سفر های خارجی، نکته هایی برای سفر های خارجی

سفر های خارجی:

بحث سفر و مسافرت همیشه با چند سؤال مشترک مثل «کجا برویم؟» یا «چگونه برویم؟» همراه بوده و هست. اما نکته بسیار مهمی که همیشه فراموش شده و شاید جدی گرفته نشده است ، اینکه وقتی قصد سفر داریم ، چگونه این سفر را برای خودمان آسان تر و شیرین تر کنیم.

البته شاید توصیه های ما هم نکاتی بسیار ساده باشند ، اما به این دلیل که آن ها اغلب تجربیات شخصی بوده و کمتر کسی این موارد را با دیگران به اشترک گذاشته است ، گاهی فراموش می شوند.

امروزه اکثر سفر های تفریحی  و سفر های خارجی که مقصد آنها خارج از ایران است ، با هواپیما انجام می شود و سفر های زمینی شاید زیاد همه گیر نشده باشد ؛ اما در باره سفر های خارجی هوایی ، نکاتی هست که رعایت هر یک از آن ها باعث آرامش شما و بهبود کیفیت سفر خواهد شد.

در این بخش به نکته هایی که باید قبل از سفر رعایت کرد ، اشاره می کنیم:

شاید شما قبلا تجربه سفر های خارجی را داشته باشید شاید هم نه ؛ شاید هم از آن دسته هستید که در این سفر ها ، نخستین قدم را بستن چمدان می دانید ؛ اما نکاتی است که باید قبل از این کار به آن ها دقت کنیم. مهمترین بخش همه سفر ها چه خارجی یا داخلی ، کنترل و مدیریت مالی سفر است ؛ این موضوع در سفر های خارجی بیشترین اهمیت را پس از حفظ و نگهداری از گذرنامه دارد.

از این رو سعی کنید با توجه به نرخ تورم و هزینه های مدت اقامت خود در کشور مقصد ، به میزان کافی ارز خارجی تهیه کنید و تقریبا از برآورد خود بین ۱۵ تا ۲۰ درصد نیز اضافه تر به عنوان ذخیره برای شرایط اضطراری ارز بخرید.

هرگز پول همراه خود را در یک جا نگذارید ؛ بلکه سعی کنید این مبلغ را به ۲ یا ۳ بخش تقسیم کنید و در مکان های مختلف قرار دهید و بخشی از آن را همراه داشته باشید. این نکته را هم به خاطر بسپارید ؛ به هیچ عنوان تصور نکنید چمدانی که قرار است به قسمت بار هواپیما تحویل دهید ، جای مطمئنی برای پول شماست ؛ چون در صورت گم شدن این چمدان دچار دردسر بزرگی خواهید شد. البته گم شدن چمدان یا نوشته همراه مسافر اتفاق معمولی نیست ، اما به هر حال احتمالات را باید در نظر گرفت.

از تهیه ارز مورد نیاز که بگذریم ، مهمترین نکته برای افراد مسن یا کسانی که دچار بیماری هستند و نیاز به مصرف دارو دارند ، حمل دارو است. بسیاری از فرودگاه های بین المللی قوانین خاصی برای ورود دارو بخصوص مسکن ها به کشور متبوعشان دارند، البته این قوانین شامل مواد غذایی و محصولات کشاورزی هم می شود.

بنابراین بهترین توصیه و راهنمایی ما به شما ، همراه داشتن اصل نسخه پزشک مبنی بر نیاز شما به مصرف آن داروی خاص یا گرفتن یک برگه توصیه نامه از پزشکان است. اگر این برگه را همراه نداشته باشید ، هنگام خروج از گمرک کشور مقصد ممکن است دچار مشکل شوید و خستگی راه بر تن شما بماند.

اما از این مراحل که بگذریم  به قسمت بسیار هیجان انگیز بستن چمدان ها خواهیم رسید. طبق مقررات بسیاری از شرکت های هواپیمایی ، محدودیت هایی برای توشه همراه هر سفر(هر بلیط) در نظر گرفته شده که این محدودیت وزنی بین ۲۵ تا ۳۰ کیلوگرم تعیین شده است.

بنابراین سعی کنید چمدان خود را به نوعی انتخاب کنید که حداکثر این وزن را بتواند حمل کند ، چون هرچه این چمدان ها بزرگ تر باشند ، بار بیشتری در آن خواهید گذاشت.

به هر حال اگر این قانون بسیار ساده را رعایت نکنید ، یقین داشته باشید که هنگام دریافت کارت پرواز در فرودگاه دچار دردسر بزرگی خواهید شد. مهمترین اشتباه اکثر مسافران این است که می گویند مثلا ما دو نفر هستیم ، بنابراین مجازیم ۶۰ کیلوگرم بار به قسمت بار تحویل دهیم .

اما این یک اشتباه بسیار رایج است که به تفاوت اضافه بار یا اضافه وزن چمدان خود توجه نمی کنند ؛ به یاد داشته باشید که هر بسته بار مسافر نباید از ۳۰ کیلوگرم بیشتر باشد. هدف این قانون مجموع بار نیست ، بلکه وزن هر ساک به تنهایی است.

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *