لذت و هیجان رفتینگ در بهترین رودخانه‌های جهان

بهترین رودخانه‌های جهان برای رفتینگ هیجانی

ورزش زیبا و پرهیجان رفتینگ ورزشی است که تنها در طبیعت انجام‌شدنی است.  در این ورزش پرهیجان که موجب افزایش آدرنالین موجود در خون می‌شود ، افراد به‌صورت تنهایی یا گروهی سوار بر قایق‌های اغلب بادی می‌شوند و در مسیر رودخانه‌ها به هدایت قایق می‌پردازند. هر چه سرعت آب بیشتر و در اصطلاح رودخانه خروشان‌تر باشد ، هیجان و زیبایی رفتینگ بالاتر می‌رود. سرعت ، ترس و اضطراب و هیجان و موج‌ها و سنگ‌های بزرگ میان رودخانه بر جذابیت این ورزش آبی می‌افزایند. در این نوشته با بهترین و مناسب‌ترین رودخانه‌ها برای رفتینگ آشنا می‌شویم. با ما همراه باشید.

 

۱٫رودخانه‌ی زامبزی در زیمبابوه / زامبیا

رودخانه‌ی بزرگ و خروشان زامبزی چهارمین رودخانه‌ی طولانی در قاره ی آفریقاست. آبشار بزرگ ویکتوریا در این رودخانه قرار دارد. این رودخانه سرعت آب بالایی دارد و البته فراموش نکنید که کروکودیل مای بسیاری در این رودخانه زندگی می‌کنند. از ماه جولای تا میانه مای ماه فوریه را بهترین زمان برای رفتینگ در این رودخانه باید دانست.

 

rafting grand canyon

رفتینگ در بهترین رودخانه‌های جهان

۲٫رودخانه‌ی سان کسی در نپال

سان کسی رودخانه‌ای است که از کوه مای شیشاپانگما در تبت سرچشمه می‌گیرد و در طول مسیرش از کوه مای معروف هیمالیا عبور می‌کند. در زبان نپالی سان کسی به معنای  رودخانه‌ی طلایی می‌باشد. در این رودخانه می‌شود مسیری به طول دویست و هفتادوسه کیلومتر را در میان آب مای وحشی و پرخروش  به رفتینگ پرداخت. بهترین ایام مناسب برای رفتینگ در این رودخانه از اوایل  سپتامبر می‌باشد تا اواخر ژانویه. بعد از ژانویه دیگر به سبب بالا آمدن شدید سطح آب امکان رفتینگ وجود ندارد.

 

ورزش ادرنالین رفتینگ

رفتینگ در بهترین رودخانه‌های جهان

۳٫رودخانه‌ی السک در آمریکا / کانادا

رودخانه‌ی السک مسیری دویست و پنجاه کیلومتری را طی می‌کند و دمای آب این رودخانه نزدیک به صفر درجه‌ی سانتی‌گراد است. سرعت آب رودخانه بسیار بالاست و در قسمت‌هایی از رودخانه رفت‌وآمد فقط با استفاده از بالگرد امکان دارد. قسمت‌هایی از رودخانه بسیار خطرناک و در واقع قتلگاه است. مناظر اطراف این رودخانه بسیار بکر و زیباست. پارک ملی کولوعانه در مسر این رودخانه‌ی وحشی قرار دارد. در مسیر این رودخانه خرس مای خاکستری و عقاب مای طاس را مشاهده خواهید کرد. ماه ژوئن مناسب‌ترین زمان رفتینگ در رودخانه‌ی السک می‌باشد.

 

رودخانه‌ی السک

رفتینگ در بهترین رودخانه‌های جهان

۴٫رودخانه‌ی سالامون آیداهو در آمریکا

رودخانه‌ی سالامون طولانی‌ترین رودخانه‌ی کشور آمریکا می‌باشد. این رودخانه بسیار پرآب و در بسیاری از طول مسیرش وحشی و خروشان است. محیط پیرامون سالامون دارای حیات‌وحشی منحصربه‌فرد و طبیعتی بسیار زیباست.رفتینگ در این رودخانه بدون مجوز ممنوع است. بهترین زمان برای رفتینگ در سالامون از ماه مه تا ماه سپتامبر است.

 

رودخانه‌ی سالامون

رفتینگ در بهترین رودخانه‌های جهان

۵٫رودخانه‌ی فرانکلین ، تاسمانی در استرالیا

در این رودخانه شما اختیار خود را دودستی به جریان وحشی آب می‌سپارید. سطح آب که بالا و بالاتر می‌رود ترشح آدرنالین خون شما هم دوچندان می‌شود ، اگر هوا بارانی شود که دیگر قمر در عقربی می‌شود برای خودش. در بعضی قسمت مای رودخانه هم همه‌چیز آرام است و قایق نرم و آرام حرکت می‌کند و می‌توانید از تابش درخشان آفتاب لذت ببرید.

بهترین زمان برای رفتینگ در فرانکلین فصل تابستان می‌باشد.

 

 

۶٫رودخانه‌ی نوس در ایتالیا

محیط زیبا و طبیعت آرام و رنگارنگ این منطقه برای هر مسافری بسیار به‌یادماندنی است. این رودخانه در منطقه‌ی دولومیت در شمال کشور ایتالیا مسیری پرپیچ‌وخم را طی می‌کند تا به دره‌ای به نام وال دو سوز می‌رسد. از نکات جالب این رودخانه‌ای است که از شهرها و سکونت‌گاه مای مردم زیاد دور نخواهید شد و در اطراف رودخانه شهرها را خواهید دید. تابستان مناسب‌ترین زمان رفتینگ در نوس ایتالیاست.

 

۷٫رودخانه‌ی کلرادو ، آریزونا  در آمریکا

این رودخانه سالانه بیش از بیست‌ودو هزار بازدیدکننده دارد که بسیاری از آن‌ها در هوای رفتینگ به اینجا می‌آیند. مناظر طبیعی زیبا و بکر متعلق به پانصد میلیون سال پیش در امتداد این رودخانه بسیار تماشایی‌اند. اخذ مجوز برای رفتینگ در این رودخانه برای گروه مای خصوصی چندین سال زمان می‌برد. زمان مناسب رفتینگ در کلرادو از ماه مه تا ماه اکتبر است.

 

۸٫رودخانه‌ی فیتالفو در شیلی

این رودخانه به سبب مواد معدنی موجود در آبش دارای رنگ بسیار زیبای فیروزه‌ای است. این رودخانه آب مای خروشان و وحشی دارد و در اطراف مسیر رودخانه کمپ‌هایی برای راهنمایی و استراحت و صرف ناهار و حمام ساخته‌شده‌اند. این رودخانه در ماه مای دسامبر تا مارس برای رفتینگ بسیار مناسب است.

گروه تهیه محتوا سون تارا

رفتینگ در بهترین رودخانه‌های جهان

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *