قاره آفریقا

زنگبار

نارگیل و عاج فیل جزو اصلی ترین صادرات زنگبار میباشد
عبدالله امیدوار در کنار کوهی از نارگیل

قاره آفریقا با مساحت ۸/۲۹ میلیون کیلومتر مربع دومین قاره جهان، از دریای مدیترانه و از سمت غرب به اقیانوس کبیر و مشرق آن با اقیانوس هند و دریای قرمز قرار گرفته است طول قاره آفریقا ۸۰۰۰ کیلومتر و حداکثر عرض آن ۷۲۰۰ کیلو متر می‌باشد مرتفع‌ترین قله آفریقا بنام کلیمنجارو به ارتفاع ۵۸۹۵ متر از سطح دریا می‌باشد بزرگترین رودخانه‌ها در این قاره بنام، کنگو، نیجر، نیل، زامبیزی جریان دارند.

تاریخ آفریقا تا قبل از ورود اروپائیان به این قاره بصورت نوشته وجود نداشت و تنها در قرن ۱۹ و اوایل قرن بیستم توسط سیاحان، میسینونهای مذهبی و گروه‌های دانشمند انسان شناسی که موفق شدند به قسمتهائی از تاریخ این قاره دست پیدا کنند

ریشه اصلی مردم آفریقا بنام «بانتو» بوده که به معنی «مردم» می‌باشد منطقه اصلی مردم «بانتو» از قسمت جنوب نیجریه و اواسط رودخانه و دره «بنو» که منطقه آب خیز و سرسبز قابل کشت بوده بوجود آمده است. مهاجرت قبایل «بانتو» همراه با مهاجرت حیوانات بوده که تا شرق آفریقا. سودان، سومالی و از طریق سرزمینهای شرق آفریقا به مرکز جنگلهای استوائی راه پیدا کرده و به جنوب و غرب آفریقا کشیده شدند.

ما وارد قاره سیاه آفریقا شدیم، قاره ایکه در هر نقطه آن جنگ و ستیز علیه حکومتها استعمار گر خارجی ادامه داشت و یا اینکه افراد یک قبیله علیه قبیله دیگر بر سر بدست آوردن منافع خود با یکدیگر می‌جنگیدند در سالهای ۱۷۰۰ و ۱۸۰۰ میلادی کشورهای مستعمره‌چی اروپا کلیه سرزمینهای این قاره را مصادره و مردم آنرا بصورت برده بکار گرفته بودند کشورهای شرق تا جنوب آفریقا جزو مستعمره انگلستان بود.

 

مرکز آفریقا مانند کنگو متعلق به کشور بیک، شمال و قسمتی از شمال غربی و مرکز افریقا زیر تسلط کشور فرانسه اداره می‌شد. کشور آنگولا در غرب افریقا متعلق به کشور پرتغال بود در واقع مردم این قاره در دورانی دست به شورش زدند که ندای آزادی خواهی آقای «گاندی» رهبر بزرگ ملت هندوستان فریاد ملت هند را برای بدست‌آوردن آزادی از انگلستان بلند کرد و بگوش تمام مردم جهان رساند در همان دوران بود که در شرق آفریقا مردم دست بکار شورش برای گرفتن آزادی از انگلستان شدند.

البته گرفتن آزادی حق مسلم مردم این قاره بود ولی کار سفر و تحقیق را برای ما بسیار دشوار و خطرناک کرده بود دشواریهای سفر ما در آفریقا تنها منحصر به عبور از مرزها و خروج از لابلای تار عنکبوت قوانین پیچیده کشورهای تازه به تأسیس رسیده نبود خیلی از مرزهای کشورهای آفریقا متروکه بودند و در بسیاری از آنها مانع ورود و خروج ما می‌شدند تا جائیکه ما ناچار می‌شدیم که، از بعضی مرزها فرار کنیم در خیلی از کشورها مردم برای گرفتن آزادی با مردم سفید پوست در جنگ بودند و برای ما که سفید پوست بودیم و در جاده‌ها سفر می‌کردیم خالی از حادثه و خطر نبود در کشور آفریقای جنوی به دلیل اینکه آسیائی بودیم، سفید پوستها از ما دوری می‌کردند و زمانیکه با مردم سیاه پوست تماس می‌گرفتیم ما را سفید پوست و به ما نفرت نشان می‌دادند.

در جزیره زنگبار جنگ سختی بین افراد دو حزب مقتدر در گرفت و نزدیک بود بجرم اینکه ما عرب هستیم بدست سیاه پوستان که دشمن اعراب بودند کشته شویم، تا بالاخره بوسیله پلیس انگلیس از زنگبار گریخته و نجات پیدا کردیم. برای رسیدن به شمال غربی آفریقا مجبور بودیم که از کشور آنگولا عبور کنیم و در همان دوران آزادیخواهان آنگولا به رهبری آقای «هولدن روبرتو» که در شهر لیورپولدویل پایتخت کنگو مستقر بود با ارتش پنجاه هزار نفری خود با ارتش پرتقال در خاک آنگولا رهبری را بعهده گرفته بود و در حال جنگ بودند پرتقالی‌ها نیز در اکثر خاک آنگولا دهکده و قصبات را به آتش می‌کشیدند و تا سیاه پوستان را آواره کشورهای همسایه کنند.

چهره ما که سفید پوست هستیم هر لحظه ممکن از ما هم مانند پرتقالیها پذیرایی به عمل بیاورند. و بهرحال ذکر این مسایل اشاره‌ای بود به مشکلات سفر ما دو برادر بمدت چند سال در قاره سیاه آفریقا ما از طریق دریای قرمز وارد کشور سودان و بعد ا زکشورهای شرقی افریقا به آفریقای جنوبی و از طریق آفریقای جنوبی و کشور آنگولا و آفریقای مرکزی و مطالعه و بررسی در مورد قبایل پیگمه به شمال غربی آفریقا رسیدیم و از طریق صحرای موریتانی و قسمتی از صحرای الجزایر وارد قاره اروپا شدیم.

زنگبار

زنگبار

 

قاره آفریقا

آفریقا

 

قاره آفریقا

زنگبار

 

قاره آفریقا

قاره آفریقا

 

قاره آفریقا

قاره آفریقا

 

قاره آفریقا

زنگبار

 

قاره آفریقا

زنگبار

 

قاره آفریقا

قاره آفریقا

قاره آفریقا

قاره آفریقا

قاره آفریقا

زنگبار

 

 

Omidvar Brothers

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.