اواخر زمستان ، زمان خوبی برای گشت و گذار در جزایر زیبای خلیج فارس است

سفر به جزایر جنوبی ایران ، یعنی درست کردن خاطره هایی که هرگز فراموش تان نشود . گرچه بعضی ها در سفر به جنوب ، کیش را به خاطر بازارهای متنوعش برای خرید انتخاب می کنند ، اما گشت و گذار در جزایر خلیج فارس ایران ، تنها به خرید خلاصه نمی شود . دیدنی های جزایر جنوبی ایران به قدری شگفت انگیز است که شما به سختی حاضر به ترک آنها خواهید شد .

 برای همین هم این بسته سفری جذاب را برای شما در نظر گرفته ایم تا بتوانید در سفری چهار روزه ، سه جزیره زیبای جنوب ایران در خلیج فارس یعنی جزایر قشم ، هنگام و هرمز را ببینید و از گشت و گذار در آنها لذت ببرید .

این سفر برای اسفندماه در نظر گرفته شده که هم آب و هوا در این جزایر استان هرمزگان دلپذیر است و هم گردشگری آن رونق بسیاری دارد . پس با ما همراه شوید تا دیدنی های طبیعی و اعجاب آور بزرگ ترین جزیره خلیج فارس یعنی قشم را ببینیم ، به تماشای دلفین ها و آثار طبیعی هنگام برویم و دوری هم در جزیره رنگارنگ هرمز بزنیم .

بلدهای کار بلد

می توانید از کمک راهنمایان محلی استفاده کنید . «راحله فتاحی» ۰۹۳۷۵۳۸۲۳۶۶ . «محمود فتاحی» ۰۹۱۲۳۱۹۱۵۱۷ . «سمیره سفاری» ۰۹۱۷۹۰۳۰۴۳۰ و «جمیله محمدزاده» ۰۹۱۷۹۵۸۸۳۱۸ . در جزیره قشک و «افشین عباس نژاد هنگامی» ۰۹۱۷۹۷۷۳۰۵۶ . در جزیره هنگام برای اقامت و گشت و گذار در جزیره ها به شما کمک می کنند .

در راه بزرگترین جزیزه

خودروی شخصی : باید به ۷۰ کیلومتری غرب بندرعباس یعنی به بندر «پل» بروید . در آنجا هم پس از انجام تشریفات قانونی خودروی شخصی را سوار بر «لندیکراف» باری کرده و در قشم پیاده می شوید .

وسایل نقلیه عمومی : می توانید با وسایل نقلیه عمومی خود را به بندرعباس رسانده و از اسکله های شهید حقانی و شهید باهنر این بندر سوار قایق های تندرو ، اتوبوس دریایی و یا لنج شده و خود را به جزایر قشم و هرمز برسانید . در بسیاری فرودگاه های کشور هم می توانید بلیت مستقیم به قشم را بخرید . در غیر این صورت هم می توانید به بندرعباس رفته و از آنجا به قشم بروید .

قشم به هنگام هرمز

قشم : روز اول ، در انتهای شمال جزیره دره «چاهکوه» یا چاهو قرار دارد ؛ دره ای که بر اثر فرسایش پدید آمده و منظره شگفت انگیزی دارد . پس از چاهکوه به دیدن جنگل های «حرا» یا «مانگرو» بروید که در آب شور خیلج فارس روییده اند و یکی از شگفتی های طبیعت هستند . روستای لافت یا لافت کهنه هم که در شمال مرکزی جزیره قرار دارد با خانه های روستایی و بادگیرهای متنوعش ، قلعه پرتغالی ، چاه های طلا و لنج های پهلو گرفته اش بسیار دیدنی است .

در مسیر لافت به شهر قشم که شب مانی شما در آنجا خواهد بود ، کارگاه های لنج سازی روستایی «پی پشت» را ببینید و سری هم به بازار «درگهان» بزنید . روز دوم در انتهای جزیره به بازدید از غار نمکی بروید و بعد به سمت روستای «سَلَخ» رفته و از کوه های فرسایش یافته و منظره بی نظیر ساحل دیدن کنید . بعد از بندر «سوزا» به دیدن جزایر «ناز» بروید و به روستای «برکه خلف» که رسیدید می توانید منطقه فرسایش یافته «استارافتید» یا «دره ستاره ها» را ببینید که اعجاب آورند . پس از آن به دیدار غارهای دست کن «خربس» رفته و دوباره برای شب مانی به شهر قشم باز گردید .

هنگام : روز سوم به جزیره هنگام در جنوب جزیره قشم بروید . قایق های اجاره ای در روستای «شیبدراز» شما را به دیدن دلفین ها برده و می توانید در ساحل نقره ای هنگام هم قدم بزنید. خرید از بازار محلی دست فروش ها و گشت داخلی جزیره با موتور سه چرخه و بازدید از مزرعه پرورش کروکودیل هم برنامه هنگام گردی شماست . در بازگشت به قشم می توانید در پارک زیتون تجربه غواصی و اسکی روی آب هم داشته باشد .

هرمز : روز چهارم ، از اسکله اتوبوس دریایی های قشم ، سوار قایق های جزیره هرمز شده که ۱۵ دقیقه ای به این جزیره می رسید . در جزیره هرمز می توانید با هزینه ای اندک یک موتور سه چرخه کرایه کرده تا با این موتور و راننده آن که نقش لیدر تور را برای شما ایفا می کند به دیدن جزیره بروید . قلعه معروف پرتغالی ها ، سواحل رنگین ، صخره کوسه ها و کوه و گنبد نمکی و سواحل قرمز رنگ جزیره دیدنی های هرمز است . از اسکله شهید حقانی هم قایق هایی به هرمز می رود .

جزایر زیبای خلیج فارس

جزایر زیبای خلیج فارس

جزایر زیبای خلیج فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.