قانون جدید آمریکا؛ سفر بدونه ویزا به امریکا محدود می شود

 قانون جدید آمریکا؛ سفر بدونه ویزا به امریکا محدود می شود

 

مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را تصویب کرده است که محدودیت‌های تازه‌ای را بر شهروندان کشورهایی که بدون ویزا به این کشور سفر می‌کنند، اعمال می‌کند.

بر اساس طرح مجلس نمایندگان آمریکا شهروندان این کشورها که بعد از اول مارس ۲۰۱۱ به سوریه، عراق، ایران و سودان سفر کرده باشند، نمی‌توانند بدون ویزا به آمریکا بروند.

همچنین شهروندانی که تابعیت دوگانه این چهار کشور را دارند هم باید برای سفر به آمریکا ویزا بگیرند.

مارس ۲۰۱۱ زمان شروع ناآرامی‌ها در سوریه است.

این طرح با ۴۰۷ رای در مقابل ۱۹ رای تصویب شد و پیش از آن‌که رسمیت یابد، باید در مجلس سنا هم تصویب شده و به امضای رئیس‌جمهوری برسد.

آمریکا با ۳۸ کشور جهان قراردادی دایر بر معافیت شهروندان آنها از ویزای آمریکا دارد و تخمین زده می‌شود که سالانه ۲۰ میلیون نفر از این کشورها به آمریکا سفر می کنند.

بلژیک و فرانسه که بیشتر عاملان حملات اخیر پاریس شهروندان آنها بودند، جزو این برنامه هستند.

بنابه گزارش‌ها قانون‌گذاران آمریکایی عمدتا نگران هزاران شهروند کشورهای اروپایی هستند که گرایش‌های رادیکال داشته و به عراق و سوریه رفته‌اند.

«مایکل مکال» رئیس کمیته امنیت ملی مجلس نمایندگان کنگره در بیانیه‌ای پیش از تصویب طرح گفته بود: «متوقف کردن این افراد هدف طرح است. ما مجبوریم که امنیت برنامه معافیت از ویزا را بهبود دهیم تا تروریست‌ها به خاک ما نرسند.»

این طرح از کشورهایی که همچنان مایل به مشارکت در برنامه معافیت از ویزا هستند، می‌خواهد گذرنامه های خود را به تراشه‌هایی حاوی داده‌های بیومتریک شهروندان مجهز کنند، اطلاعات مربوط به گذرنامه‌های مسروقه را گزارش دهند و اطلاعات مربوط به مظنونان تروریستی را در اختیار آمریکا بگذارند.

 

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *