فرانک گاردنر، خبرنگار امور امنیتی بی بی سی که هنگام تهیه گزارش در عربستان سعودی هدف تیراندازی قرار گرفت و به شدت مجروح شد، برای اولین بار از هنگام حادثه به منطقه خاورمیانه سفر کرد، فرانک گاردنر در گزارشی، اولین سفر خود به دبی در سال های بسیار قبل را به یاد می‌آورد یعنی هنگامی‌که مخالفین با احداث فرودگاه برای دبی،استدلالشان این بود که هنگامی‌که شیخ‌نشین شارجه در نزدیکی، دارای فرودگاه است ساختن فرودگاهی برای دبی چه فایده‌ای خواهد داشت؟
فرانک گاردنر می‌گوید که خانواده ال مکتوم که بر دبی حکومت می‌کرد برای بندری که زمانی تنها در ارتباط با صید مروارید و قاچاق طلا مطرح می‌شد برنامه‌های بلند پروازانه ای داشت. در حال حاضر آسمان‌خراش‌هایی که سر به آسمان می سایند در دبی دیده می‌شوند و مسابقه ساختن مجتمع‌های مسکونی برای روس‌ها، بریتانیایی‌ها و دیگران جریان دارد. بسیاری از این خریداران تمام پس‌انداز خود را برای خرید خانه‌هایی که هنوز شناخته نشده‌اند مصرف کرده‌اند.
خبرنگار بی بی سی می‌افزاید روزی خواهد آمد که بلندترین ساختمان دنیا در دبی خواهد بود. وی می‌گوید پول کلانی در دبی وجود دارد که بخش اعظم آن از کشورهای همسایه دبی در خلیج‌فارس که دارای درآمد قابل‌توجه نفتی هستند می‌آید. به نظر جان گاردنر دبی “لاس وگاس” خلیج‌فارس است. جایی که قمار و برخی سرگرمی‌های دیگر ممکن است رسماً ممنوع باشد ولی احتمال دارد کسانی باشند که در پشت درهای بسته این تفریحات را فراهم می‌آورند. بیل کلینتون همزمان با ریچارد برانسون در دبی بود. مایکل جکسون نیز در دبی دیده شده بود.
فرانک گاردنر البته به گرمای نزدیک به ۳۰ درجه سانتی‌گراد (در پاییز) در دبی اشاره می‌کند ولی می‌گوید در دبی یک پیست اسکی سربسته درست شده که با دستگاه تهویه، همیشه هوا را در حد سرمای هوای مناطق کوهستانی الپ نگه می¬دارد و کودکان را می‌توان دید که با لباس‌های گرم اسکی در این پیست اسکی می‌کنند. خبرنگار بی بی سی این سؤال را مطرح می‌کند که آیا این رونق اقتصادی دبی ادامه خواهد یافت یا مانند حبابی خواهد ترکید؟ فرانک گاردنر می¬گوید این سؤال برای بسیاری وجود دارد که چرا شبکه القاعده هنوز به این بندر حمله نکرده است؟

چندسال قبل تنها ۲۰ هزار بریتانیایی در دبی زندگی می‌کردند ولی اکنون این رقم دست کم ۵ برابر است، عراق فاصله زیادی با ساحل دبی ندارد و دارای بنیادگرایان مذهبی است که کمر به قتل غربی‌ها می‌بندد. فرانک گاردنر می‌گوید تا قبل از اینکه به خود او در عربستان سعودی حمله شود، سعی می‌کرد احتمال این‌گونه حملات تروریستی را از ذهن خود دور کند ولی اکنون اعتراف می‌کند که هنگامی‌که در سفر اخیر، هواپیمای او وارد فرودگاه دبی می‌شد احتمال ضعیف حمله تروریستی به دبی به مغز او خطور کرد.

لاس وگاس خلیج‌فارس

لاس وگاس خلیج‌فارس

لاس وگاس خلیج‌فارس

لاس وگاس خلیج‌فارس

لاس وگاس خلیج‌فارس

لاس وگاس خلیج‌فارس

لاس وگاس خلیج‌فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.