شرایط ویزای توریستی فرانسه

شرایط ویزای توریستی فرانسه

ویزاهای توریستی در اقصی نقاط دنیا بصورت ویزاهای تک وروده (Single entry) و یا ویزاهای چند وروده (Multiple) به افراد متقاضی اختصاص می یابند. در سال های اخیر کشور فرانسه، همانند دیگر کشورهای حوزه شینگن ویزاهای توریستی خود را بصورت ویزاهای چند وروده به متقاضیان ورود به خاک کشور فرانسه از طریق ویزای توریستی ارائه می دهد.

اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری، پر کردن فرم تقاضای روادید است. این فرم را می‌توان از بخش روادید سفارت فرانسه یا از طریق سایت سفارت تهیه کرد. اگر خانوادگی سفر می‌کنید، برای هر کدام از اعضا باید فرم جداگانه‌ای پر شود.

اخذ توریستی فرانسه کشور فرانسه با فراهم آوردن مدارک متعددی میسر است. به صورت کلی برای اخذ ویزای توریستی هر یک از کشورها، فرد متقاضی می بایست کنسولگری و یا سفارت کشور مورد نظر را متقاعد سازد که پس از ورود فرد به کشور مورد نظر ، فرد به طور حتمی به کشور خود باز خواهد گشت.

برخی هستند که با اخذ ویزای توریستی دیگر کشورها، قصد در ورود به کشور مورد نظر و اخذ اقامت آن کشور را دارند، پس به دلیل موارد اینچنین باید با ارائه مدارک مبنی بر این که به کشور خود باز خواهند گشت، افسر ویزا را قانع نمایند که به ایران باز خواهند می گردند.

شانس اخذ ویزای توریستی کشور فرانسه برای چه کسانی بیشتر است؟

شانس اخذ ویزای توریستی کشور فرانسه برای افرادی که به همراه خانواده خود جهت اخذ ویزای توریستی کشور فرانسه اقدام می نمایند پایین تر از افرادی است که به صورت انفرادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور فرانسه اقدام می نمایند.

بطور مثال در صورت احراز شرایط فوق الذکر مثل نامه حساب بانکی ،اسناد ملکی و دیگر مدارک مورد نیاز، اگر در یک خانواده ۴ نفره پدر یا مادر خانواده به صورت انفرادی اقدام به دریافت ویزای توریستی فرانسه نمایند، شانس زیادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور فرانسه خواهند داشت ولیکن اگر همه خانواده جهت اخذ ویزای توریستی فرانسه به صورت همزمان اقدام نمایند، همه افراد از شانس کمتری در اخذ ویزای توریستی کشور فرانسه برخوردار خواهند بود.

پارامتر دیگری که می تواند شانس افراد را در جهت اخذ ویزای توریستی فرانسه افزایش دهد، حضور یک فرد از اقوام درجه اول فرد( نظیر پدر، مادر، برادر، خواهر و ….) در کشور فرانسه است.

بدین صورت که اگر یکی از اقوام فرد، دعوت نامه ای جهت بازدید وی از ایشان، برای فرد متقاضی ارسال نماید، شانس اخذ ویزای توریستی کشور فرانسه برای فرد، افزایش می یابد.

ویزاهای توریستی در کشور فرانسه همانند سایر کشورهای حاضر در حوزه شینگن، به افرادی که موفق به اخذ ویزای توریستی فرانسه می شوند، مجوز ورود و خروج به همه کشورهای حوزه این پیمان را می دهد.

یعنی این که فرد متقاضی ویزای توریستی کشور فرانسه می تواند بدون هیچ محدودیتی وارد کشورهای دیگر اروپا شود و حتی تمام زمان باقی مانده از ویزای توریستی خود را در کشور دیگری سپری نماید.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی فرانسه

  1. مدارک شناسایی مورد نیاز فرد نظیر پاسپورت
  2. شناسنامه و ترجمه های آن ها
  3. نامه های بانکی
  4. اسناد مالکیت منزل یا زمین
  5. نامه های کاری فرد که نشان از اشتغال به کار وی در موقعیت خاص شغلی را دارد
  6. نامه اشتغال متقاضی به تحصیل در دانشگاه های ایران شانس خود را جهت اخذ ویزای توریستی کشور فرانسه، افزایش دهند.

افراد می توانند با ورود به کشور فرانسه به دو روش زیر، شرایط اخذ اقامت فرانسه را پس از ورود به کشور فرانسه فراهم نمایند.

اول اینکه فرد در مدت حضور خود در فرانسه، بتواند یک فرصت شغلی و یا یک زمینه کارآفرینی را جهت اخذ اقامت فرانسه فراهم آورد تا پس از بازگشت از فرانسه بتواند برای انواع دیگر ویزا نظیر ویزای کار و یا اخذ اقامت کارآفرینی اقدام نماید.

روش دومی که افراد در راستای اخذ اقامت فرانسه پس از ورود به کشور فرانسه اتخاذ نمایند، اقدام جهت اخذ اقامت از طریق انواع پناهندگی می باشد.

آدرس سفارت فرانسه در تهران: خیابان نوفل‌لوشاتو، شماره ۶۶-۶۴
تلفن : ۶۴۰۹۴۰۰۰۔۰۲۱

ساعت کاری: یکشنبه تا پنج‌شنبه، ۱۶-۹

آدرس اینترنتی : http://www.ambafrance-ir.org

 

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *