سفر به اسپانیا

سفر به اسپانیا

اسپانیا همواره زادگاه بهترین هنرمندان جهان بوده است و در موزه ها و نگارخانه های فراوان و متنوع این کشور،آثارشان را به بهترین نحو به نمایش می گذارند. کوچه های قدیمی باریک و پیچ و در پیچ شهرهای اسپانیا ناگهان به ناحیه هایی با معماری نوین، مراکز خرید شیک و سواحل آفتابی باز می شوند.

این کشور پر طرف دار طبیعتی وسیع و فوق العاده زیبا دارد که از یک سو به دریاهای آبی اقیانوس اطلس و از سوی دیگر به کوهستان های سرسبز می رسد. از لحاظ فرهنگی و تاریخی نیز کشور اسپانیا غنی است. بناهای قدیمی و دیدنی را همه جا می توان مشاهده کرد.

از بازمانده های امپراتوری رم تا کلیساهای گوتیک. هر منطقه ای در این کشور انگار یک قلعه ی تاریخی و عظیم دارد. اسپانیا به معنای واقعی مجموعه ای از بهترین معماری ها را داراست، قصرهایی به سبک اسلامی، کلیساها به شیوه ی معماری باروک ( Baroque ) و بناهایی فوق پیشرفته ، تمام آن ها را می توان در این کشور یافت.

دنبال هر چی که هستید،سواحل آفتابی یا بازمانده های تاریخی،کشور اسپانیا مقصدی است که نباید آن را از دست داد.

بارسلون،در ساحل شمال شرقی مدیترانه در زمینه های هنر،تجارت،آموزش و تحصیلات و رسانه موفق بوده است.این شهر بعد از پاریس و لندن،سومین شهر گردشگری اروپا است. تقریبا تمام اطراف این شهر را ذریا و رودخانه تشکیل داده است و می توان به آن لقب ساحلی داد.

این شهر زمانی یکی از شهر های امپراطوری روم بود. سپس به عنوان پایتخت آن انتخاب شد و نام بارسلونا به خود گرفت. به دلیل قدیمی بودن این شهر بناهای تاریخی بسیاری در آن وجود دارند. آب و هوای بارسلون نیز بسیار دلپذیر است: زمستان های معتدل و تابستان های خشک دارد. ئ۶۸ پارک های طبیعی،گیاه شناسی،معمولی و پارک های جنگلی هستند،ساحل های متعدد،موزه ها ،ساختارهای معماری شگفت انگیز و کلیسا ها از جاذبه های این شهر اروپایی هستند.

بهترین زمان برای سفر به اسپانیا : فروردین،خرداد، تیر و شهریور

 • تجربه های ویژه:
 • بازدید از آثار معماری فوق العاده گائودی (Gaudy)در پارک گوئل (ParcGuel ) شهر بارسولون
 • خرید ارزان و چانه زدن در بازارچه ی ال استرو ( Flea Market El Rastro ) در شهر مادرید
 • تماشای بازمانده های شگفت انگیز امپراتوری رم باستان در شهر هوئسکا ( Huesca )
 • رانندگی در منطقه ی کوهستانی ناواران پیرنه ( Navarran Pyrenees  )
 • تماشای بازی حساس و پر هیجان ال کلاسیکو ( El Class ) بین باشگاه های فوتبال بارسلون و رئال مادرید
 • بازدید از موزه ی پرادو

غذاهای مشهور

 • املت سیب زمینی (Tortilla de patata)
 • غذاهای مشهور برنجی پاپلا (paela9
 • شیرینی پودینگ برنجی (arroz Con leche )

چند کلمه

سلام: Hola(اولا)

خدافظ :Adios(آدیوس)

تشکر:Gracias (گراسیاس)

بله:si(سی)

خیر:No(نو)

نشان های منحصر به فرد

گاوبازی، رقص، فلامینگو، باشگاه های فوتبال بارسلونا و رئال مادرید، جشن واره ی پرتاب گوجه، معماری گوتیک (Gothic )، جزایر قناری، کشتی های تفریحی بندر بارسلون، کتاب های سروانتس (  Cervantes )،فیلم های زورو ( Zorro )، دون کیشوت، کریستف کلمب، ورزشگاه های نیوکمپ و سانتیاگوبرنابئو، سواحل کوستابراوو و کوستا دل سول، فروشگاه های ال کورته انگله ( که حتی کشتی و هواپیما هم می فروشند)

شهرهای مهم

بارسلون ((Barcelona(

مادرید (Madrid)

جزایر قناری ((CanaryIslands

ایبیزا (Ibiza )

گرانادا (Granada )

والنسیا (Valencia )

مالاگا ( Mallorca )

مایورکا (

چند نکته ی جالب

 • شهر مادرید در اسپانیا نه تنها مرکز سیاسی اسپانیا است بلکه از لحاظ جغرافیایی هم دقیقا در مرکز این کشور قرار دارد. در منطقه پورتا تا دل سول ( Puerta deisol  ) واقع در مادرید نیز می توانید نماد نشان دهنده مرکز جفرافیایی اسپانیا را مشاهده کنید.
 • در زبان اسپانیایی حروف ج و ژ وجود ندارد و بخش اعظمی از آمریکایی لاتین به این زبان صحبت می کنند. اسپانیایی یکی از پنج زبان رسمی سازمان ملل متحد است.
 • جزایر قناری شامل لاس پالماس،تنریف، سانتاکروز و پالما که جز اسپانیا هستند در اقیانوس اطلس در نزدیکی کرانه ی شمال باختری آفریقا از مهم ترین مراکز گردشگری به شمار می آیند.
 • دو تن از مشهورترین نقاشان جهان اسپانیایی هستند، پابلو پیکاسو پدید آورنده ی سبک کوبیسم و سالوادور دالی پدید آورنده سبک سورآلیسم.
 • دون کیشوت ( مردی از لامانچا ) قهرمان کتاب سروانتس است که شهرتی عالم گیر دارد.

پایتخت: مادرید

جمعیت:۴۶،۷۵۴،۷۸۴    (۲۰۱۱)

مساحت:۵۰۴،۷۸۲   کیلومتر مربع

زبان رسمی: اسپانیایی

پول کشور: اسپانیایی

پول کشور: یورو

نوع حکومت: سلطنتی مشروطه

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *