سفر به روسیه

سفر به روسیه

شاید هیچ کشوری مانند روسیه دچار پیچدگی  های  تاریخی نباشد. زمانی این کشور عظیم در قعر تاریخ و حکومتی ظالم است و یا مانند امروز در اوج قدرت و برای دیگر کشورها است . به همین دلیل است که وینستون چرچیل (Winston Churchill) روسیه را به ((معما))تشبیه کرد.در کنار این تاریخ پر فراز و نشیب روسیه ،سواحل آفتابی (بله روسیه هم سواحل افتابی دارد )،جنگل های لنبوه کوهستان های برفی و دریاجه های زیبایی در طبیعت متنوع این کشور یافت. به همه ی این شگفتی های طبیعت ، قلعه ها و قصر های مجلل ، کلیسا های بلند و دهکده های سنتی را اضافه کنید تا متوجه شوید که چرا روسیه کشوری شگفت انگیز است . روسیه با وسعت عظیم خود ، مجمو عه ای از جاذبه ها است . شهر های پرطرفدار مسکو (Moscow) و سنت پترز بورگ (St Petersburg) تنها بخش کوچکی از دیدنی های روسیه به شمار می آیند.

از شن های نرم و طلایی زلنو گرادسک (Zelenogradaske) و رود خانه ی و.لگا (Volga nRiver) تا جاذبه هایی چون شهر شطرنج (citi chtss) و شهر مرده ها (City Of thedead)،این کشور پهناور دارای ترکیبی از عجیب ترین و زیباترین جاذبه ها است. روسیه پهناورترین کشور  جهان است که در شمال اوراسیا قرار دارد .این کشور در آسیای شمالی و اروپای غربی واقع است وبا اقیانوس آرام شمالی ،و نیز با دریای خزر ،دریای سیاه ،دریای بالتیک مرز آبی دارد.

روسیه با ۱۴ کشور اروپایی و آسیایی مرز زمینی دارد و با کشور های پیرامون دریای برینگ ، دریای ژاپن ،دریای خزر ،دریای سیاه ،و ذریای بالتیک ارتباط دریایی دارد . روسیه با ۱۷۰۷۵۴۴۰۰ کیلومتر مربع وسعت ، پهناورترین کشور جهان است . پهناوری روسیه دو بربر کانادا یا چین یا ایالات متحده آمریکا است. این کشور در عرض های بالا ی جغرافیایی واقع شدهاست و بیشتر مناطق کشور سردسیر و کم بارش است . به همین دلیل بیشتر مناطق این کشور ( به ویژه سرزمین بزرگ سیبری ) خالی از سکنه هستند و کشاورزی در این مناطق میسر نیست.

روسیه حدود ۱۴۲ ملیون نفر جمعیت دارد ، که از این دید در جهان نهم است . حدود ۸۰ درصد (۱۱۵ملیون تن ) از مردم روسیه از نژاد روسی هستند و سایر نژادهای این کشور عبارت اند از : تاتار ، اوکراینی ، چوواش ،چچنی ،ارمنی ،داغستانی ،مغول ،آوای اینگوش ، چرکس بالکار اوستیایی ، آذری ، گرجی و ….. زبانرسمی روسیه ،زبان روسی است . ولی ۲۷ زبان رسمی دیگر نیز در جمهوری ها و منطق خود گردان این کشور وجود دارد. روسیه ۲۱ خود گردان دارد که بیشتر در جنوب غرب کشور (قفغاز شمالی )قرار دارند ، که برخی از آن ها مانند داغستان ،تا حدود ۲۰۰ سال پیش جزئی از ایران بوده اند . روسیه فرهنگ پر باری دارد و نویسندگان معروفی مانندتولستوی و داستایوفسکیروسی بودهاند .

مسکو پایتخت و قلب روسیه است . گاه اختلاف دما بین گرمترین و سرد ترین روز های سال دراین شهر به ۵۰ درجه می رسد.

بهترین زمان برای گشت و گذار در مسکو بین ماه های اردیبهشت تا شهریور است .

مسکو شهر” ترین ها ” ست . بیشترین ثروتمندان گران ترین فنجان قهوه و عظیم ترین سازه ها را می توان در این شهر یافت . همچنین از منظر گردشگران گران ترین شهر است .

این شهر قدیمی بهشت علاقه مندان به تاریخ و هنر است . در جای جای این شهر خاطرات جنگ های پیروز مندانه و قهرمانان به خون افتاده که یاد آور شوروی سابقند به چشم می خورد. از هنر و تاریخ گرفته تا سازندگی و باز آفرینی ،مسکو خلاقانه پیشتاز است به جرات می توان گفت که این چیزی ورای “ترین ها” ست .

هسته مرکزی شهر سکو ارگ یا کرملین آن است که در قرن پازدهم در کرانه شمالی رود مسکو ساخته شد و شامل تعدادی کاخ و کلیسا است . کاخ کرملین که می توان آن را مروارید معماری و یادبود تاریخی روسیه معاصر نامید ، از چهلر قصر ،چهار کلیسا و دیوار کرملین به همراه برج های کرملین تشکیل یافته است . از این کاخ به منظور اسکان رئیس جمهور روسیه مورد استفاده قرار می گیرد . میدان سرخ با برج های رنگارنگش و منازه های دل انگیز ش که یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری مسکو است . در مجاورت کرملین قرار دارد علاوه بر آن ، آرامگاه لنین در این میدان قرار دارد .

شهر مسکو مناظر طبیعی زیبا و خیره کننده ای از ساختمان ها و خیابان ها دارد که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند .

سنت پترز بورگ دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو است که در منتهی الیه شمال غرب این کشور واقع شده است . تاریخجه این شهر در سال ۱۷۰۳ به دستور و با نظارت پتر کبیر ساخته شد و از آن زمان تا ۱۹۱۸ پایتخت روسیه بود . مدتی پترو گراد نام داشت . پس از واژگونی فرمانروایی تزارها به نام لنین ،لنینگراد خوانده شد و با فرو پاچشی شوروی در این کشور به نام پیشینش باز خوانده شد .

این شهر به عنوان صحنه وقوع انقلاب ۱۹۱۷ روسیه و پایگاه دفاع سر سختانه در برابر آلمان نلزی در زمان جنگ جهانی دوم ،از جایگاهی مهم و نقاشی حیاتی در تاریخ روس ها برخوردار است و به مرکز فرهنگی روسیه نیز شهرت دارد . این شهر به مدت دو سده پایتخت روسیه بوده است.

شهر سنت پترزبورگ دارای پارک ها و خیابان های عریض و زیبای زیادی است که معروف ترین آن ها خیابان نفسکی است. بناها و ساختمان های زیادی از قرون هجدهم و نوزدهم با سبک معماری باروک و کلاسیک باقی مانده که قدیمی ترین آن ها قلعه پترو پاول است. این قلعه در دوره تزاری از زندان های سیاسی مخوف روسیه به شمار می آمد و اکنون به موزه تبدیل شده است . قصر با عظمت و بسیار زیبای زمستانی که دارای ۱۰۵۷ اتاق و ۱۱۷ راه پله است ،بخشی از موزه امیتاژرا تشکیل می دهد.موزه ارمیتاژ که برای نگهداری مجموعه هنری خانواده سلطنتی ساخته شده و بزرگترین موزه روسیه و سومین موزه بزرگ جهان بعد از موزه انگلستان و موزه لوور به شمار می رود در حال حاظر مجموعه بزرگی از آثار هنری اروپای غربی ،روسیه و خاور میانه را در خود جای داده است .

بهترین زمان برای سفر :

خرداد تا مهر

تجربه های ویژه

             تجربه کردن ترکیب سونای خشک ، سونای بخار و سپس پرش سریع در آب یخ که در روسیه به آن بانیا (Banya) گویند .

 

             سوار شدن بر یکی از جالب ترین قطار های دنیا که از سیبری (Sibreria) عبور می کند . تماشای همراه با حیرت آسمان زیبای سنت پترزبورگ در هنگام پدیده شب های سفید

 

             تصور کردن آن همه قدرت تزار ها با ایستادن در کنار کاخ کرملین (Kremlin) و موزه آرمیتاژ

 

             لذت بردن از سیرک های مشهور هنرمندان روسی

 

             تماشای باله ی مشهور دریاچه ی قو اثر چایکوفسکی

 

غذاهای مشهور

 

             سوپ محلی راسو لینگ (Rassolnik)

 

             پیراشکی های گوشتی پلمنی (Pelmeni)

 

             کباب های گوشتی ششلیگ(Shshlyk)

 

             سالاد های مشهور رئسی همراه با سیب زمینی (Russian Potato Salad)

 

             برش (سوپ کلم همراه با خامه و گوشت )

 

چند کلمه

سلام :Zdravstvujye(ز دراستو ویجیه )

خدا حافظ:     Do Svidaniya  ( دوسویدانیه)

تشکر : Spasibis (اسپاسیبو )

بله : Da (دا)

خیر : Niet(نیت)

نشان های منحصر به فرد

میایارد ها ، بناها و میدان های عظیم ،سرمای شدید در زمستان ،قدرت نظامی ،عروسک های روسی ،تزارها (Tzars)،؟آرامگاه لنینمیدان سرخ ،؟آرامگاه سرباز گمنام ،دیوار های کاخ کرملین ، کتابخانه ی بزرگ لنین ، موزه بسیار تماشایی فضا نوردی در مسکو ،خیابان های آربات کهنه در مسکو ،کلیسای خون مقدس در سنت پترزبورگ

نکته ای جالب

نزدیک ترین نقطه روسیه به آمریکا تنها ۴ کیلومتر فاصله دارد .

             روسیه عمیق ترین و شگفت انگیز ترین مترو دنیا را دارد . طول خطوط مترو در مسکو به ۱۱۰۰۰ کیلومتر  می رسد .

 

             موزه ی ارمیتاژ در سنت پترزبورگ در دوران تزارها کاخ سلطنتی بود و اینک جز سه موزه ی برتر دنیاست .

 

             دهکده ی یوشکینی که کاخ تزارها در آن جا قرار دارد (سنت پتزربورگ)به نام شاعر بزرگ روسی نام گذاری شده است .

 

             روسیه سرزمین شاعران و نویسندگان بزرگی همچون ماکسیم گورگی ،تولستوی ،الکساندر پوشکین ، انتون چخوف و موسیقی دانی همچون چابکوفسکی ، گلینکا و فیلم سازان برجسته صاب سبک همچون تارکوفسکی ، آیزنشتاین و سرگئی باندار چوک است .

 

             شهر سنت پترزبورگ به مدت بیش از ۲۰۰ سال پایتخت فرهنگی و هنری اروپا به شمار می رفت . پتر مقدس یکی از حواریون ۱۲ گانه حضرت عیسی مسیح حامی این شهر زنده و زیبا شناخته می شود .

 

در سال ۱۹۱۴ به احترام ولادیمیر ایلیچ لنین نام شهر سنت پترز بورگ را به لنین گرادتغییر دادند اما پس از فروپاشی کمونیسم در سال ۱۹۹۱، بار دیگر آن را سنت پترزبورگ نامیدند .

پایتخت :مسکو

جمعیت : ۱۳۸،۷۳۹،۸۹۲   (۲۰۱۱)

مساحت : ۱۷ف۰۷۵،۴۰۰ کیلومتر مربع

زبان رسمی روسی

پول کشور :روبل

نوع حکومت: جمهوری فدرال چند حزبی

 

مایل به دریافت وقت سفارت توسط ما هستید؟

لطفا جهت بررسی امکان تعیین وقت سفارت در تاریخ مورد نظر و کشور مدنظر با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید.

وب سایت سون تارا کارگزار رسمی اخذ ویزا ، رزرو ، خرید بلیط ، هتل و تور می باشد شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دریافت ویزا و رزرو و خرید بلیط و هتل از طریق راه های ارتباطی سایت با ما در تماس باشید.

 

اگر سوالی دارید در قسمت نظرات مطرح کنید کمتر از یک روز پاسخ شما را می دهیم.

با کارشناسان ما در آژانس هواپیمایی جهت اطلاعات بیشتر و یا درخواست ویزا شینگن تماس حاصل فرمائید.

۷۷۶۱۹۸۰۹-۰۲۱

۰۹۳۷۹۲۵۸۴۸۰

Please follow and like us:

4 دیدگاه ها

 1. قرباندوست گفت:

  با سلام من چجوری میتونم یه ویزای فوری روسیه بگیرم؟

 2. محمد حسن زاده گفت:

  قیمت ویزا برای مسکو و مراحل اداری

  • تارا رادفر گفت:

   ویزا روسیه ۹۰ دلار است، هفت روز کاری زمان می برد. اصل پاسپورت، دو قطعه عکس ۴*۳، واچر هتل هر نفر ۳۰ دلار.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *