قیمت ویزا شینگن تضمینی

قیمت ویزا شینگن تضمینی 

اولین مرحله از مراحل دریافت ویزای شینگن، تعیین وقت سفارت برای مصاحبه است. بهتر است قبل از آماده کردن مدارک برای تعیین وقت سفارت اقدام کنید. درخواست تعیین وقت با توجه به سفارت کشور مورد نظر، به صورت حضوری، تلفنی یا اینترنتی به مسافر داده می‌شود.

یکی از راه‌های معمول برای گرفتن وقت از سفارت، فرستادن ایمیل به سفارت است؛ در یک ایمیل اطلاعاتی مثل تاریخ سفر، هدف سفر، نام‌خانوادگی، نام و شماره پاسپورتتان را به زبان انگلیسی بنویسید و برای سفارت مورد نظرتان ارسال کنید. همان روز سفارت برای شما ایمیلی ارسال می‌کند که وقت مصاحبه در آن ذکر شده است.

سفارت معمولا وقت عادی به مسافر می‌دهد؛ بنابراین بهتر است از ۲ ماه قبل سفر برای تعیین وقت اقدام کنید. در شرایط خیلی خاص پزشکی و… با صلاحدید خود سفارت، وقت فوری هم داده می‌شود. بعد از تعیین وقت، مسافر یک روز برای مصاحبه و ارائه مدارک در سفارت حاضر می‌شود.

 قیمت ویزای شینگن:

 ویزای شینگن برای کودکان زیر ۶ سال رایگان، برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو و برای بزرگسالان ۶۰ یورو می باشد. که در زمان درخواست به صورت نقدی در محل سفارت پرداخت می شود.

فرم درخواست ویزای شینگن

 

ویزای شینگن مولتی یا ویزای شینگن مولتیپل:

به نوعی از ویزا گفته میشود که شخص متقاضی به قصد اقامت کشور اروپایی مورد نظر و یا دلایل دیگری مثلا تجاری نیاز به رفت و آمد و ورود و خروج در بین مرزهای شینگن داشته و به دلیل هزینه های ارائه مدارک، ترجمه مدارک و اسناد و پروسه اخذ ویزای شینگن که باید هر بار انجام دهد ترجیح میدهد یک مرتبه ویزای شینگن مولتی گرفته و از ۳ ماه تا ۲ سال در کشور مورد نظر بدون بازخواست قانونی رفت و آمد داشته باشد.

اگر قصد مهاجرت یا اقامت کشورهای شینگن به صورت کاملا قانونی دارید ویزای مولتی شینگن بهترین انتخاب شماست.

 

چگونگی گرفتن ویزای شینگن:

گرفتن ویزای شینگن نیازمند طی کردن مراحل خاص خودش است که مهمترین مرحله برای آغاز این پروسه انتخاب یک کارگزار مناسب و معتبر است که تخصصش گرفتن ویزای شینگن باشد.

ویزای شینگن چیست، در حدود ۳۰ سال پیش تا الان طبق معاهده ای که بین ۲۶ کشور اروپایی بسته شده میتوانید بدون مرز و بدون داشتن ویزای دیگری بین این کشورها سفر کنید.

محدوده شنگن یا منطقه شینگن از ۲۶ کشور تشکیل شده که موافقت کرده اند  اجازه حرکت آزاد شهروندان خود را در درون این محدوده به عنوان یک کشور واحد بدهند. از ۲۶ کشور  توافقنامه شینگن، ۲۲ کشور، بخشی از اتحادیه اروپا و ۴ کشور دیگر بخشی از انجمن تجارت آزاد اروپا هستند.

کشورهایی از شینگن که می توانیم ویزای شینگن را بگیریم: آلمان البته با دعوتنامه – ایتالیا – فرانسه – یونان – اتریش – هلند – سوئیس – فرانسه – اسپانیا – هلند

اروپا از نظر ویزا گرفتن برای ایرانی ها به سه منطقه بریتانیا، منطقه شنگن(آلمان، اتریش، اسپانیا، ایسلند، ایتالیا، بلژیک، پرتغال، دانمارک، سوئد، فرانسه، فنلاند، لوکزامبورگ، نروژ، هلند ، یونان) و کشورهای اتحادیه و اروپا شرقی تقسیم می شود. گرفتن ویزای بریتانیا با پاسپورت ایرانی نسبتا ساده است فقط کافی است بتوانید ثابت کنید قدرت پرداخت هزینه های سفر و قصد برگشت به ایران را دارید. در صورتی که دعوت نامه از کسی در انگلیس داشته باشید خود به خود فرد دعوت کننده تعهد برگشت شما به ایران را به عهده می گیرد.

شهروندان کشورهای عضو غیر شنگن به منظور ورود به منطقه شنگن اجبارا به ویزای شنگن نیاز دارند. در این مورد بعضی کشور ها استثنا هستند، ولی برای ایرانیان ویزای شنگن الزامی است.

ویزای شینگنی که اکثر ایرانیان دریافت میکنند با نام ویزای شینگن توریستی یا نوع C تلقی میشود.

دسته  ویزای C برای ویزای کوتاه مدت است که اجازه می دهد تا دارنده آن  در یک کشور  شنگن برای یک دوره معینی از زمان بسته به اعتبار ویزا اقامت داشته باشد.

 

 • نکته: دقت داشته باشید داشته باشید برای اخذ ویزای شینگن از هر یک از کشورهای شینگن که مد نظر شما است باید به سفارتخانه همان کشور مراجعه نمایید هر چند که تمامی این کشورها عضو شینگن هستند. مثلا برای اخذ ویزای شینگن فرانسه نمیتوان به سفارت آلمان مراجعه کرد.

 

بهترین کشورهای شنگن که راحت تر به ایرانیان ویزای شینگن میدهند کدامند؟

کشورهایی مانند: فرانسه – ایتالیا – یونان و هلند راحت تر به ایرانیان ویزا میدهند. یکی از سخت ترین کشورهای اخذ ویزای شینگن برای ایرانیان البته ویزای شینگن توریستی، آلمان است که در شرایط خاص با دعوتنامه معتبر شرکت یا نمایشگاهی درخواست ویزا را قبول میکند.

 

بلیط پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد

 • برای درخواست ویزای شینگن، ارائه رزرو بلیط هواپیما کافی است و نیازی به خرید بلیط هواپیما نیست.
 •  درصورتی که در حساب بانکی‌تان به اندازه کافی پول ندارید، ارائه یک نامه از سمت پدر، همسر، شخص دعوت‌کننده یا بستگان نزدیکی که توانایی پشتیبانی مالی شما را در طول سفر دارند، می‌تواند کمک‌کننده باشد. درصورت ارائه این نامه، باید مدارک حساب بانکی آن شخص را ضمیمه کنید.
 • در صورت داشتن سند ملکی به نام شخص درخواست کننده؛ اصل و ترجمه‌ سند که اصل سند هنگام تحویل بقیه مدارک به مسافر بازگردانده خواهد شد.

 

دانلود نمونه فرمهای وقت سفارت روادید شنگن:

فرم سفارت سوئد

اطلاعات کلی پیرامون اخذ روادید شنگن آلمان

اطلاعات پیرامون درخواست روادید شنگن آلمان

فرم درخواست روادید شنگن

وبسایت هلند جهت دریافت فرم سفارت هلند

با کیلیک روی فرم سفارت فرانسه در سایت سفارت فرانسه در همین آدرس نمونه ای از توضیحات فرم سفارت را به زبان فارسی مشاهده نمایید.

 

 فرم درخواست روادید ویزای شینگن آلمان

 

فرمهای درخواست ویزای شینگن

 

VIS ویزای شینگن چیست؟

VIS سامانه اطلاعات ویزای کشورهای عضو شینگن است که اطلاعات جامع ویزاها در این سیستم ثبت می‌شود و در مرزهای ورودی شینگن در اختیار مقامات مرزی قرار می‌گیرد البته عکس و اثر ده انگشت مسافر هم در زمان مصاحبه برای ثبت در این سیستم گرفته می‌شود.

 

کشورهای عضو اتحادیه اروپا را با حوضه شینگن اشتباه نگیرید

کشورهای عضو اتحادیه اروپا شامل ۲۷ کشور یعنی ۲۴ کشور از محدوده شنگن (بجز نروژ و ایسلند) بعلاوه ۳ کشور رومانی، انگلستان و ایرلند می باشند، به همین دلیل ویزای ساکنین و اتباع این سه کشور جهت ورود به منطقه شنگن بی اعتبار

.است و این افراد باید هنگام ورود و خروج از کشورهای محدوده شنگن مورد کنترل مرزی قرار بگیرند

به موجب پیمان شنگن کنترل مرزهای مابین کشورهای بازار مشترک از قبیل: فرانسه، آلمان، بلژیک، لوکزامبرگ، فنلاند برداشته شده، به عبارت دیگر بیگانگانی که قصد رفتن به کشورهای اروپایی را دارند می توانند به یکی از سفارت خانه های یکی از کشورهای عضو شنگن مراجعه و برای ویزای شنگن اقدام نماید. با گرفتن ویزا از یکی از کشورها برای مسافرت به سایر کشورهای عضو کافی است.

علت ایجاد معاهده شنگن

علت ایجاد ویزای شینگن طی معاهده شنگن که قراردادی است در ۱۴ ژوئن سال ۱۹۵۸ میلادی جهت ورود آزاد ساکنین کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزا و کاهش مشکلات رفت و آمد آن ها از جمله برچیده شدن مرزها و ایستگاه های بازرسی مرزی، در عرصه کشتی «پرنسس ماری آسترید» روی رودخانه «ماسل» نزدیک شهری به نام «شنگن» در لوزمبراگ- مرز بین فرانسه و آلمان- به امضای ۵ کشور آلمان، فرانسه، هلند، بلژیک و لوکزامبرگ رسید و در ۳ اکتبر سال ۱۹۹۰ میلادی پس اط اتحاد آلمان شرقی و غربی، مجدداً با امضای آلمان متحد تکمیل گردید.

 وب سایت سون تارا کارگزار رسمی اخذ ویزا و رزرو و خرید بلیط و هتل و تور می باشد شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دریافت ویزا و رزرو و خرید بلیط و هتل و تور از طریق راه های ارتباطی سایت با ما در تماس باشید.

                

اگر سوالی دارید در قسمت نظرات مطرح کنید کمتر از یک روز پاسخ شما را می دهیم.

با کارشناسان ما در آژانس هواپیمایی جهت اطلاعات بیشتر و یا درخواست ویزا شینگن تماس حاصل فرمائید.

 

۰۲۱-۷۷۶۱۹۸۰۹

۰۹۳۷۹۲۵۸۴۸۰

 

می خواهم در خبرنامه ویزا ها عضو شوم

Please follow and like us:

2 دیدگاه ها

 1. پیله فروشها گفت:

  سلام .کل هزینه ویزای شینگن برای خودم و همسرم وفرزندم که ۶ سالش هست چقدر؟ شما از کدام کشور ویزا میگیرید و آیا تضمبنی هست ؟

  • تارا رادفر گفت:

   پدر باید اقدام به سفر کند تا مهر شینگن در پاسپورتش زده شود بعد برای خانواده اقدام کند. هزینه ویزای شینگن هر نفر ۷۵۰ دلار است. با کارشناسان ما جهت اطلاعات بیشتر و یا درخواست ویزا تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *