یک عضو اتاق ایران ابراز امیدواری کرد

طرح تعطیلات آخر هفته در مجلس رای می‌آورد

یکی از اعضای کمیسیون گردشگری اتاق ایران معتقد است میزان و نوع تعطیلات در ایران معقول نیست. هادی راد در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران بر ساماندهی تعطیلات تاکید و تصریح می‌کند: «برای هماهنگ شدن فعالیت‌های بازرگانی‌، بهتر است که تعطیلی شنبه‌ به‌جای پنج‌شنبه‌ اعمال شود؛ چرا که در آن صورت بهره‌وری زمانی بیشتری در رابطه با فعالیت‌های تجاری خواهیم داشت.»

این عضو کمیسیون گردشگری اتاق ایران بر این باور است که دیدگاه‌های سنتی و قدیمی تعدیل شده و بافت مجلس جدید بافت نسبتا خوبی است که می‌توان امیدوار بود این طرح در مجلس رای بیاورد. راد با اشاره به ترافیک‌های سنگینی که ایام تعطیلات در محورهای شمالی کشور رخ می‌دهد، اظهار می‌کند: «طرح ساماندهی تعطیلات می‌تواند روی این ترافیک‌های جاده‌ای تاثیر داشته باشد اما احتمالا این تغییر به حدی نیست که بگوییم اگر تعطیلی تغییر کند ترافیک هم کم می‌شود.»

وی همچنین می‌افزاید: «در هیچ کجای دنیا این اندازه تعطیلی‌ مرسوم نیست و دیگر کشورها فقط یک تعطیلی طولانی در طول سال دارند. اینکه هر مناسبتی را به عنوان تعطیلی رسمی اعلام کنیم، بر میزان بهره‌وری و تولید داخلی اثر منفی می‌گذارد.»

مدتی است که موضوع تغییر در تعطیلات آخر هفته مطرح و طرحی آماده شده تا تعطیلات پایان هفته را از پنج‌شنبه و جمعه به جمعه و شنبه تغییر دهد. بسیاری از فعالان اقتصادی معتقدند به‌دلیل همزمان نبودن تعطیلات ایران و دیگر کشورها، عملا مدت زمان ایجاد روابط موثر به چهار روز کاهش می‌یابد که این چهار روز نیز به‌دلیل متفاوت بودن افق کشورها، باز هم کمتر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.