دوچرخه سواری در اردیبهشت ماه منطقه طالقان

اردیبهشت که از راه برسد ، طالقان یک پارچه سبزپوش است ؛ منطقه ای زیبا و منحصر به فرد که یکی از مکان های دیدنی برای گشت وگذار در بهار است . طالقان با جاذبه های طبیعی مختلفش ، با دریاچه و کوه های پیرامونش ، با روستاهای زیبا و تاریخی اطرافش ، بهترین جا برای رکاب زدن در کنار طبیعت بهاری است . منطقه کوهستانی طالقان در ۹۰ کیلومتری از شهرکرج قرارگرفته و به تهران هم نزدیک است ، به همین دلیل در بهار خیلی ها برای دوچرخه سواری به آنجا می روند .

گذر از کوچه باغ های و دشت های زیبای این منطقه با دوچرخه ، همراه با آواز پرندگان و هوای خوش بهاری ، حس فوق العاده زیبایی برای شما به همراه خواهد داشت . منطقه ای که با همه این سرسبزی ها ، فاصله کمی با بزرگراه کرج – قزوین دارد . در این مطلب ، پیشنهاد دوچرخه سواری در این منطقه را برایتان در نظر گرفته ایم . می توانید دریکی از تعطیلات آخر هفته راهی آنجا شده تا از آب و هوای خوش فصل بهار در این منطقه نهایت لذت را ببرید .

چطور برسیم؟

در راه قزوین

جاده دسترسی به طالقان تقریباً ۵۰ کیلومتر بعد از کرج به سمت قزوین با تابلو مشخص شده و بعد از گذشتن از    « زیاران » و یک گردنه ، وارد منطقه طالقان می شود . البته یک راه خاکی شرق طالقان را به جاده چالوس و راه دیگر غرب طالقان را به منطقه الموت وصل می کند که به دلیل برف گیربودن گردنه فقط در تابستان قابل استفاده است . بهتر است با خودروی شخصی تا مرکز بخش یعنی « شهرک» بروید و آن را پارک کنید یا در کرج سوار مینی بوس ها یا سواری های طالقان شوید .

چطور بگردیم؟

دوچرخه ها و کوه ها

اردیبهشت دیرهنگام طالقان ، ورزشکاران را به سوی این منطقه تماشایی می کشاند . اگر دوچرخه سوارید ، فرصت رکاب زنی در این منطقه سبز کوهستانی را از دست ندهید .

مسیر دوچرخه سواری از « شهرک» شروع شده و به همین شهر هم خاتمه می یابد . ارتفاع شهرک در کنار رودخانه ۱۸۰۰ متر از سطح دریای آزاد است .

از شهرک تا بزج ؛ رفت و برگشت ۱۵ کیلومتر ، ۲ ساعت : ابتدا به سمت شمال شرق « شهرک» رکاب می زنید . در انتهای شهر با دیدن تابلوی روستاهای « جزینان» و « خسبان » از مسیر اصلی وارد فرعی می شوید . به تدریج دشت زیبایی از پشت خانه ها نمایان می شود .

 جاده با شیب ملایمی پیش می رود تا در اولین دوراهی با توجه به تابلو خسبان ، باید به سمت راست می پیچید و بعد از گذشتن از پل رودخانه و یک سربالایی کوچک به روستای خسبان می رسید .

 در همان ابتدای روستا و در امتداد رودخانه کوچکی که در ورودی روستا قرار دارد ، جاده خاکی به سمت شمال در کنار مسیرآب امتداد پیدا می کند . مسیر را که ادامه دهید ، به آبشار « بزج » می رسید که روستای باصفای « بزج » هم درست بالای صخره ای که آبشار سرازیر می شود ، قرار دارد . بعد از کمی استراحت و آب بازی ، همان مسیری را که رکاب زده بودید به سمت اولین میدان شهرک برگردید .

از شهرک تا میراش ؛ رفت و برگشت ۳۰ کیلومتر ، ۴ ساعت : در میدان اصلی شهرک باید به سمت مراکز اداری شهر در جاده « حسن جون » و « هرنج » رکاب بزنید . جاده با شیب ملایمی درگذر از کوچه باغ های زیبا به روستای حسن جون در کنار رود پرآب حسن جون می رسد . در انتهای روستا ، در کنار قبرستان « سیدآباد» ، جاده خاکی در کوهی با خاکی قرمز رنگ ارتفاع می گیرد و دوچرخه سواری نفس گیری تا « امامزاده قاضی» خواهید داشت . امامزاده در ارتفاع ۲ هزار و ۱۵۰ متری از سطح دریاست و یک چشمه گوارا ، حیاط و بالکن هایی با چشم انداز زیبا به طالقان و کوه های اطراف دارد .

رکاب زنی در کوهستان

رکاب زنی در کوهستان

 بعد از کمی استراحت جاده پاکوبی در غرب امامزاده را که با کمی شیب به بالای تپه می رسد طی کرده تا به دریاچه « میراش » و روستاهای « آرتون » و « دنبلید» برسید . با احتیاط در مسیر پاکوب سرازیر شده و به سمت برکه میراش رکاب بزنید . از آنجا به سمت روستای آرتون یا دنبلید رکاب زده وارد جاده آسفالت شده ، این جاده شما را به کنار دریاچه سد طالقان می رساند . وقتی به روستای « اَردکان » و جاده ساحلی رسیدید به سمت چپ یا همان شرق رکاب بزنید تا بعد از گذشتن از پل رودخانه شاهرود وارد « شهرک » شوید .

رکاب زنی در کوهستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.