روستای امیریه شاهرود ؛ راهنمای گشت و گذار در روستای پاییزی امیریه شاهرود

روستای امیریه شاهرود:

پاییز که برسد خیلی ها هوای جنگل ابروروستایش را می کنند، یک جنگل پر از رنگ و ابر که آوازه زیبایی اش را تمام ایران پیچیده. اما شاهرود با اقلیم منحصر به فردی که در میانه کویر و کوهستان محصور شده روستاهایی تماشایی دارد که هنوز کم وبیش از این طبیعت بهره منداند.

 

سفر بهروستای پاییزی امیریه شاهرود

باغ گردشگری اَوَرس امیریه

 

روستای امیریه شاهرود یکی از این روستاهاست از شاهرود که وارد جاده مجن شوید و حدود ۱۰ کیلومتر که به سمت شمال غربی برانید، یکی از زیباترین روستاهای شاهرود را خواهید دید.

 

جاذبه های دیدنی شاهرود

طبیعت پاییز روستای امیریه شـاهرود

 

یک روستای پر از درختان چنار کهنسال و انواع باغ های میوه که نه فقط بهار و تابستانش، برای شاهرودی ها یک مقصد سفردلپذیر است که پاییزش هم به خاطر همین درختان، فراموش ناشدنی تر از هر زمان دیگری است.

 

رزرو انلاین هتل در شاهرود

پیست سوارکاری امیریه

 

از اوایل پاییز جمعیت روستای امیریه شاهرود کم می شود و به همین خاطر می شود یک گشت و گذار آرام و خلوت پاییزی را در آنجا ترتیب داد. البته در سفر به امیریه می توان یک روزی را هم در جنگل های ابر، اولنگ یا قطری شاهرود گذراند که همگی نزدیک این روستا هستند.

 

تور امیریه شاهرود

امیریه کوچه‌باغ‌های پاییزی

مهمان نگار من

می توانید در مهمانسرای جهانگردی شاهرود به شماره ۳۲۲۴۴۲۸۸،۳۲۲۲۶  (۰۲۳) با جهانگردی بسطام ۳۲۵۲۸۱۱ ،  ۳۲۵۲۴۱۷۳ ، ۳۲۵۲۴۵۹۷(۰۲۳) بمانیدچند اقامتگاه روستایی هم در روستاهای ابروجود دارد اما مجموعه اقامتی باغ گیلاس روستای نگارمن با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۰۵۶۴۷۳ نزدیک ترین محل به امیریه است.

 

بازدید از حمام روستای امیریه مربوط به دورۀ قاجار

حمام روستای امیریه مربوط به دورۀ قاجار

 

در راه روستای امیریه شاهرود:

خودروی شخصی: برای رسیدن به روستای امیریه شاهرود اول از همه باید شاهرود برسید شاهرود در ۳۹۰ کیلومتری جاده تهران – مشهد قرار ارد از شاهرود مسیر رسیدن به روستا سرراست است، وارد جاده آزادشهر شوید و در همان اوایل راه، خروجی مجن و گرگرنا را در سمت چپ انتخاب کنید اولین روستا در این جاده امیریه است باید حدود ۱۳ کیلومتر برانید تا به روستا برسید.

 

مسافرت به شاهرود

روستای امیریه شاهرود

 

وسایل نقلیه عمومی: در شاهرورد به خیابان مزار بروید و سوار مینی بوس یا تاکسی های «مجن» شوید از راننده بخواهید شما از ابتدا روستا پیاده کند. بقیه راه را باید تا روستا پیاده بروید.

 

 

اجاره ویلا در شاهرود

یک باغ قدیمی در روستای امیریه شاهرود

جاذبه های توریستی شاهرود

روستای امیریه شاهرود

بازدید از مکان های تاریخی سمنان

مکان های تاریخی

سفر پاییزی به روستای امیریه شـاهرود

طبیعت پاییز روستای امیریه شـاهرود

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *