مدارک مورد نیاز ویزای انگلیس

مدارک مورد نیاز ویزای انگلیس

برای گرفتن ویزا انگلستان ابتدا به سایت رسمی سفارت انگلیس بروید. بعد به صفحه‌ی مربوط به درخواست ویزای انگلیس برای ایرانیان منتقل شوید. پس از آن Apply for a UK visa in Iran را بزنید. سپس شهر را انتخاب کنید که محل کارگزاری را نشان می‌دهد. پس از پرکردن فرم‌های مربوط و پرداخت هزینه‌ها، سفارت ایمیلی مبنی بر تاریخ وقت سفارت برای شما ارسال می‌کند که باید در آن روز مدارک را تحویل داده و انگشت‌نگاری شوید.

مسافرانی که قبلا ویزای انگلیس نداشتند باید برای ویزای ۶ ماهه اقدام کنند اما افرادی که در ده سال اخیر ویزای ۶ ماهه انگلیس را دریافت کردند، می توانند برای ویزای چند بار ورود ۲ ساله اقدام کنند وکسانی هم که قبلا ویزای ۲ ساله انگلیس را دریافت کردند می توانند برای ویزای ۵ ساله درخواست دهند.

 

مدارک مورد نیاز ویزای انگلیس

   ·    گذرنامه جدید با حداقل ۶ ماه اعتبار وگذرنامه قدیمی

   ·    ترجمه ی شناسنامه

   ·    تمکن مالی

   ·    گردش ۶ ماه آخر حساب بانکی

   ·    عکس با زمینه ی سفید

   ·    ارائه مدارک شغلی با توجه به شغل مربوطه

   ·    برای دانش آموزان و دانشجویان گواهی اشتغال به تحصیل

   ·    سند ازدواج

   ·    برنامه ی سفری با هدف شما از سفر

   ·    تکمیل فرم درخواست ویزا

   ·    تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی

   ·    دعوتنامه ( در صورت وجود)

  • توجه داشته باشید که اگر دعوتنامه ی شما از طرف شخصی است که در انگلستان زندگی می کند، حتما باید مدارکی ارائه دهید که نشان دهد فرد دعوت کننده در انگلیس توانایی حمایت مالی از شما را دارد.همچنین توجه داشته باشید که تمام مدارک فوق باید به ترجمه ی رسمی انگلیسی باشد.
  • به علت اینکه در روز تحویل مدارک، مصاحبه ای از متقاضی انجام نمی گیرد تمامی مدارک فوق صرف نظر از اینکه قبلآ به انگلستان سفر کرده اند و یا خیر، باید کامل و دقیق باشد، خصوصآ مدارک بانکی اعم از درآمد و مخارج ماهیانه که در فرم درخواست روادید باید دقیق بیان شود.

ویزا تحصیلی انگلستان

در گرفتن ویزا جهت مهاجرت تحصیلی در کشور انگستان داشتن نامه CAS جهت اخذ ویزای تحصیلی الزامی است. این نامه ها صرفا ۶ ماه اعتبار دارند و شما فقط در این ۶ ماه قادر به اقدام جهت مهاجرت تحصیلی به انگلستان هستید. به علاوه داشتن هزینه های کافی جهت زندگی در انگلستان بصورت ماهانه نیز در مهاجرت تحصیلی به انگلستان ضروری می باشد. مدت اقامت در انگلستان به وسیله ی ویزای تحصیلی از ۶ ماه تا ۱۶ ماه می باشد و فقط برای پزشکان و دندانپزشکان مدت اقامت در انگلستان تا ۳ سال قابل تمدید است.

در صورت داشتن پذیرش تحصیلی از این کشور می توانید به صورت پاره وقت کار کنید. اجازه کار در انگلستان در این شرایط هفته ای ۲۰ ساعت می باشد. در صورتی که ویزای تحصیلی شما مدتی بیشتر از ۶ ماه داشته باشد شما می توانید همسر و فرزندان خود را به همراه داشته باشید در غیر این صورت همراهی خانواده ی فرد جهت اقامت در انگلستان مقدور نمی باشد.

