طرح تعطیلات آخر هفته در مجلس رای می‌آورد

یک عضو اتاق ایران ابراز امیدواری کرد

طرح تعطیلات آخر هفته در مجلس رای می‌آورد

یکی از اعضای کمیسیون گردشگری اتاق ایران معتقد است میزان و نوع تعطیلات در ایران معقول نیست. هادی راد در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران بر ساماندهی تعطیلات تاکید و تصریح می‌کند: «برای هماهنگ شدن فعالیت‌های بازرگانی‌، بهتر است که تعطیلی شنبه‌ به‌جای پنج‌شنبه‌ اعمال شود؛ چرا که در آن صورت بهره‌وری زمانی بیشتری در رابطه با فعالیت‌های تجاری خواهیم داشت.»

این عضو کمیسیون گردشگری اتاق ایران بر این باور است که دیدگاه‌های سنتی و قدیمی تعدیل شده و بافت مجلس جدید بافت نسبتا خوبی است که می‌توان امیدوار بود این طرح در مجلس رای بیاورد. راد با اشاره به ترافیک‌های سنگینی که ایام تعطیلات در محورهای شمالی کشور رخ می‌دهد، اظهار می‌کند: «طرح ساماندهی تعطیلات می‌تواند روی این ترافیک‌های جاده‌ای تاثیر داشته باشد اما احتمالا این تغییر به حدی نیست که بگوییم اگر تعطیلی تغییر کند ترافیک هم کم می‌شود.»

وی همچنین می‌افزاید: «در هیچ کجای دنیا این اندازه تعطیلی‌ مرسوم نیست و دیگر کشورها فقط یک تعطیلی طولانی در طول سال دارند. اینکه هر مناسبتی را به عنوان تعطیلی رسمی اعلام کنیم، بر میزان بهره‌وری و تولید داخلی اثر منفی می‌گذارد.»

مدتی است که موضوع تغییر در تعطیلات آخر هفته مطرح و طرحی آماده شده تا تعطیلات پایان هفته را از پنج‌شنبه و جمعه به جمعه و شنبه تغییر دهد. بسیاری از فعالان اقتصادی معتقدند به‌دلیل همزمان نبودن تعطیلات ایران و دیگر کشورها، عملا مدت زمان ایجاد روابط موثر به چهار روز کاهش می‌یابد که این چهار روز نیز به‌دلیل متفاوت بودن افق کشورها، باز هم کمتر می‌شود.

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *