سفر به ترکیه، زمینی یا هوایی

کشور مسلمان نشین ترکیه در سال های اخیر رشد اقتصادی بسیار چشمگیری داشته است. طبق آمار سازمان های بین المللی، کشور ترکیه جزو معدود کشورهایی بوده که در دوران رکود اقتصاد جهانی با رشد صنعت گردشگردی مواجه بوده است. این در حالی است که بسیاری از کشورهایی که از نظر صنعت گردشگری حرفی برای گفتن داشته اند، چون کشورهای چین و فرانسه طبق این گزارش رشدی منفی داشته اند.

کشور ترکیه سالانه مقادیر بسیار هنگفتی از طریق صنعت توریسم یا همان گردشگری درآمد کسب می کند که گردشگران ایرانی سهم بسیار عمده ای را در این زمینه به خود اختصاص داده اند.

با توجه به ۴ فصل سال در ترکیه این کشور توانسته است برنامه های بسیار دقیقی برای سرمایه گذاری در زمینه صنعت گردشگردی تدوین کند. به طور مثال در فصل زمستان تورهای بزرگ اسکی و ورزش های زمستانی در حاشیه رشد کوه های شمال شرقی این کشور برپاست و درست در همین زمان در جنوب این کشور می توان از آب و هوای بسیار معتدل مدیترانه ای لذت برد. برای فصل بهار سعی شده بیشتر روی برگزاری نمایشگاه های بین المللی سرمایه گذاری شود تا بتواند حجم انبوهی از گردشگران، تجار و صاحبان صنایع را برای سفر به ترکیه تشویق کند. دولت ترکیه سعی کرده جشنواره های فرهنگی مناسبی را هم در طول سال ترتیب دهد تا از حجم گردشگران این کشور کاسته نشود.

بنابراین در واقع ترکیه توانسته یک سرمایه گذاری بسیار دقیق و مناسب در یکی از پردرآمدترین صنعت های جهان انجام دهد که البته آینده بسیار خوبی هم برای خود ترسیم کرده است.

بیشتر ایرانیان به قصد بازدید از استانبول به این کشور می روند، استانبول یکی از بزرگ ترین شهرهای ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن کشور است. استانبول همچنین نقطه تلاقی یا پلی بین ۲ فرهنگ یعنی آسیایی و اروپایی است. این کلانشهر به عنوان شهر فرهنگی اروپا برای سال ؟؟؟؟؟ نیز انتخاب شده است.

اگر از ایران قصد سفر به این شهر تاریخی را دارید به دو روش امکان این کار است.

۱ـ هوایی ۲ـ زمینی (اتوبوس، قطار)

برای رسیدن به شهر استانبول از طریق خطوط هوایی از تهران فقط ۳ ساعت زمان لازم است که شما به این شهر برسید.

اما اگر برای سفر خود تصمیم دارید از قطار استفاده کنید، شما تقریباً به ۷۰ ساعت زمان نیاز دارید تا به این شهر تاریخی برسید. قطار از تهران حرکت خواهد کرد و بعد از رسیدن به مرز ایران و ترکیه شما تا «دریاچه وان» در ترکیه، با همین قطار سفر خواهید کرد، پس از آن شما تقریباً ۵ ساعت با کشتی سفری دریایی خواهید داشت و دوباره به قطار سوار می شوید، اما این بار باید از قطار کشور ترکیه استفاده کنید که این قطار شما را تا ایستگاه راه آهن شهر استانبول می رساند.

ولی اگر قصد سفر با اتوبوس را دارید شما تقریباً ۵۰ ساعت در راه خواهید بود، اما دیگر لازم به تغییر یا تعویض وسیله نقلیه نیست. انتخاب سفر از طریق زمینی شاید کمی خسته کننده باشد، ولی خالی از لطف نیست

سفر به ترکیه

سفر به ترکیه

سفر به ترکیه

سفر به ترکیه

سفر به ترکیه

سفر به ترکیه

سفر به ترکیه

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *