرب انگیزش در خیابان ارم قرار دارد . باغ جهان نما در نزدیکی دروازه قرآن و باغ دلگشا در مسیر آرامگاه سعدی ، باغ های دیگر شهر هستند .

 

tour shiraz

راهنمای سفر به شیراز

rahnamay safarbe shiraz

راهنمای سفر به شیراز

bagh hay shiraz

راهنمای سفر به شیراز

gashto gozar dar shiraz

راهنمای سفر به شیراز

arg karim khan

راهنمای سفر به شیراز

shah cheragh

راهنمای سفر به شیراز

bazar shiraz

راهنمای سفر به شیراز

narenjestan ghavam

راهنمای سفر به شیراز

jazebeh hay didani shiraz

راهنمای سفر به شیراز

arg karim khan

راهنمای سفر به شیراز

soghati hay shiraz

راهنمای سفر به شیراز

bage eram

راهنمای سفر به شیراز

 

aramgah saadi

راهنمای سفر به شیراز

 

reserve hotel in shiraz

راهنمای سفر به شیراز

تارا رادفر

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *