شرایط دریافت ویزای شینگن

شرایط دریافت ویزای شینگن

برای گرفتن ویزای شنگن در صورتی که فامیل درجه یک در هرکدام از کشورهای این محدوده داشته باشید می توانید از سفارت همان کشور اقدام کنید ولی در غیر این صورت  فقط از طریق چهار کشور فرانسه، آلمان، اتریش و هلند می توانید اقدام کنید.

به غیر از هلند سه کشور دیگر نسبتا مراحل ساده تری برای دریافت ویزا دارند. سفارت هلند فقط در صورتی که دعوتنامه داشته باشید به شما ویزا خواهد داد! و معمولا به دعوتنامه های غیر فامیلی ترتیب اثر نمی دهد!

از شرایط دریافت ویزای شینگن؛ برای دریافت ویزا از سفارت های فرانسه، آلمان و اطریش با دعوت نامه باید ترجمه سند مالکیت ملک و ماشین، ترجمه موجودی حساب بانکی به انضمام برگه اشتغال به کار و مرخصی در ایران را به سفارت ارائه دهید. معمولا بین سه هفته تا یک ماه و نیم گرفتن ویزا بطول خواهد انجامید.

 

راهنمای سفارت خانه های شنگن در ایران

در اینجا با توجه به اطلاعات محدود در زمینه برخی سفارتخانه ها شما را مستقیم به وبسایت های این سفارت خانه ها برای هر کشور مجزا متصل می نماییم.

سفارت آلمان

سفارت فرانسه

سفارت سوئیس

سفارت ایتالیا

سفارت اسپانیا

سفارت اتریش

سفارت پرتغال

سفارت دانمارک: در سایت سفارت دانمارک طبق آخرین توضیحات آمده است:

۱٫ برای انجام امور درخواست روادید باید به کنسولگری این کشور در تهران مراجعه نمایید.

۲٫ هر ساله با فرا رسیده سال نو میلادی ۱ هفته این سفارت تعطیل میباشد.

۳٫ اگر قصد دارید ویزای دیدار خانواده درخواست نمایید داشتن دعوتنامه از شخص مقیم دانمارک الزامیست.

۴٫ اگر درخواست ویزای تجاری شنگن برای دانمارک دارید باید اطلاعات کامل تماس شرکت دعوت کننده به سفارت دانمارک در تهران و کپی آن به درخواست کننده تحویل داده شود.

۵٫ شما میتوانید لیست مدارک مورد نیاز برای سفارت دانمارک را از آدرس http://iran.um.dk دریافت و یا روزهای دوشنبه تا پنج شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر برای دریافت به سفارت این کشور مراجعه نمایید.

۶٫ چنانچه به صورت آنلاین و یا در دانمارک برای گرفتن اقامت درخواست داده باشید جهت انجام انگشت نگاری داشتن وقت قبلی الزامیست.

۷٫ لیست مدارک انگشت نگاری را نیز در همین وبسایت مشاهده کنید (http://iran.um.dk) و یا بین روزهای دوشنبه تا پنج شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر به محل سفارت دانمارک در تهران مراجعه نمایید.

۸٫ آدرس کاکل سفارت دانمارک: تهران خیابان سهروردی خیابان بهشتی شماره ۱۴۵ ساختمان نگین پرواز طبقه دوم

 

ویزای بلند مدت شینگن:

(ویزای مالتیپل) یا همان ویزای نوع  Cویزایی است با اعتبار بالای شش ماه که ویزای های یکساله،دوساله،سه ساله و چهار ساله را شامل می شود. مزایای ویزای بلند مدت برای افرادی که به طور مکرر به حوزه اروپا رفت و آمد دارند.

برای دانلود نمونه فرمهای وقت سفارت روادید شنگن کلیک کنید:

فرمهای درخواست ویزای شینگن

اطلاعات کلی پیرامون اخذ روادید شنگن آلمان

اطلاعات پیرامون درخواست روادید شنگن آلمان

فرم درخواست روادید شنگن

فرم سفارت سوئد

وبسایت هلند جهت دریافت فرم سفارت هلند

برای گرفتن ویزا انگلیس فرم های مربوطه را که در سایت www.visa4uk.fco.gov.uk قابل دریافت است را پر کنید.

 فرم درخواست ویزای شینگن سفارت آلمان

 

در آدرس زیر نمونه ای از توضیحات فرم سفارت را به زبان فارسی مشاهده نمایید.

فرم سفارت فرانسه در سایت سفارت فرانسه

 

مدارک لازم جهت دریافت ویزای شینگن:

 • فرم های تقاضانامه ویزا را بی کم و کاست پر کنید.
 • ترجمه‌ی رسمی شناسنامه با فتوکپی از تمام صفحات باید حتماً موجود باشد. 
 • اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بعد از تاریخ درخواست ویزا باشد. 
 • سه قطعه عکس با این ویژگی ها باید ارائه شود: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، جدید که کاملا با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد، در ابعاد ۶ در ۴ باشد.
 • به کمک اسناد رسمی شغلی و منابع مالی ثابت کنید که استطاعت مالی لازم برای مسافرت را دارید.
 • به وسیله ی بلیط و برگه تائیدیه رزرواسیون هتل باید نشان دهید که پیش از خاتمه مدت اقامت خود، خاک این کشور ناحیه ی شینگن را ترک خواهید کرد.(اگر دعوت‎نامه داشته باشید نیازی به برگه رزرواسیون هتل نخواهید داشت).
 • مدت اعتبار ویزای شینگن تا ۹۰ روز در یک مدت شش ماهه است.

 

اشتباه های رایج در مصاحبه اخذ ویزای شینگن

 • نقص مدارک

همراه نداشتن مدارک لازم برای اثبات صحت و درستی اطلاعات ارائه شده در فرم درخواست ویزا شانس شما را برای دریافت ویزای شینگن کاهش می دهد. یک روز قبل از مصاحبه تمام مدارک رسمی مورد نیاز برای اثبات تحصیلات، وضعیت تاهل، محل اقامت رزرو خود، بلیط پرواز، مهارت های زبان و غیره را در یک پوشه آماده کنید تا مطمئن شوید مدرکی را فراموش نکرده اید.

 • ظاهر نامناسب

موضوع دیگری که شانس قبولی ویزا را تحت تاثیر قرار می دهد ظاهر شما در هنگام مصاحبه است. به عنوان مثال کفش، آرایش، خلق و خو، حالت بدن و حتی مقدار عطر می تواند در روند مصاحبه تاثرگذار باشد. به یاد داشته باشید هرگز شانس دوم برای تاثیر اولیه را ندارید. پوشیدن لباس غیر رسمی یا زرق و برق دار تاثیر منفی دارد و استفاده از کراوات با لباس رسمی یا حداقل آرایشی با بوی کمی عطر تاثیر مثبتی می تواند داشته باشد.

جزء مهم دیگر مصاحبه، حالت بدن شما در طول جلسه پرسش پاسخ است (که اصطلاحا به آن «زبان بدن» یا body language گفته می شود). چهره درهم شما می تواند بیانگر ترس و عدم اطمینان شما باشد و اگر نحوه نشستن شما روی صندلی درست نباشد می تواند شما را نامزدی بی ارزش در نظر بگیرند. سعی کنید به گونه ای بشینید که نشانگر یک مصاحبه منصفانه باشد. پرهیز از عدم تماس چشم با مامور سفارت نشانگر عدم جدیت در درک مطالب باشد. در عوض، برقراری تماس عادی چشم در هنگام گوش دادن سوال و یا دادن پاسخ، جدیت را نشان می دهد.

 • پاسخ نامناسب

عامل دیگری که باعث می شود مقامات ویزا درخواست شما را جدی نگیرند، نداشتن آمادگی کافی برای مصاحبه است. اگر شما قادر به پیش بینی سوالات مصاحبه ویزا نباشید، قادر نخواهید بود پاسخ واقعی و متفکرانه به مقامات بدهید. پاسخ های نامناسب (ساخته شده، غیر قابل قبول، اشتباه، ناقص، یا پاسخ مسخره) تنش جلسه مصاحبه را افزایش می دهد. به همین دلیل دانستن سوالات رایج مصاحبه اخذ ویزای شینگن ضروری است. شما می بایست تا روز قبل از مصاحبه برنامه ریزی کرده و به اندازه کافی روی سوالات و پاسخ آنها فکر کرده باشید. نوشتن پاسخ می تواند کمک شایانی باشد تا در طول جلسه اگر مطلبی را فراموش کردید راحت آن را یاداوری کنید.

فراموش نکنید، پاسختان می بایست صریح، روشن و کوتاه باشد! در غیر این صورت می تواند به عنوان دلیل بر عدم صداقت تلقی شود.

 • پاسخ نادرست یا جواب ندادن به سوال ها

به یاد داشته باشید، هدف از مصاحبه اخذ ویزا، دیدار مامورین دیپلماتیک با شما برای درک بیشتر و تشخیص درستی اطلاعات ارائه شده در فرم درخواست ویزا است. تلاش برای پاسخ ندادن به سوالات مامورین کمکی به شما نمی کند. همچنین دادن اطلاعات جعلی هم نتیجه خوبی ندارد. بنابراین تمام سوالاتی که پرسیده می شود را صریح پاسخ دهید.

 • پاسخ اضافی

اگر از شما سوالی پرسیده شد، سعی کنید ابتدا آنرا درک کرده و سپس پاسخ مناسب به آن سوال را با همان اصولی که در بالا اشاره کردیم، یعنی صریح، روشن و کوتاه ارائه دهید. از پاسخ های اغراق آمیز و توضیحات اضافی در مصاحبه ویزا پرهیز کنید. افسر کنسولی تمایل زیادی به شنیدن همه چیز در مورد شما ندارد. او فقط به اطلاعات خاص و روشن احتیاج دارد. از بحث کردن با افسر اجتناب کنید و پاسخ های کوتاه و قابل ارزیابی بدهید.

 • تاخیر

هنگامی که شما زمانی را برای مصاحبه اخذ ویزا تعیین می کنید، سفارت یا کنسولگری به شما تاریخ و زمان دقیق آن را می گویید. از عواملی که ممکن است در نظر افسر کنسولی تاثیر بگذارد تاخیر شما در هنگام مصاحبه است که غفلت شما را نشان می دهد. بنابراین هر زمانی که برای شما تعیین شده سعی کنید چند دقیقه زودتر در محل حاضر شوید. اگر فکر می کنید عاملی مثل پیدا کردن جای پارک زمان شما را تلف می کند از وسایل عمومی و یا تاکسی  استفاده کنید یا اینکه زودتر خانه را ترک کنید.

 • عصبی بودن

داشتن یک ظاهر عصبی فضای آرام مصاحبه را  از بین می برد. حتی اگر شما تمام مدارک خواسته شده را همراه داشته باشید و همچنین ظاهر فیزیکی مناسب هم داشته باشید، باز هم انرژی بد، عصبانیت و اعتماد به نفس کم، مصاحبه را خراب می کند.

صحبت بیش از حد، سر و صدا، تماس ناپایدار چشم و … عواملی هستند که اضطراب شما در مصاحبه را نشان می دهد. برای جلوگیری از چنین وضعیتی، ما به شما پیشنهاد می دکنیم قبل از زمان مصاحبه استراحت کافی داشته باشید تا اعصابتان آرام شود.

 • مخالف با مامورین سفارت

بحث در طول جلسه مصاحبه دلیل دیگری است که مصاحبه ویزا را دچار مشکل می کند. افزایش تن صدا در طول مصاحبه کمکی به شما نخواهد کرد تنها نشان می دهد که شما احترام فرد مقابل را ندارید. اگر شما نسبت به مباحث جلسه اعتراض دارید، می توانید به جای استفاده از یک زبان بسیار پیچیده از یک لحن آرام برای روشن شدن مسئله استفاده کنید.

 

 وب سایت سون تارا کارگزار رسمی اخذ ویزا و رزرو و خرید بلیط و هتل و تور می باشد شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دریافت ویزا و رزرو و خرید بلیط و هتل و تور از طریق راه های ارتباطی سایت با ما در تماس باشید.

                

اگر سوالی دارید در قسمت نظرات مطرح کنید کمتر از یک روز پاسخ شما را می دهیم.

با کارشناسان ما در آژانس هواپیمایی جهت اطلاعات بیشتر و یا درخواست ویزا شینگن تماس حاصل فرمائید.

 

۰۲۱-۷۷۶۱۹۸۰۹

۰۹۳۷۹۲۵۸۴۸۰

 

می خواهم در خبرنامه ویزا ها عضو شوم

Please follow and like us:

4 دیدگاه ها

 1. عاطفه گفت:

  سلام ایا امکان گرفتن ویزا ی شینگن یبدون سند ملک هم وجود داره؟ من تنها ایتمی که دارم سابقه کاریم در یک شرکت دولتی هست

  • تارا رادفر گفت:

   سلام بله، امکان گرفتن ویزای شینگن بدون سند مالکیت وجود دارد شما باید یک ضمانت نامه سی میلیون تومانی نزد آژانس قرار دهید.

 2. مژگات گفت:

  سلام و ارادت من سه تا ویزای شنگن دارم امسال میخواستم برم اسلوونی .سوالم اینه که دعوتنامه الزامی است؟ و فرم در خواست ویزا از کجا تهیه کنم؟ و سوال آخر اگه بخوام مقصد بعدی من یه کشور دیگه باشه شرط خاصی داره سفارت اسلوونی یانه. با سپاس

  • تارا رادفر گفت:

   سلام آژانس ما برای اسلوونی اقدام نمی کند، برای دریافت فرم ها می توانید به سفارت خانه اسلوونی در تهران مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *