راه‌اندازی قطار گردشگری تبریز – وان

موسوی از راه‌اندازی یک رام قطار گردشگری تبریز-وان در طول هفته برای تردد مسافران به شهر وان در ترکیه خبر داد.
به گزارش افکارنیوز، میرحسن موسوی، معاون مسافری راه‌آهن با بیان اینکه برای ایجاد شادابی و نشاط مردم قطار‌های گردشگری را از سال‌های گذشته راه‌اندازی کرده‌ایم، گفت: بسیاری از قطار‌های گردشگری در طول سال به جابه‌جایی مسافران در برخی از مسیر‌های خاص اقدام کرده‌اند.

وی ادامه داد: پیش‌بینی شده در سال ۹۸ قطار گردشگری تبریز، جلفا و اراک داشته باشیم و همچنین مسیر گردشگری تهران به سوادکوه شمال که یکی از پرجاذبه‌ترین مناطق گردشگری است را برای مسافران در نظر گرفته‌ایم.

موسوی تصریح کرد: تور‌های یک روزه در مسیر ریلی تهران به سواد کوه شمال فراهم شده و مسافران می‌توانند از مناظر زیبا و پل‌های تاریخی که در این مسیر وجود دارد، استفاده کنند.

معاون مسافری راه‌آهن گفت: قطار گردشگری یک روزه و یا چند روزه در مسیر لرستان به اراک در نظر گرفته شده که امیدواریم مردم و مسافران از این تور‌ها اسقبال کنند.

وی با بیان اینکه در برخی از نقاط کشور مکان‌های بکری وجود دارد که دسترسی به آنها از طریق جاده امکان‌پذیری نیست، گفت: مسافران می‌توانند با استفاده از این قطار‌های گردشگری از این مناطق خاص استفاده کنند.

موسوی با بیان اینکه قطار گردشگری تبریز- وان برای امسال هم پیش‌بینی شده است، گفت: در این مسیر هفته‌ای یک رام قطار رفت‌ و برگشت در نظر گرفته شده و مسافران می‌توانند از طریق تبریز به شهر وان در ترکیه سفر کنند.

معاون مسافری راه‌آهن با بیان اینکه مذاکره‌ای با مدیران راه‌آهن ترکیه انجام شده و جلسات در فروردین ماه سال آینده برگزار می‌شود، گفت: امیدواریم محدودیت‌های خطی در ورودی آنکارا به زودی برطرف شود و شاهد راه‌اندازی قطار تهران_آنکارا_ استانبول باشیم.

منبع: افکار نیوز

Please follow and like us:

1 دیدگاه

  1. ممبر گفت:

    مرسی خیلی خوب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *