شهر کیوتو ژاپن

شهر کیوتو ژاپن

شهر کیوتو (Kyoto) (به ژاپنی: 京都市) که در جزیره هنوشا در ژاپن قرار دارد. کیوتو  مرکز استان کیوتو، از جمله شهرهای مدرن و بزرگ ژاپن است که برخی صاحب نظران، آن را یکی از زیباترین شهرهای دنیا لقب داده اند. لقب زیباترین شهر ژاپن را به خود اختصاص داده است. کیوتو شهری با بناهای تاریخی و فرهنگی فراوان است و در آن معابد، پرستش گاه ها، کاخ ها، باغ های زیبا، اماکن تفریحی و مراکز خرید زیادی وجود دارد.

کیوتو قرن ها پایتخت ژاپن و مقر دربار امپراتوری بوده است. در کیوتو هم می توان پیشرفت فناوری و صنعت را مشاهده کرد و هم از تماشای آثار باستانی و نشانه های ادوار دور، به گذشته سفر کرد.

اگر چه در نظر اول پیشرفت این شهر ممکن است زیبایی های طبیعی و فرهنگی آن را در زیر پوسته توسعه و فناوری پنهان کند اما کیوتو شهری است افسانه ای که لایه لایه آن را باید لمس کرد، کیوتو را باید وجب به وجب، کوچه به کوچه گشت و کیوتوی حقیقی را مانند گنجی به دست آورد. زیبایی هایی که دلیل پایتخت بودن کیوتو را برای بیش از یک هزار سال نمایان می کند. اگر چه کیوتو از نظر وسعت تحت شعاع شهرهای عظیم ژاپن قرار گرفته اما به جرئت می توان گفت که هیچ مکانی در ژاپن فرهنگ وتاریخی به شکوه کیوتو را ندارد.

کیوتو با جمعیتی بالغ بر یک و نیم میلیون نفر، دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است به گونه ای که از این شهر آسیایی، به عنوان مقصدی ایده آل برای گذران تعطیلات یاد می شود. در سال تقریباً ۳۰ میلیون گردشگر از سراسر جهان از کیوتو بازدید می کنند. در سال جاری (۲۱۰۴) مقامات کیوتو گفتند ورود گردشگران به این شهر به حدی زیاد بوده که رکورد تازه ای در این خصوص ثبت شده است.

 

درباره شهر کیوتو ژاپن

شهر کیوتو ژاپن یکی از بزرگ‌ترین شهرهای ژاپن با جمعیتی حدود یک و نیم میلیون نفر است.این شهر در گذشتهپایتخت ژاپن نیز بوده است. دانشگاه کیوتو در این شهر قرار گرفته است.کیوتو که در گذشته با نام مئاکو شناخته می شد. بیش از هزار سال از سال ۷۹۴ تا ۱۸۶۸ عنوان پایتخت امپراطوری ژاپن را داشت و محل زندگی امپراطوران بزرگ ژاپن بود. در این هزاره با شکوه مجموعه ای بی نظیر از قصرها، معبدها و مقبره ها بر پیکره این شهر بنا شد که نظیرش را در کمتر جایی از جهان می توان یافت. شاید این یکی از دلایلی باشد که کیوتو را شهر ده هزار مقبره می نامند.

امروزه شهر کیوتو ژاپن با جمعیتی معادل یک و نیم میلیون نفر، پایتخت منطقه کانسای است. پایتختی که در هر گوشه و کنارش داستان یا افسانه ای راجع به فرهنگ غنی ژاپن نهفته است. شهری که نه فقط برای بازدید بلکه به قصد کاوش باید به آن سفر کرد و خود را در یک هزار سال تاریخ غنی آن غرق کرد و مانند یک ژاپنی اصلی رازهای نهفته در آن کنکاش نمود.

کاخ سلطنتی شهر کیوتو ژاپن نیز (Kyoto Imperial Palace)، مجموع کاخ سلطنتی ژاپن است، هر چند که امپراتور ژاپن در کشور اقامت نمی کرد، بعدها امپراتور در کاخ سلطنتی توکیو از سال  ۱۸۶۹  اقامت گزید و سپس در سال ۱۸۷۷ دستور به مرمت  و حفاظت از کاخ سلطنتی کیوتو را صادر کرد.

امروز ه این مکان برای بازدید عموم  آزاد است  و آژانس خانواده سلطنتی میزبان تورهای عمومی ساختمان چند بار در روز می باشند. این قصر در گیون  کیوتو ، یک محوطه مستطیل شکل ۱٫۳ کیلومتری شمال به جنوب و ۰٫۷ کیلومتری شرق به غرب است که همچنین شامل باغ های کاخ سلطنتی نیز می باشد، واقع شده است.

 

 در چه فصلی؟

اگر چه شهر کیوتو ژاپن در طول سال هوایی معتدل دارد، اما بهترین زمان برای بازدید از کبوتر اکتبر و نوامبر در پاییز و مارس، آوریل و می در بهار است. فصل بارانی کیوتو نیز از اواسط ژوئن تا اواخر جولای است. هر چند که در این زمان همیشه باران نمی بارد و هنوز امکان مسافرت به کیوتو وجود دارد. در هر صورت نظر به چهار فصل بودن کشور ژاپن، شهر کیوتو در هر فصلی از سال جاذبه های زیادی برای بازدیدکنندگان خود دارد.

در کیوتو هتل ها و مراکز اقامتی زیادی وجود دارد به همین دلیل گردشگران و مسافران تعطیلات برای پیدا کردن جایی جهت اقامت شبانه با مشکل مواجه نمی شوند. در کیوتو، مراکز اقامتی ارزان قیمت ژاپنی موسوم به ریوکان (Ryokan) طرفداران زیادی دارد. این مسافرخانه ها ساختار ژاپنی دارد و هزینه اقامت در آنها اندک است.

 

جشنواره ها و رویدادها

 1. جشنواره هاتسوموده (Hatsumode): در این جشنواره که در اوایل ژانویه برگزار می شود بازرگانان و افراد دیگر به بازدید از مقبره فوشیمی ایناری تایشا که رب النوع تجارت لقب دارد می روند. این مقبره بیش از هر مکان دیگری در ژاپن در شب سال نو، میزبان بازدیدکنندگان است.
 2. جشنواره غذای زمستانی (Winter Cuisine): این جشنواره محل تجمع بزرگان صنعت غذای ژاپن است که در آن غذاهای سراسر دنیا به معرض نمایش بازدیدکنندگان قرار می گیرد. این جشنواره هر سال در ماه فوریه برگزار می شود.
 3. جشنواره جاده فانوس (Higashiyama Hanatoure): در اوایل ماه مارس کیوتو میزبان یکی از معروف ترین مناظر دیدنی منطقه است. جایی که هزاران فانوس، جاده های کیوتو را نورانی می کند و شهر، رنگ و بوی گذشته های دور را به خود می گیرد.
 4. جشنواره شکوفه های گیلاس (Hanami): از اواخر ماه مارس تا اوایل آوریل مردم کیوتو در پارک های با شکوه کیوتو دورهم جمع می شوند و به تماشای یکی از نمادهای اصلی ژاپن یعنی شکوفه های گیلاس می پردازند. نمادی که ادعای منحصر به فرد بودن طبیعت ژاپن را ثابت می کند.

دیدنی ها

 1. مقبره فوشیمی ایناری (Fushimi inari Shrine)؛ ۲٫ معبد زنرینجی (Zenrinji Temple)؛ ۳٫ سالن سنجوسانگندو(Sanjusangendo Hall)؛ ۴٫ معبد کینکاکوجی (Kinkaku-ji-Temple)؛ ۵٫ آراشیاما (Arashiyama)؛ ۶٫ معبد کیومیزو درا (Kiyomizu-dera Temple)؛ ۷٫ معبد کدای جی (Kodai-ji Temple)؛ ۸٫ معبد نانزن جی (Nanzen-ji Temple)؛ ۹٫ قلعه نیجو (Nijo Castle)؛ ۱۰٫ آکواریوم کیوتو (Kyoto Aquarium)

خوردنی ها

 1. خوراک ماهی و سبزیجات (kyokaiseki)؛ ۲٫ یو دُوفو (Yu Do-Fu)؛ ۳٫ غذای دریایی تمپورا (Tempura)؛ ۴٫ سوشی (Sushi)؛ ۵٫ نودلز (Noodles)؛ ۶٫ سالاد میوه شوجین ریوری (Shojin-Ryori)؛ ۷٫ خوراک گوشت سوکیاکی (Shkiyaki)؛ ۸٫ خوراک سبزیجات اُبانزای (Obanzai)؛ ۹٫ خوراک برنج بوبوزوکه (Buduzuke)

خریدنی ها

 1. چای؛ ۲٫ منسوجات؛ ۳٫ گوبلن؛ ۴٫ سرامیک ژاپنی؛ ۵٫ بادبزن دستی ژاپنی؛ ۶٫ صنایع دستی چوبی و حصیری؛ ۷٫ عروسک های سمبلیک ژاپنی؛ ۸٫ کیف های سنتی؛ ۹٫ کفش چوبی

مراکز خرید برتر

 1. بازار نیشیکی(Nishiki Market)؛ ۲٫ مرکز خرید دایمارو کیوتوتن (Daimaru Kyototen)؛ ۳٫ مرکز خرید جی آر کیوتو ایستان (Isetan JR kyoto)؛ ۴٫ مرکز خرید تاکاشیمایا (Takashimaya)؛ ۵٫ خیابان تراماچی (Teramachi street)؛ ۶٫ مرکز صنایع دستی کیوتو (Kyoto Handicraft Centre)؛ ۷٫ ساختمان ایستگاه کیوتو(Kyoto Station Building)

مراکز تفریحی برتر

 1. باغ اُکاچیسانسو (Okochisanso Garden)؛ ۲٫ ویلای امپراطوری کاتسورا (Katsura Imperial Villa)؛ ۳٫ ویلای امپراطوری شوگاکویین (Shugakuin Imperial Villa)؛ ۴٫ پارک میمون ها (Monkey Park)؛ ۵٫ موزه بین المللی مانگا (Kyoto International Manga Museum)؛ ۶٫ موزه ملی کیوتو (Kyoto National Museum)؛ ۷٫ پارک توای (Toei Kyoto)؛ ۸٫ قطار رمانتیک ساگانو (Sagano Romantic Train)؛ ۹٫ برج کیوتو (Kyoto Tower)؛ ۱۰٫ کوهستان کوارما (Mount Kurama)

پروازهایی که به شهر کیوتو ژاپن می روند!

هیچ پرواز مستقیمی از تهران به کیوتو وجود ندارد و برای رسیدن به کیوتو باید ابتدا به توکیو پرواز کنید. برای پرواز به توکیو می توانید از خطوط هوایی القطری، الاتحاد، امارات، ترکیش ایرلاین و ایران ایر استفاده کنید. نزدیک فرودگاه بین المللی به کیوتو، فرودگاه بین المللی اوساکا است.

 

ردیفهزینه های زندگیقیمت
۱ یک وعده غذای ارزان قیمت۵٫۷۰$
۲یک وعده غذای دو نفره با مخلفات (در رستوران متوسط)۱۹٫۰۰$
۳ساندویچ با مخلفات۵٫۰۰$
۴نوشابه قوطی۲٫۰۰$
۵آب (۰٫۳۳ لیتر)۰٫۸۵$
۶قیمت بلیت اتوبوس/ مترو یک طرفه۲٫۱۰$
۷ورودیه تاکسی۵٫۶۰$
۸بهای تاکسی به ازاری هر کیلومتر مسافت طی شده۲٫۰۰$
۹بلیت سینما۱۶٫۰۰$
۱۰سیب (یک کیلو)۵٫۳۰$
۱۱یک پاکت سیگار۲٫۵۰$

 

اطلاعات کاربردی
ویزانیاز دارد
جمعیت۱٫۴۷ میلیون
واحد پولJPY Japanese Yen
برابری پول با دلار۱٫۰۰ USD=119.07 JPY
ساعت رسمی۵:۳۰ جلوتر از تهران
آب لوله کشقابل آشامیدن

 

شهر کیوتو ژاپن

شهر کیوتو ژاپن

کیوتو ژاپن

کیوتو ژاپن

شهر کیوتو ژاپن

شهر کیوتو ژاپن

شهر کیوتو ژاپن

شهر کیوتو ژاپن

 کیوتو ژاپن

کیوتو ژاپن

کیوتو ژاپن

کیوتو ژاپن

شهر کیوتو ژاپن

شهر کیوتو ژاپن

جنگل در کیوتو ژاپن

جنگل در کیوتو ژاپن

کیوتو ژاپن

کیوتو ژاپن

کیوتو ژاپن

کیوتو ژاپن

شهر کیوتو ژاپن

شهر کیوتو ژاپن

 

ویرایش و گردآوری: تـارا رادفـر

نشریه مسافرت

Please follow and like us:

1 دیدگاه

 1. سازمان فرهنگی گفت:

  اطلاع رسانی در خصوص برگزاری ماه فرهنگی ژاپن
  بدینوسیله به اطلاع می رساند که سفارت ژاپن در ایران با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران، جشنواره بین المللی موسیقی فجر، هتل سرای عامری های کاشان، فرهنگسرای ارسباران و فرهنگسرای ملل ماه فرهنگی ژاپن را از تاریخ ۱۱ آذرماه تا اواخر دیماه ژانویه برگزار می نماید. در این ماه با دعوت از آقای ایچی تارو، نوازنده طبل ژاپنی و آقای کوجی کیشیدا، نوازنده فلوت ژاپنی و اجرای کنسرت در تهران و کاشان و همچنین با برنامه های مختلف دیگر همچون اجرای کنسرت پیانو خانم آکی کورودا، پیانیست ژاپنی، اجرای مراسم چای ژاپنی و برگزاری کارگاه اوریگامی به معرفی فرهنگ ژاپن خواهیم پرداخت. همچنین نمایشگاهی از عکسهای گردشگری و نمایش اقلامی به منظور معرفی بیشتر فرهنگ ژاپن نیز تدارک دیده شده است. صمیمانه در انتظار دیدار شما خواهیم بود.
  ۱- کنسرت طبل و فلوت ژاپنی

  • تاریخ: ۱۳ آذرماه (دوشنبه) کاشان

  معرفی نوازندگان
  ایچیتارو، نوازنده طبل ژاپنی
  در سال ۱۹۹۰ ایچیتارو به گروه نوازندگان مشهور طبل ژاپنی “اون دکوزا” پیوست و در مکتب آقای “دن تاگایاسو” که پایه گذار گروه اون دکوزا بود شاگردی کرد.
  در همان سال در سراسر امریکا به مدت سه سال مسافت ۱۵۰۰۰ کیلومتر را درنوردید. طی این دوره در بیش از ۵۰۰ کنسرت در مکانهای بسیار متنوعی به اجرای موسیقی پرداخت که ۴ اجرا در تالار معتبر “کارنگی” در نیویورک صورت گرفت.
  پس از اجرا در ایالات متحده، او در بیش از ۲۰۰۰ اجرای صحنه ای به عنوان نوازنده اصلی طبل گروه اون دکوزا در سرتاسر جهان اجرا داشته است.

  کوجی کیشیدا، نوازنده شینوبوئه و نوکان
  متولد شهر “فوجیساوا”، استان “کاناگاوا”
  او در خانواده ای کشاورز متولد شد و با تجربه ای که از دوران کودکی با اجراهای محلی کسب کرد، و با توجه به ویژگی های بومی که طبل و فلوت ژاپنی دارد و همچنین با توجه به حساسیت خاصی که صدای فلوت ژاپنی داراست، به اجراهای خود پرداخت.
  استایل اجرا و سبک آهنگهای اصلی او که با حس آب و هوای مناطق مختلف ژاپن منطبق است کارش را از هر جهت ارزشمندتر کرده است.
  او نه تنها با آلات موسیقی ژاپن بلکه با انواع سازها و حرکات موزون غربی، اجراهای موفقیت آمیزی داشته است. آهنگسازی و تنظیم آهنگ را در دانشگاه موسیقی “سون زوکو گاکو ئن” آموخت.

  ۲- روز فرهنگ ژاپن
  • تاریخ: ۱۶ آذرماه (پنجشنبه) ساعت: ۱۰:۰۰ الی ۱۶:۰۰ مکان: فرهنگسرای ملل در تهران
  آدرس: تهران، اتوبان صدر، بلوار قیطریه، پارک قیطریه، فرهنگسرای ملل/ تلفن ۲۲۶۷۱۷۱۸

  “برنامه روز فرهنگ ژاپن”
  کارگاه اوریگامی، اجرای مراسم چای ژاپنی همراه با توضیحات به زبان فارسی، امتحان کردن یک نوع خوراکی ژاپنی (مقدار محدود)، تجربه پوشیدن یوکاتا و هاپی ( لباسهای ژاپنی )، خوشنویسی ژاپنی، اسباب بازیهای سنتی

  ۳- نمایشگاه عکسهای گردشگری، نقاشی و اقلام معرفی فرهنگ ژاپن
  • تاریخ: ۱۱ آذرماه (شنبه) تا ۱۸ آذر ماه (شنبه) ساعات بازدید ۹:۰۰ الی ۱۶:۰۰ مکان: فرهنگسرای ملل در تهران
  آدرس: تهران، اتوبان صدر، بلوار قیطریه، پارک قیطریه، فرهنگسرای ملل/ تلفن ۲۲۶۷۱۷۱۸

  “معرفی نمایشگاه”
  عکسهای گردشگری ژاپن، عکسهای اوکی یوئه، ماکتهای مربوط به مناطق معروف توریستی ژاپن، عروسکهای ژاپنی و غیره
  ۱۶ آذرماه (پنجشنبه) به دلیل برگزاری روز فرهنگ ژاپن، قسمتهایی از اقلام نمایشگاه موجود نخواهد بود.

  ۴- اجرای کنسرت پیانو توسط پیانست خانم آکی کورودا
  پیانست ژاپنی مقیم رم به اجرای کنسرتی در ایران خواهد پرداخت. جزئیات برنامه متعاقباً اعلام خواهد شد.

  • تاریخ برگزاری: اواخر دیماه

  “معرفی پیانیست”

  خانم آکی کورودا، نوازنده پیانو
  وی تحصیلات خود را در دانشگاه ملی هنرهای زیبای توکیو به اتمام رسانده و در ایتالیا، زیر نظر پروفسور “برونو متزنا”، به ارتقاء سطح دانش موسیقی خود مشغول است. او در اروپا و ژاپن، به عنوان یک نوازنده پیانوی کنسرت، بسیار فعال است. وی برنده جایزه نخست مسابقات موسیقی فرانسه (۱۹۹۳) و مسابقات موسیقی معاصر (نود و هفتمین دوره) است. در سال ۱۹۹۵ او جایزه مسابقات “شاویه مونسلواجه” در اسپانیا را دریافت کرد. به غیر از ریپرتوآرهای کلاسیک، کورودا با آهنگسازان معاصری همچون “لیگتی”، “زناکیس”، “دوناتونی”، “بولز”، “کامپو”، “موچیزوکی” و “تاکه‌میتسو” همکاری می‌کند. کورودا همچنین در زمینه موسیقی “پیاتزولا” تخصص دارد و در این زمینه ۲ سی دی را توسط “جاپن ویکتور” منتشر کرده است. در سال ۲۰۰۴ نیز آلبوم “تارکوس و عکس های یک نمایشگاه” از “کیت امرسون” را با نت نویسی “مائوریتسیو پیساتی” منتشر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *