راهنمای گرفتن ویزای دبی

راهنمای گرفتن ویزای دبی

ویزا دبی توسط اداره مهاجرت و وزارت کار صادر می شود نه توسط سفارت خانه ها، برای ملیت های مختلف، تفاوت بسیاری دارد و قوانین مربوط به آن بدون اطلاع قبلی تغییر می کنند. لذا قبل از سفر حتما اطلاعات لازم را کسب نمایید و نسبت به تهیه ویزا اقدام نمایید. تمامی مسافران به جز افراد ساکن کشورهای عضو شورای همکاری خلیج (بحرین، کویت، قطر، عمان و عربستان سعودی) باید ویزا تهیه نمایند.

برای صدور ویزا تجارتی، سیاحتی و غیره، شخص، شرکت و یا سازمانی در دبی می بایست ضمانت تقاضا کننده ویزا را به عهده بگیرد و باید مسافر را در تاریخ مقرر از کشور خارج کنند. این مسئول در امارات به نام “کفیل” معروف است.
کفیل در دو صورت می تواند برای مسافر ویزا درخواست نماید. اول اینکه از نزدیکان مسافر باشد که در این صورت باید فرم نسبیت از سفارت مربوطه دریافت کند و یا رابطه تجاری داشته باشد. در روش دوم بر اساس رابطه های کاری و تجاری، سازمانهای دولتی و شرکتهای خصوصی می توانند برای مسافر خود درخواست ویزا نمایند. لازم به یادآوری است که ویزاهای توریستی و یا زیارتی توسط خطوط هوایی، هتل ها و یا آژانس های مسافرتی درخواست می شود (به همین علت آژانس های مسافرتی از کلیه مسافرین دوبی خود ضمانت اخذ می نمایند.)

چگونگی دریافت ویزای توریستی دبی

امروزه دریافت ویزای توریستی برای امارات متحده عربی بسیار آسان و راحت شده و تقریبا کلیه شرکت های مسافرتی این کار را با دریافت وجهی انجام می دهند.
این ویزاها در انواع ۱۴ روزه و ۱ ماهه و ۲ ماهه قابل دریافت می باشد و گاها ویزای ۱ ماهه با مراجعه به اداره مهاجرت و پرداخت وجه قابل تبدیل به ۲ ماهه می باشد.

ویزای ۲ماهه را فقط بعضی از شرکت های مسافرتی نظیر شرکت هواپیمایی العربیه صادر کرده و قیمت آن متفاوت می باشد.

نحوه اخذ ویزای دبی

 • درخواست ویزای دبی برای افراد کمتر از ۲۳ سال بدون همراهی پدر یا مادر و یا همسر امکان پذیر نمی باشد.
 • افراد کمتر از ۲۳ سال برای اخذ ویزای دبی باید اسکن پاسپورت پدر یا مادر به همراه اسکن صفحات شناسنامه را هم ارسال کنند.
 • درخواست ویزای دبی برای افرادی که به عنوان همراه در پاسپورت همسرشان هستند امکان پذیر نمی باشد.
 • هزینه ی ویزای دبی بعد از ارسال درخواست غیر قابل استرداد می باشد.
 • در برخی مواقع مدت زمان اخذ ویزای دبی ممکن است بیشتر از زمان تعیین شده به طول بانجامد. لطفا در زمان درخواست این موضوع را مدنظر قرار دهید.
 • متقاضیان اخذ ویزای مولتی دبی، بعد از هر بار ورود به دبی نهایتا ۱۴ روز می توانند در این شهر اقامت داشته باشند و مدت زمان یک ماهه یا سه ماهه ویزای دبی از اولین ورود شروع می شود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دبی

 • اسکن رنگی پاسپورت
 • اعتبار پاسپورت حداقل ۶ ماه

انواع ویزای دبی

 • ویزای دبی، توریستی، با ۲ ماه اعتبار ورود به امارات و ۱۴ روز اعتبار اقامت
 • ویزای دبی، توریستی، با ۲ ماه اعتبار ورود به امارات و ۳۰ روز اعتبار اقامت
 • ویزای سه ماهه دبی، با ۳ ماه اعتبار ورود به امارات و ۹۰ روز اعتبار اقامت
 • ویزای مولتی دبی یک ماهه، چند بار ورود، با ۱ ماه اعتبار اقامت در امارات و ۱۴ روز اعتبار اقامت برای هر بار ورود
 • ویزای مولتی دبی سه ماهه، چند بار ورود، با ۳ ماه اعتبار اقامت در امارات و ۱۴ روز اعتبار اقامت برای هر بار ورود

مدت زمان لازم جهت اخذ ویزای دبی

 • برای اخذ ویزای توریستی دبی و مولتی دبی به صورت عادی : ۷ روز کاری
 • برای اخذ ویزای توریستی دبی به صورت نیمه فوری : ۳ روز کاری

قیمت ویزا دبی

 • ویزای دبی به صورت عادی : ۳۱۵ درهم
 • ویزای دبی به صورت نیمه فوری : ۳۹۵ درهم
 • ویزای دبی یک ماهه یکبار ورود: ۳۵۰ درهم
 • ویزای دبی سه ماهه یکبار ورود: ۱۰۵۰ درهم
 • ویزای مولتی دبی یک ماهه : ۹۵۰ درهم
 • ویزای مولتی دبی سه ماهه : ۲۲۷۰ درهم

مدت زمان صدور

کلیه ویزاها بسته به روز و زمان درخواست از۵-۷ روز برای ویزای نرمال و ۱-۳ روز برای ویزای فوری (اضطراری) زمان لازم است. گاها بعضی شرکتها ویزا را تاپ ارجنت (فوق اضطراری) نیز ارائه می نمایید.

• صدور ویزا برای افراد بالای ۶۰ سال مشکل می باشد.
• در صورت عدم ترک کشور در تاریخ مقرر، در فرودگاه دبی یک جریمه ۱۰۰ درهمی به ازاء هر روز تاخیر از مسافر اخذ می شود.
در صورتی که قصد ورود به کشور امارات از طریق فرودگاه شهری غیر از دبی (ابوظبی، شارجه و ..) را دارید، می بایست ویزای ورود به همان شهر را تقاضا نمایید.

ویزای ترانسپورت – این ویزا نوع دیگری از ویزیت ویزا است که دارای مدت ۱۴ روز است و قابل تمدید نیست معمولا این تورهای ۳ شب و۴ روز از این نوع ویزا استفاده می کنند.

آشنایی با دبی
دُبِی یکی از شهرها و شیخ‌نشین‌های هفت‌گانهٔ امارات متحده عربی است. این شهر در جنوب کشور ایران و در حاشیهٔ خلیج فارس و در شبه جزیره عربستان واقع شده است. دبی بیشترین جمعیت را در میان « هفت شیخ‌نشین » کشور امارات دارد و بعد از شهر ابوظبی بزرگ‌ترین شهر کشور امارات است.
امروزه دبی به عنوان یک شهر جهانی و تجاری موفق و مهم در منطقه جای خود را پیدا کرده است.

اگرچه اقتصاد دبی با صنعت نفت رشد کرد اما بیشتر درآمد دبی از منطقه آزاد جبل علی، فروش ملک به اتباع خارجی در مناطق آزاد، اعطای اقامت، صدور مجدد کالا، ترانزیت مسافر و کالا و همچنین قسمت بزرگی نیز از گردشگری و دیگر خدمات مالی و تجاری تأمین می‌شود. دبی به تازگی توجه جهانیان را از طریق ساخت و سازهای بزرگ و عظیم و همینطور رویدادهای تفریحی و ورزشی هیجان‌انگیز به خود جلب کرده است.

دبی در محل تلاقی اروپا، آسیا و آفریقا واقع شده که موجب دسترسی آسان به آن می‌باشد. بیشتر پایتخت‌ها و شهرهای مهم دارای پرواز مستقیم به دبی هستند. بیش از ۸۰ خط هوایی به فرودگاه بین‌المللی دبی می‌رود و از آنجا برمی‌گردد که موجب شده یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های دنیا شود.

دبی دارای سبک‌های مختلفی از معماری‌های جهان می‌باشد.

اما بسیاری از تفاسیر مدرن معماری اسلامی را می‌توان در این شهر پیدا کرد. دبی نه تنها در نوآوری و ساخت‌ساز اسلامی در بین جهان عرب رتبهٔ اول را دارد بلکه به صورت بین‌المللی هم در رده‌های بالای ساخت و ساز قرار دارد.
فرهنگ در درجه دوم بعد از خرید برای بازدیدکنندگان قرار دارد. مناظری از فرهنگ قدیم دبی درحالیکه این فرهنگ تحت سلطه سرعت سریع پیشرفت اقتصادی شده می تواند در مناطق اطراف نهرها دیده شود.

ساختمانهای اطراف نهر نشانگر یک شهر قدیمی است. دهکده غواصی (قریه الغوص) و دهکده آثار (قریه التراث) ، ماهیگیری و یافتن مروارید را به نمایش می گذارد. از دیگر جاذبه ها می توان به خانه ى بیت شیخ سعید المکتوم ، موزه دبی و روستای حتا (Hatta) اشاره کرد. تاریخ این روستا به ۲ تا ۳ هزار سال قبل برمیگردد و شامل ۳۰ ساختمان است و در ۱۱۵ کیلومتری جنوبی شهر دبی در قلب کوههای حتا ودر امتداد رشتهٔ کوه حجر واقع شده. موزه دبی در سال ۱۹۷۱ به منظور نمایش سبک زندگی سنتی دبی ایجاد شد و شامل عتیقه جات و مصنوعاتی می باشد که از آفریقا و کشورهای آسیایی از طریق تجارت به دبی وارد شده، می باشد. مسجد شندغه نیز مسجدی با قدمت ۲۰۰ ساله می باشد.
دبی در محل تلاقی اروپا ، آسیا و آفریقا واقع شده که موجب دسترسی آسان به آن می باشد. بیشتر پایتخت ها و شهرهای مهم پروازهای مستقیم به دبی را دارند. بیش از ۸۰ خط هوایی به فرودگاه بین المللی دبی می رود و از آنجا برمی گردد که موجب شده یکی از شلوغ ترین فرودگاه هاى دنیا شود.

جاذبه های دبی

اقامت‌گاه صحرایی ِ المحا
این هتل لوکس را به طرفداران طبیعت و به خصوص کویر توصیه می‌کنیم. المحا در واقع کاروان‌سرایی مجهز است که در دل کویر ساخته شده و اطرافش را تا چشم کار می‌کند تپه‌های شنی و نخل فرا گرفته و اتفاقاً این تبدیل شده به مشخصه و نقطه‌ی قوت هتل. سکوت و آرامش کویر، امکان دیدن گله‌های بزهای وحشی ِ صحرایی، ماشین سواری در صحرا و شتر سواری از امکانات ویژه‌ی این هتل هستند. در المحا سی و هفت سوییت بسیار معروف به نام بِدویین(Bedouin) وجود دارند که هر کدام از آن‌ها مشخصه‌ی خود را دارا هستند.

برج العرب
برج‌العرب یکی از نمادهای مدرنیته‌ در دبی و یکی از لوکس‌ترین و گران‌ترین هتل‌های دنیا است. بسیاری از هتل‌های دبی مشرف به آن هستند و در چشم‌انداز بهترین اتاق‌های آن‌ها برج‌العرب دیده می‌شود. اتاق؟ استفاده از لفظ اتاق برای فضایی که این هتل به مسافران عرضه می‌کند بی‌انصافی بزرگی است. خیلی از به اصطلاح اتاق‌های برج‌العرب به خودی خود یک خانه‌ی بسیار بزرگ با بهترین وسایل و چیدمان و معماری خاص هستند. بیشتر مهمان‌های هتل از طبقه‌ی ثروتمند و اشراف هستند.

مرکز خرید فستیوال واترفرانت‌ سنتر
فستیوال واتر‌فرانت سنتر‌ یک مرکز خرده فروشی مجلل، مجموعه بی‌نظیری از رستورانها و کافه‌ها و یک تجربه تفریحی باشکوه را در داخل یک شاهکار معماری گرد هم می‌آورد.فستیوال واتر‌فرانت سنتر ترکیبی برجسته از مد بین‌المللی و منطقه‌ای و انواع خرده فروشان سطح بالا را همراه با جذابیت بازار قدیمی ترید‌ روتز‌ و بازار طلای دبی و بزرگترین غذاخوری سرباز در خاورمیانه عرضه می‌کند. فستیوال واتر‌فرانت سنتر‌ یک تجربه سطح بالای کامل برای سلیقه بین‌المللی میهمان ارائه می‌دهد. فستیوال با چشم‌اندازهای خود مشرف بر تفرجگاه ساحلی فستیوال و دبی کریک‌، اینترکنتیننتال‌ فستیوال سیتی‌ دبی، فستیوال سیتی‌ کرون‌ پلازا‌ دبی‌ و ایونت‌ سنتر را به فستیوال سنتر‌ مرتبط می‌سازد و تا فستیوال سنتر‌ هتل چهار فصل دبی امتداد خواهد یافت.

سیتی سنتر
شعبه بسیار وسیع هایپرمارکت کارفور ، ، ۱۱ سالن سینمای ساین استار و بخش بازی کودکان به نام سرزمین جادویی ( Magic Planet ) از جمله شاخص ترین و بزرگترین بخش های این مرکز می باشند.این مرکز با زیر بنایی حدود۳۷۰ هزار متر مربع و با بیش از ۳۰۰ فروشگاه و ۱۳رستوران و کافی شاپ از بزرگترین و اصلی ترین مرکز خرید در دبی و خاورمیانه می باشد. بخش فروشگاهی این مرکز در سه طبقه ساخته شده است. بخش اعظمی از طبقه همکف اختصاص به پارکینگ اتومبیل ها دارد. قسمت دیگری از همین طبقه نیز، به فروشگاه های عرضه کننده لوازم الکترونیکی اختصاص یافته است. سایر فروشگاه های این مرکز در طبقات اول و دوم قرار دارند. البته برخی از فروشگاه های بزرگ این مرکز بدلیل وسعت بیشتر، در دو بخش متصل به هم در هر دو طبقه فعال می باشند.

– برج خلیفه
– صحراهای رمل
– جزیره‌های نخلی
– پارک ساحلی جمیرا
– آتلانتیس

 

وب سایت سون تارا کارگزار رسمی اخذ ویزا و رزرو و خرید بلیط و هتل و تور می باشد شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دریافت تور، ویزا، رزرو و خرید بلیت، هتل و تور دبی از طریق راه های ارتباطی سایت با ما در تماس باشید.

اگر سوالی دارید در قسمت نظرات مطرح کنید کمتر از یک روز پاسخ شما را می دهیم.

با کارشناسان ما در آژانس هواپیمایی جهت اطلاعات بیشتر و یا درخواست ویزا شینگن تماس حاصل فرمائید.

 

لینک تلگرام آژانس فرنود گشت، مشاهده سایر خدمات:

https://t.me/farnoudagency

Please follow and like us:

4 دیدگاه ها

 1. هومن محرابیان گفت:

  ویزا ۲ ماهه هم موجود هست یا حتما باید ۳ ماهه بگیریم ؟

  • تارا رادفر گفت:

   امارات چند ویزا برای مسافران صادر می‌کند: ویزای چهارده روزه، یک ماهه و سه ماهه. با توجه به مشکلاتی که برای برخی هموطنان پیش آمده خاطرنشان می کنیم در صورتیکه اقدام به ویزای اقامت دبی نمائید و بهر دلیل ریجکت شوید پس از آن حتی ویزای توریستی دبی هم نمی توانید بگیرید. اگر سوال بیشتری داشتید برای اطلاعات لازم یا درخواست صدور ویزا با شماره ۰۹۳۷۹۲۵۸۴۸۰ تماس بگیرید.
   بعد از صدور هر نوع ویزا ۲ ماه فرصت دارید وارد خاک امارات شوید. اگر در این زمان از ویزا استفاده نکنید باید دوباره برای گرفتن ویزا اقدام کنید. با هر کدام از ویزاهای توریستی امارات می‌توانید به همه‌ی شهرهای این کشور وارد شوید.
   در صورتی که اعتبار ویزا تمام شود و شما امارات را ترک نکنید، در ازای هر روز اقامت غیرقانونی صدهزار درهم جریمه می‌شوید.

 2. آتوسا مهاجر شجاعی گفت:

  با عرض سلام من در مورد بیمه توریستی میخواستم اطلاعات بگیرم؟

  • تارا رادفر گفت:

   برای بیمه مسافرتی به کپی پاسپورت نیاز دارید و قیمت آن ۱۵ روزه ۱۰۰ هزار تومان، سه ماهه ۳۵۰ هزار تومان و ۶ ماهه ۶۰۰ هزار تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *