شرایط اخذ ویزا دبی

شرایط اخذ ویزا دبی

ویزا توریستی امارات ۲ ماه اعتبار دارد و در این مدت ۱۴ روز می توانید در کشور امارات اقامت کنید. ویزا به ۲ صورت عادی و فوری اخذ می شود، که اخذ ویزا عادی دبی ۷ روز کاری و ویزا فوری دبی ۲ روز کاری زمان لازم دارد. در صورتی که ویزا دبی را بدون رزرو هتل دریافت کنید، یک فقره چک ضمانت بازگشت به مبلغ ۵ میلیون تومان دریافت می شود. در حال حاضر امکان اخذ ویزا ۱ ماهه از کشور امارات نیز وجود دارد که با این ویزا شما می توانید به جای ۱۴ روز به مدت ۱ ماه در امارات اقامت کنید.

انواع ویزا دبی:

قیمت ویزا دبی
۱٫ ویزا عادی ۲۶۰ درهم
۲٫ ویزا نیمه فوری ۳۳۰ درهم
۳٫ ویزا فوری دبی ۳۶۰ درهم
۴٫ ویزا عادی ۱ ماهه ۳۹۰ درهم

در حال حاضر سفر به امارات متحده عربی بیشتر به شیخ نشین دبی محدود شده است. این شیخ نشین با توجه به سیاست های خاص خود به کشوری کوچک با قوانین و مقررات ویژه تبدیل شده است. عدم آشنایی با این مقررات گاهی تبعات سخت و زیان آوری را متوجه گردشگران می نماید. متاسفانه مشاهده شده که بعضی از هموطنان ما به دلیل عدم رعایت این قوانین گاه تا چند ماه هم در زندان های آنجا بسر برده اند و این جدای از جریمه های بسیار سنگین نقدی است.
البته این جرایم تنها به دلیل رعایت نکردن قوانین این منطقه نیست، گاهی عدم دقت کافی در مفاد قرارداد بین آژانس مسافرتی و گردشگران باعث می شود که گردشگران هزینه های پیش بینی نشده ای را متحمل شوند.

شرایط، قوانین و مقرراتی که گردشگر برای سفر به دبی ملزم به رعایت آن ها می باشد:

۱٫ زمان لازم برای دریافت ویزای عادی حداقل هفت تا ده روز کاری و برای ویزای فوری حداقل دو تا سه روز کاری است.
(به جز پنج شنبه ها و جمعه ها و تعطیلات رسمی ایران و امارات) همراه داشتن گذرنامه که حداقل شش ماه از اعتبار آن باقی مانده الزامی و این بر عهده مسافر است.

۲٫ در صورتی که ویزای شخص یا اشخاصی (حتی از گروه) به هر دلیلی رد و یا دیرتر از موعد مقرر توسط اداره مهاجرت امارات تحویل گردد، مسافر باید بابت هر ویزای ردی عادی مبلغ مشخص و بابت هر ویزای ردی فوری نیز مبلغی مشخص به آژانس طرف قرارداد پرداخت نماید.

۳٫ عدم صدور ویزا به هر دلیلی برای تعدادی از افراد خانواده یا گروه ها مسوولیتی را برای آژانس ایجاد نخواهد کرد و باقی مسافرین ملزم به استفاده از خدمات درخواستی هستند و در صورت انصراف ملزم به پرداخت مبلغ تمامی بلیت و ویزاهای درخواستی و هزینه یک شب هتل (و سایر خدمات) می باشند.

۴٫ مدت اعتبار ویزای کشور امارات متحده عربی فقط ۱۴ روز است و مسافر ملزم به ورود به کشور امارات پیش از اتمام تاریخ اعتبار ویزا است، همچنین مسافر و همراهانش می توانند پس از ورود به کشور امارات فقط ۱۴ روز در آن کشور اقامت داشته باشند.
بدیهی است تخلف از هر یک از دو مورد فوق (وارد شدن به کشور امارات بعد از اتمام تاریخ اعتبار ویزا و یا ماندن در کشور امارات بیش از ۱۴ روز) باعث ایجاد خسارت مالی به آژانس می گردد که مسافر ملزم به پرداخت آن خواهد بود. (حداقل مبلغ ۵۰۰۰ درهم جریمه و زندان و به ازای تاخیر روز اول ۲۰۰ درهم روز دوم به بعد روزی ۱۰۰ درهم و خسارت های دیگر)

۵٫ خانم های مجرد، دختران و پسرانی که ویزای آن ها به واسطه صدور ویزای همراهشان صادر شده، بدون همراه خود نباید به دبی وارد شوند که در غیر این صورت جریمه سنگین و زندان در انتظار آن ها خواهد بود.

۶٫ همراه داشتن هرگونه قرص خواب آور، مسکن، آرام بخش و قرص های کدئین دار ممنوع می باشد از جمله قوانین کشور امارات و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس است.

۷٫ نقض قوانین امارات همچون تاخیر در خروج، انجام اعمال خلاف عفت عمومی، شرب خمر در ملا»عام، حمل یا استعمال مواد مخدر، زد و خورد، گدایی، دزدی، تصادف و فرار و همراه داشتن قرص های موادمخدر و… به ایجاد خسارت برای آژانس منتهی می گردد که مسافر ملزم به پرداخت تمامی خسارت وارده به آژانس بدون قید و شرط و ظرف مدت حداکثر ۴۸ ساعت است.

۸٫ گردشگر هنگام ورود به امارات باید مراقب درج مهر ورود و هنگام خروج نیز باید مراقب درج مهر خروج در گذرنامه خود و همراهانش باشد و هنگام برگشت و تصفیه حساب با آژانس یک کپی از مهرهای ورود و خروج گذرنامه خود و همراهانش همراه با اصل گذرنامه ها را به آژانس تحویل نماید.

۹٫ درصورتی که مسافر به هر دلیلی ممنوع الخروج باشد و یا از ورود او و همراهانش به هر دلیلی به کشور امارات جلوگیری به عمل آید، هیچگونه مسوولیتی متوجه آژانس نیست و گردشگران ملزم به پرداخت مبلغ تمامی بلیت و ویزاهای درخواستی و هزینه یک شب هتل و سایر خدمات می باشند.

۱۰٫ بار مجاز همراه هر مسافر ۲۰ کیلوگرم (براساس بلیت صادره) است و مازاد بر آن اضافه بار محسوب و مبلغ آن توسط فرودگاه دریافت خواهد شد.

۱۱٫ درصورت وقوع هرگونه پیشامد غیرمنتظره همچون جنگ، شورش، اعتصاب و یا اشکالاتی که از کنترل دفترمسافرتی خارج باشد، مسوولیتی متوجه آژانس نخواهد بود و گردشگران ملزم به پرداخت مبلغ تمامی بلیت و ویزاهای درخواستی و هزینه یک شب هتل و سایر خدمات می باشند.

 

قوانین حمل پول در امارات
بر اساس ماده ۶ از قوانین فدرال سال ۲۰۰۲ در خصوص جرایم پول‌شویی، بانک مرکزی امارات موظف به تنظیم و ابلاغ مقررات مربوطه در این زمینه به مسافرانی است که مبالغ نقدی بیشتر از سقف مجاز حمل میکنند.
براین اساس، بنا به تصمیم بانک مرکزی امارات حداکثر سقف مجاز حمل پول نقد (۱۰۰۰۰۰) یکصد هزار درهم امارات و یا معادل آن در ارزهای دیگر (از جمله اسناد مالی) است. اگر مسافر مبلغ نقدی و اسناد مالی بیشتر از سقف مجاز حمل نماید، باید فرم اظهارنامه را تکمیل کند.

در اجرای این تصمیم گمرک هوایی، زمینی و دریایی امارات اقدامات زیر را معمول می‌نماید:
۱٫ نصب علائم کافی در فرودگاه، بندر و مرز عبوری برای نشان دادن سقف مبالغ نقدی و اسناد مالی مجاز قابل حمل به زبانهای مختلف.
۲٫ از مسافران ورودی یا خروجی سئوال می‌شود که آیا پول نقد یا اسناد مالی به ارزش یکصد هزار درهم و یا معادل آن در ارزهای دیگر دارند؟ اگر بیش از آن را داشتند باید در اظهارنامه ارزش دقیق آن را اعلام نمایند.
با این حال باید توجه داشت آوردن پول یا اسناد مالی (چک و اوراق مالی) به امارات عربی متحده بیشتر از سقف ممنوع نمی‌باشد. هدف از ثبت اطلاعات کامل مالی مسافر مبارزه با پول‌شویی، موارد مالی تروریستی و یا دیگر جرائم می‌باشد.
۳٫ سقف مورد اشاره برای افراد ۱۸ سال و بالاتر میباشد. مبالغ نقدی و اسناد مالی شخص با سن کمتر از ۱۸ سال باید به ارزش اسناد مالی همراه او اضافه شود.
۴٫ مبالغ نقدی و پولی که از مرز کشور امارات عبور میکند چه از طریق دریایی، بسته‌های پستی یا از طریق شرکتهایی که خدمات پیک را برای شخص ذینفع انجام میدهند، همگی تابع مقررات بندهای ۲ و ۳ میباشند.
۵٫ درمواردی که مبالغ نقدی یا پولی و اسناد مالی از طریق کشتی یا بسته‌های پستی یا از طریق پیک برای بانک یا صرافیها یا دیگر موارد (شرکتها، موسسات) ارسال می‌گردد، قبل از وصول محموله، اطلاع داده شده و فرم اظهارنامه تکمیل گردد.
۶٫ براساس توافقنامه بین بانک مرکزی و اتحادیه گمرکات، فرمهای تکمیل شده باید به یک واحد تخصصی جهت نگهداری برای یک دوره مشخص ارسال گردد.
۷٫ چنانچه اظهارنامه ارائه نگردد و مبالغ نقدی و پولی یا اسناد مالی بیشتر از حد مجاز کشف شود افسر گمرک باید دلایل عدم اطلاع رسانی از سوی مسافر را بپرسد. اگر افسر متقاعد نشود، باید نسبت به ضبط و ارسال آن به دادگاه و مراجع قانونی اقدام کند تا در یک روند حقوقی براساس ماده ۱۸ قانون فدرال سال ۲۰۰۲ تحت ضوابط جرم پولشویی قرار گیرد.

 

شرایط اخذ ویزا دبی

شرایط اخذ ویزا دبی

شرایط اخذ ویزا دبی

شرایط اخذ ویزا دبی

انواع ویزا

• ویزای موقت
• ویزای دائم

ویزای موقت خود به سه نوع تقسیم می شود:

۱- ویزای ترانزیت

۲- ویزای توریستی

۳- ویزای زیارتی Visit Visa

۱- ویزای ترانزیت: مدت این ویزا ۱۴ روز است و روز ورود و خروج محاسبه نمی شود. این ویزا از طرف اداره مهاجرت دبی صادر می شود. این ویزا قابل تمدید نمی باشد. اعتبار این ویزا از تاریخ صدور، ۱۴ روز می باشد و در صورت عدم استفاده در این مدت از درجه اعتبار ساقط می شود.

۲- ویزای توریستی: این ویزا یک ماهه می باشد و امکان تجدید زمان آن وجود ندارد. این ویزا به ایرانیان و شهروندان ۳۳ کشور ذکر شده در قسمت ویزای زیارتی تعلق نمی گیرد.
۳- ویزای زیارتی : این ویزا جهت ایرانیان و اتباع سایر کشورها صادر می گردد. شهروندان کشورهای ذیل، می توانند ویزای خود (ویزای زیارتی) را در هنگام ورود به فرودگاه دبی دریافت نمایند.
آلمان- ایتالیا- ژاپن- کانادا- نیوزلند- آمریکا – ایرلند – سان مارینو – کره جنوبی – واتیکان – آندورا – ایسلند – سوئد – لوکزامبورک -هنگ کنگ – اسپانیا – برونئی – سوئیس – لیختن اشتاین – یونان – استرالیا – بلژیک – سنگاپور – مالزی – اتریش – پرتغال – فرانسه – موناکو – انگلستان – دانمارک – فنلاند – نروژ

  •  صدور ویزا برای افراد بالای ۵۵ سال نیز بسیار مشکل می باشد.
  •  در صورت عدم ترک کشور در تاریخ مقرر، در فرودگاه دبی یک جریمه ۱۰۰ درهمی به ازاء هر روز تاخیر از مسافر اخذ می شود.در صورتی که قصد ورود به کشور امارات از طریق فرودگاه شهری غیر از دبی (ابوظبی، شارجه و ..) را دارید، می بایست ویزای ورود به همان شهر را تقاضا نمایید.

شرایط اخذ ویزا دبی 

وب سایت سون تارا کارگزار رسمی اخذ ویزا و رزرو و خرید بلیط و هتل و تور می باشد شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دریافت تور، ویزا، رزرو و خرید بلیت، هتل و تور دبی از طریق راه های ارتباطی سایت با ما در تماس باشید.

اگر سوالی دارید در قسمت نظرات مطرح کنید کمتر از یک روز پاسخ شما را می دهیم.

با کارشناسان ما در آژانس هواپیمایی جهت اطلاعات بیشتر و یا درخواست ویزا شینگن تماس حاصل فرمائید.

Please follow and like us:

2 دیدگاه ها

  1. امیر گفت:

    با عرض سلام آیا برای دختر مجرد بیست ساله که همراه مادر قصد مسافرت با تور به دبی را دارد ویزا صادر میشود یا حتما همراهی پدر الزامی است

    • تارا رادفر گفت:

      بله. برای بالای ۱۸ سال ویزا صادر می شود و نیاز به همراهی پدر نیست. فقط در صورت متاهل بودن اجازه همسر لازم است، اما برای مجرد نیازی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *