قرار بود ساعت پنج و نیم صبح گروه در میدان آرژانتین جمع شوند، که به دلیل بارندگی شدید چند نفر از دوستان کمی دیرتر رسیدند. به خاطر اینکه پیش بینی شده بود که بارندگی زیادی داشته باشیم توصیه کرده بودیم که دوستان بادگیر و لباس گرم و مناسب همراه داشته باشند.

 با کمی تاخیر سفر به جنگل راش آغاز شد و بعد از حدود ۲ ساعت برای صرف صبحانه در رستوران امین توقف کردیم. با اینکه دیرتر راه افتاده بودیم ولی اولین گروهی بودیم که به رستوران رسیدیم منوی صبحانه نیمرو، املت، کره عسل، سرشیر و عسل و… بود. بعد از صرف صبحانه دوباره به سمت جاده پل سفید- سنگده حرکت کردیم. با رفتن به روستای سنگده و گذر از صنایع چوب و کاغذ آن منطقه که بعد از روستا می باشد به جاده جنگلی بر می خوریم.

حدود ساعت ۱۲ بعد از گذشتن از جاده های پر پیچ و خم خاکی و پر از درختان راش به محل پیاده شدن رسیدیم و پیاده روی در بین درختان راششروع شد. درخت راش که یکی از با ارزش ترین درختان کشوران به حساب می آید، عمدتا در ارتفاعات جنگل های شمال یافت می شود و حتی در ارتفاعات بیش از دو هزار متر از سطح دریا می توان جنگل های خالص آن را یافت.

می توانستیم زیبایی فوق العاده پاییز را با تمام وجود حس کنیم، برگ های زرد، نارنجی، قهوه ای و قرمز و راه رفتن روی برگ های درختان و صدای خش خش برگ های راش  لذت زیبایی پاییز را صد چندان می کرد.

هوا فوق العاده خوب بود و نیازی به بادگیر و بارانی نداشتیم. بعد از تقریبا ۱ ساعت پیاده روی به دشتی رسیدیم و از چشمه ای که در آن نزدیکی بود برای چایی آب برداشتیم، در نزدیکی دشت قله خیرونرو را می بینیم (خیرو به معنی چشمه کم آب و نرو به معنای چشمه پر آب در زبان محلی می باشد) که اکثرا آن را به نرو می شناسند.

بعد از کمی استراحت به سمت جنگل برگشتیم و برای صرف ناهار جای مناسبی پیدا کردیم، با رعایت احتیاط های لازم برای درست کردن چایی ذغالی آتشی درست کردیم. بعد از خوردن ناهار و چایی ذغالی دور آتش شعر خوانی گروهی داشتیم و بعد از آن جمع کردن وسایل و حرکت به سمت میدی باس. گروهی از دوستان مقداری از مسیر  برگشت را پیاده پیمودند تا از طبیعت و زیبایی های پاییز در بین درختان راش لذت بیشتری ببرند.

سفرنامه جنگل راش

سفرنامه جنگل راش

بعد از سوار شدن دوستان و گذشتن از جاده خاکی روستای سنگده به سمت تهران برگشتیم، در بین راه توقفی برای استفاده از سرویس بهداشتی و پذیرایی بین راه داشتیم. حوالی ساعت ۱۱ شب به موسسه رسیدیم و خداحافظی با دوستان خوبی که روز خاطره انگیزی را در کنارشان گذرانده بودیم.

نویسنده اعظم محمودپور

سفرنامه جنگل راش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.