ویزای کاری انگلستان

برای افرادی که مهارت تخصصی دارند؛ اگر از یک کارفرما در انگلستان پیشنهاد کاری دارید و این کارفرما مایل است تا از شما حمایت کند، می توانید برای گرفتن آن شغل، اقدام به گرفتن این ویزا کنید تا به انگلستان بیایید یا اجازۀ ماندن در انگلستان را پیدا کنید.

 افرادی که می خواهند بطور موقت کار کنند؛ اگر کارفرمایی در انگلستان مایل است تا از شما حمایت کند، شاید واجد شرایط برای اخذ ویزای ورود موقت برای انجام انواع کارها باشید.

همچنین می توانید به عنوان نمایندۀ یک شرکت خارجی، یا نمایندۀ یک روزنامۀ خارجی، آژانس خبری خارجی یا مؤسسۀ رادیو تلویزیونی خارجی، برای کار در انگلستان اقدام کنید.

 برای افراد با مهارت های ویژه، سرمایه گذاران، صاحبان تجارت، و افرادی که به تازگی از دانشگاه های بریتانیا فارغ التحصیل شده اند. اگر برای ورود یا اجازۀ ماندن در انگلستان از این طریق اقدام می کنید، نیازی با داشتن پیشنهاد کاری ندارید، اما باید در ارزیابی امتیاز قبول شوید.

 اخذ ویزا از طریق بستگان

ازدواج

آمدن به انگلستان یا اجازه برای ماندن در انگلستان به عنوان زن یا شوهر (همسر)، نامزد، زوج  یا هم جنس فردی ازدواج نکرده که در انگلستان زندگی می کند یا مهاجر است و یا برای کار یا تحصیل به انگلستان آمده است. البته موظف هستید تا اگر چنین رابطه ای به پایان رسید، آن را گزارش دهید.

 فرزند

اگر شهروند بریتانیا باشید یا اجازۀ اقامت موقت یا دائم در این کشور را داشته باشید، می توانید فرزند خود، از جمله فرزندخواندۀ خود، را به انگلستان بیاورید.

 اقوام وابستۀ سالمند

آمدن به انگلستان یا اجازه برای ماندن در انگلستان به عنوان پدر و مادر، پدربزرگ و مادربزرگ یا سایر وابستگان سالمند فردی که در انگلستان زندگی می کنند.

برای گرفتن ویزا این چند نکته را فراموش نکنید:

۱٫ منظور از روز کاری برای اخذ ویزا، روزهایی است که سفارت‌خانه یا کنسول‌گری‌های انگلیس در ایران باز هستند.

۲٫ شما می‌توانید به کارگزاری سفارت در تهران برای ویزای توریستی مراجعه کنید.

۳٫ به دلیل شلوغی و تقاضای بالا برای ویزا انگلیس، حداقل ۳ ماه قبل از سفرتان درخواست ویزا دهید.

۴٫ با سفارت انگلیس صادق باشید چون اگر مدارک و اطلاعات جعلی به آن‌ها تحویل دهید، می‌توانند درخواست شما را رد کنند و برای ۱۰ سال از گرفتن هرگونه ویزای انگلیس محروم شوید.

۵٫ اگر ویزای مولتی دارید، باید توجه کنید که مدت اقامت در هر بار ورود فقط ۶ ماه است و پس از آن باید کشور را ترک کرده و دوباره وارد شوید.

وب سایت سون تارا کارگزار رسمی اخذ ویزا و رزرو و خرید بلیت و هتل و تور می باشد شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دریافت ویزا و رزرو و خرید بلیت و هتل و تور از طریق راه های ارتباطی سایت با ما در تماس باشید.

 اگر سوالی دارید در قسمت نظرات مطرح کنید کمتر از یک روز پاسخ شما را می دهیم.

با کارشناسان ما در آژانس هواپیمایی جهت اطلاعات بیشتر و یا درخواست ویزا شینگن تماس حاصل فرمائید.

۰۲۱-۶۶۵۵۳۷۱۱

۰۹۳۷۹۲۵۸۴۸۰

می خواهم در خبرنامه ویزا ها عضو شوم

 

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *