شانگهای

شانگهای به زبان چینی “Hu” هم نامیده می شود. این شهر بزرگ ترین مرکز تجاری و اقتصادی چین و همچنین یک بندر بین المللی بسیار مهم در غرب اقیانوس آرام می باشد. امروزه شانگهای شهر مدرن- سنتی چین می باشد.

شانگهای شهر غول آسا و لبریز از جمعیت. رابط میان چین و دنیای خارج. شهری که حزب کنونی چین در آن پایه گذاری شد. به شهر جنگل آسمان خراشها معروف است. شهر روشنفکری و کارگری با ۲۵ دانشگاه و موسسه دانشگاهی. این شهر در کرانه چپ رودخانه هوانگ پو در جنوب یانگ‌تسه قرار دارد با فاصله اندکی از اقیانوس آرام و نامش به چینی بر فراز دریا معنی دارد. شهر شانگهای به دو بخش توسط رودخانه تقسیم میشود که بخش شرقی که ناحیه تازه ساخت آن و با معماری جدید می‌باشد پودونگ و شرق آن شانگهای نام دارد که در منتها الیه غربی آن فرودگاه خونچای که مربوط به پروازهای داخلی است قرار دارد.

شانگهای

تاریخچه شانگهای :

شانگهای در ابتدا یک دهکده ماهیگیری کوچک بود.در ۱۸۴۲، زمانی که سلسله کوینگ چین اولین جنگ تریاک را به انگلیسی ها باخت، آنها در شانگهای مقری ایجاد کرده و بدنبال آنها، فرانسوی ها،‌آمریکاییها و ژاپنی ها نیز اقدام به اشغال مناطقی از شانگهای نمودند. در دهه ۱۹۳۰ بدلیل عدم نیاز به ویزا برای شانگهای،‌شهر بسرعت به یک بندر تجاری تبدیل گشت. بین ۱۹۳۱ و ۱۹۴۱ حدود ۲۰۰۰۰ یهودی که از ترس نازیها فرار کرده بودند به شانگهای پناهنده شدند.

در ۱۹۴۳ متفقین شانگهای را به حکومت وقت چین واگذار کردند و اشغال آن توسط نیروهای خارجی پایان یافت. با به حکومت رسیدن دان ژاوپینگ و سیاست درهای باز او در سال ۱۹۷۶، شانگهای مجددا بعنوان یک قطب تجاری فعال گردید ، تا به یکی از مدرنترین و ساختاریافته ترین شهر جهان تبدیل گردد.

آب و هوای شانگهای:

شانگهای آب و هوای معتدل و مرطوب با چهار فصل مجزا دارد- بهار گرم و دلنشین، تابستان گرم و بارانی، پاییز خنک و آرام و زمستان سرد و ابری. گرم ترین زمان در این شهر در ماه های جولای و آگوست می باشد که در این مدت بیش از ۱۰ روز دمای هوا بالاتر از ۳۵ درجه سانتیگراد است و سردترین زمان در طول اواخر ژانویه تا اوایل فوریه می باشد.

 

شانگهای

بهترین زمان سفر به شانگهای:

پاییز و بهار بهترین زمان برای بازدید از شانگهای می باشد، و بطور کلی در ماه های مارچ، آوریل، می، سپتامبر، اکتبر و نوامبر به این شهر سفر کنید.

شانگهای

ادیان و باورها:
چین از دوران باستان یک کشور چند مذهبی بوده است. با توجه به آخرین بررسی ها ۸۵ درصد از مردم چین دارای اعتقادات مذهبی هستند و تنها ۱۵ درصد از آن ها به خدا اعتقاد ندارند. ۱۸۵ میلیون نفر از مردم چین بودیسم، ۳۳ میلیون نفر مسیحی و کاتولیک هستند و به وجود خدا اعتقاد دارند. تنها ۱۲ میلیون نفر از مردم تائویسم هستند. واضح است که بودیسم گسترده ترین دین در چین می باشد و دیگر ادیان بزرگ آن شامل تائویسم، آیین کنفوسیوس، اسلام و مسیحیت است.

شانگهای

شانگهای

گردآوری و تنظیم: تارا رادفر

 شانگهای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.