سفر به جنگل لاجیم با یک گروه ١۵نفره همراه بود . پس از هماهنگی های لازم با راننده ، ایشان ۴:۴۵ دم در موسسه حضور داشتند. پس از جمع شدن تمامی مسافرها ، ساعت ۵:١٠ حرکت کردیم. مسیر از جاده ی فیروز کوه بود و باید تا زیر آب در استان مازندران می رفتیم. مسیری حدودا ۵ ساعته که با توقف ها به حدود ٧ ساعت هم رسید .

اولین توقف برای استفاده از سرویس بهداشتی بومهن بود و البته بیشتر مسافر ها هم در طول این مسیر خواب بودند. حدود ساعت ٧:٣۵ به رستوران امین که در امین آباد ، ٩۵ کیلومتری جاده تهران – فیروزکوه، بود رسیدیم. توقفی ۴٠ دقیقه ای برای صرف صبحانه و استفاده از سرویس بهداشتی . منوی صبحانه املت ، نیمرو ، کره  عسل و کره پنیر بود و صبحانه با نان داغ همراه بود که دلپذیر بود.

پس از صرف صبحانه ٨:١۵ به حرکت ادامه دادیم و حدود ساعت ٩:٢٠ دومین توقف را برای استفاده از سرویس بهداشتی ، قبل از پلیس راه فیروز کوه، داشتیم. این یک ساعت را هم به معارفه جهت آشنایی بیشتر بچه ها با هم و ایجاد فضای دوستانه سپری کردیم. پس از معارفه و در طی مسیر به پل ورسک رسیدیم . توضیحاتی در مورد پل و ساخت و معماری اش داده شد . خوشبختانه بچه ها در طول مسیر با هم به صحبت پرداختند و روابط خوبی هم بین شان برقرار شده بود.


آخرین توقف و استفاده از سرویس بهداشتی در پمپ بنزینی در پل سفید بود  و بعد از آن به شهر زیراب می رسیدیم و مابقی مسیر در دل جنگل بود تا به روستای ولیلا برسیم. در طول این مسیر ار بچه ها پذیرایی مختصری شد و همچنین در مورد آیین نامه ی سفر یا فرهنگ سفر ژیوار، درختان جنگل مخصوصا درخت انجیلی که اندمیک منطقه نیز هست ، پوشش گیاهی هیرکانی و … نیز توضیحاتی داده شد.حدود ساعت ١٢ بود  که به روستای ولیلا رسیدیم.


از این جای مسیر به بعد در داخل جنگل بودیم و به خاطر اینکه شب گذشته در داخل جنگل باران آمده بود ، زمین گلی و سر بود. حدود ساعت ١٣:۴۵ به محل مورد نظر برای نشستن رسیدیم. پس از حدود نیم ساعت، بدون وسایل به سمت محل آبشار راه افتادیم . مسیری حدودا ١۵ دقیقه ای . دیدن آبشار هم خالی از لطف نبود و البته بخاطر وجود شرایط نا مناسب، امکان رفتن به پائین آبشار از مسیر فرعی وجود نداشت.

سفر نامه جنگل لاجیم

سفر نامه جنگل لاجیم


تا ساعت ١۵:٣٠ در محل کمپ به گپ زدن و استفاده از طبیعت و همچنین صرف ناهار گذشت.
ساعت ١٧:٠٠ دم ماشین اماده ی حرکت بودیم . و اولین توقف برای استفاده از سرویس بهداشتی و خرید در زیراب بود که ساعت ١٨:١۵ به آنجا رسیدیم.


در طول مسیر زمان با گوش دادن به موسیقی و همچنین بازی و بحث گذشت و آخرین توقف حدود ساعت ٢١:١٠، قبل از دماوند بود و برای ساعت ٢٢:۴٠ به میدان ونک تهران رسیدیم.
خداوند منان را شکرگزارم که سفر به خوبی برگزار شد و دوستان خوبی را در این سفر پیدا کردم.

نویسنده   : نیما نوری

سفر نامه جنگل لاجیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.