روایت دو گردشگر آلمانی از سفر به ایران

روایت دو گردشگر آلمانی از سفر به ایران

دو گردشگر آلمانی که با دوچرخه از مرز آستارا از توابع استان گیلان در شمال وارد ایران شدند، با ادامه سفر خود به سمت جنوب، به شهرستان خنج در جنوب استان فارس رسیدند. پترا و ماتیاس درباره سفر خود به «ایرنا» گفته‌اند: «از یک سال پیش سفر خود را از آلمان آغاز کردیم. نخست وارد روسیه شدیم و در ادامه از تمام کشورهای آسیای میانه که قبل از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق جزو این کشور بود، دیدن کردیم.»

این زوج گردشگر آلمانی اضافه‌ کرده‌اند: «پس از آن از مرز آستارا به ایران وارد شدیم و از مناطق دیدنی شهرهای رشت، قزوین، تهران، اصفهان، یزد و شیراز دیدن کردیم.» آنها یادآور شده‌اند: «ایران کشوری زیبا و دارای مردمی با فرهنگ است.» به اعتقاد آنها، هر شهری که به آن سفر کرده‌اند از شهر دیگر زیباتر بوده؛ به ویژه شیراز و اصفهان. پترا و ماتیاس به سایر گردشگران نیز سفارش کرده‌اند به ایران بیایند.

آنها همچنین زیبایی‌های شهر خنج را که در جنوب استان فارس واقع شده به قصر تشبیه کرده‌ و گفته‌اند: «پس از استان فارس به مقصد استان هرمزگان حرکت خواهیم کرد و از طریق دبی برای دیدن فرزندمان که در هندوستان پرستار است به این کشور سفر می‌کنیم.»براساس این گزارش، این دو گردشگر هم اینک بازنشسته هستند و یکی از آنها مهندس الکترونیک و دیگری مدرس پرستاری است. به گزارش «سون تارا» شمار گردشگرانی که به صورت انفرادی و ماجراجویانه وارد کشور می‌شوند رو به افزایش است؛ امری که به اعتقاد فعالان صنعت گردشگری و کارشناسان موید افزایش حس امنیت در میان گردشگران خارجی است.

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *