راهنمای سفر و گشت و گذار در جزایر زیبای خلیج فارس

اواخر زمستان ، زمان خوبی برای گشت و گذار در جزایر زیبای خلیج فارس است

سفر به جزایر جنوبی ایران ، یعنی درست کردن خاطره هایی که هرگز فراموش تان نشود . گرچه بعضی ها در سفر به جنوب ، کیش را به خاطر بازارهای متنوعش برای خرید انتخاب می کنند ، اما گشت و گذار در جزایر خلیج فارس ایران ، تنها به خرید خلاصه نمی شود . دیدنی های جزایر جنوبی ایران به قدری شگفت انگیز است که شما به سختی حاضر به ترک آنها خواهید شد .

 برای همین هم این بسته سفری جذاب را برای شما در نظر گرفته ایم تا بتوانید در سفری چهار روزه ، سه جزیره زیبای جنوب ایران در خلیج فارس یعنی جزایر قشم ، هنگام و هرمز را ببینید و از گشت و گذار در آنها لذت ببرید .

این سفر برای اسفندماه در نظر گرفته شده که هم آب و هوا در این جزایر استان هرمزگان دلپذیر است و هم گردشگری آن رونق بسیاری دارد . پس با ما همراه شوید تا دیدنی های طبیعی و اعجاب آور بزرگ ترین جزیره خلیج فارس یعنی قشم را ببینیم ، به تماشای دلفین ها و آثار طبیعی هنگام برویم و دوری هم در جزیره رنگارنگ هرمز بزنیم .

بلدهای کار بلد

می توانید از کمک راهنمایان محلی استفاده کنید . «راحله فتاحی» ۰۹۳۷۵۳۸۲۳۶۶ . «محمود فتاحی» ۰۹۱۲۳۱۹۱۵۱۷ . «سمیره سفاری» ۰۹۱۷۹۰۳۰۴۳۰ و «جمیله محمدزاده» ۰۹۱۷۹۵۸۸۳۱۸ . در جزیره قشک و «افشین عباس نژاد هنگامی» ۰۹۱۷۹۷۷۳۰۵۶ . در جزیره هنگام برای اقامت و گشت و گذار در جزیره ها به شما کمک می کنند .

در راه بزرگترین جزیزه

خودروی شخصی : باید به ۷۰ کیلومتری غرب بندرعباس یعنی به بندر «پل» بروید . در آنجا هم پس از انجام تشریفات قانونی خودروی شخصی را سوار بر «لندیکراف» باری کرده و در قشم پیاده می شوید .

وسایل نقلیه عمومی : می توانید با وسایل نقلیه عمومی خود را به بندرعباس رسانده و از اسکله های شهید حقانی و شهید باهنر این بندر سوار قایق های تندرو ، اتوبوس دریایی و یا لنج شده و خود را به جزایر قشم و هرمز برسانید . در بسیاری فرودگاه های کشور هم می توانید بلیت مستقیم به قشم را بخرید . در غیر این صورت هم می توانید به بندرعباس رفته و از آنجا به قشم بروید .

قشم به هنگام هرمز

قشم : روز اول ، در انتهای شمال جزیره دره «چاهکوه» یا چاهو قرار دارد ؛ دره ای که بر اثر فرسایش پدید آمده و منظره شگفت انگیزی دارد . پس از چاهکوه به دیدن جنگل های «حرا» یا «مانگرو» بروید که در آب شور خیلج فارس روییده اند و یکی از شگفتی های طبیعت هستند . روستای لافت یا لافت کهنه هم که در شمال مرکزی جزیره قرار دارد با خانه های روستایی و بادگیرهای متنوعش ، قلعه پرتغالی ، چاه های طلا و لنج های پهلو گرفته اش بسیار دیدنی است .

در مسیر لافت به شهر قشم که شب مانی شما در آنجا خواهد بود ، کارگاه های لنج سازی روستایی «پی پشت» را ببینید و سری هم به بازار «درگهان» بزنید . روز دوم در انتهای جزیره به بازدید از غار نمکی بروید و بعد به سمت روستای «سَلَخ» رفته و از کوه های فرسایش یافته و منظره بی نظیر ساحل دیدن کنید . بعد از بندر «سوزا» به دیدن جزایر «ناز» بروید و به روستای «برکه خلف» که رسیدید می توانید منطقه فرسایش یافته «استارافتید» یا «دره ستاره ها» را ببینید که اعجاب آورند . پس از آن به دیدار غارهای دست کن «خربس» رفته و دوباره برای شب مانی به شهر قشم باز گردید .

هنگام : روز سوم به جزیره هنگام در جنوب جزیره قشم بروید . قایق های اجاره ای در روستای «شیبدراز» شما را به دیدن دلفین ها برده و می توانید در ساحل نقره ای هنگام هم قدم بزنید. خرید از بازار محلی دست فروش ها و گشت داخلی جزیره با موتور سه چرخه و بازدید از مزرعه پرورش کروکودیل هم برنامه هنگام گردی شماست . در بازگشت به قشم می توانید در پارک زیتون تجربه غواصی و اسکی روی آب هم داشته باشد .

هرمز : روز چهارم ، از اسکله اتوبوس دریایی های قشم ، سوار قایق های جزیره هرمز شده که ۱۵ دقیقه ای به این جزیره می رسید . در جزیره هرمز می توانید با هزینه ای اندک یک موتور سه چرخه کرایه کرده تا با این موتور و راننده آن که نقش لیدر تور را برای شما ایفا می کند به دیدن جزیره بروید . قلعه معروف پرتغالی ها ، سواحل رنگین ، صخره کوسه ها و کوه و گنبد نمکی و سواحل قرمز رنگ جزیره دیدنی های هرمز است . از اسکله شهید حقانی هم قایق هایی به هرمز می رود .

جزایر زیبای خلیج فارس

جزایر زیبای خلیج فارس

جزایر زیبای خلیج فارس

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *