مراکز خرید دبی

مراکز خرید دبی

دبی را پایتخت خرید و فروش خاورمیانه نام نهاده‌اند. در خاورمیانه هیچ جای دیگری پیدا نمی‌کنید که رقابت بر سر عرضه و فروش و حتی قیمت به‌اندازه  دبی جریان داشته باشد. اینجا پر از بازار است و مرکز خرید. مراکز خرید دبی در کنار هم و در طول خیابان‌های طویل آنجا صف‌ کشیده‌اند. بازار را در دبی «سوق» می‌نامند که شاید بتوان گفت همان «راسته» (یعنی چیزی که در ادبیات بازار ایران مرسوم است). سوق طلا و لباس از شلوغ‌ترین و پرطرفدارترین سوق‌های دبی است. اما خارجیانی مکه بدان جا می‌آیند، اغلب دنبال یک‌ چیزند، قالی و قالیچه ایرانی، خریداران، اینجا را بهشت خود می‌خوانند چرا که هر کس با هر مقدار پول به دبی برود به‌هرحال دست‌ خالی باز‌ نمی‌گردد و هر کس با هر نیازی، به‌هرحال بازار مورد علاقه خود را می‌یابد.
ماشین‌ها، لباس‌ها، جواهرات، لوازم الکتریکی، مبلمان و سایر کالاها همه و همه در زیر یک سقف جمع شده‌اند تا خریدار مشتاق را به‌سوی خود فراخوانند. تعداد بازارهای دبی هر روز رو به افرایش است و بازار یا فروشگاه در روز افتتاح و چندین روز پس‌ازآن، قیمت‌ها را به طرزی باورنکردنی پایین می‌آورد و خریداران به علل گوناگون ازجمله سادگی صادرات، مالیات مازاد و تنوع جنس به‌راحتی این اجناس را خریده و به کشور خویش صادر می‌کنند. اینجا تنها محل خرید سوغاتی نیست، یک تجارتخانه بزرگ است. فرش‌ها و صنایع‌دستی بازارهای دبی هوش از سر خارجیان می‌رباید. غربی‌ها شگفت‌زده از این‌سو به آن‌سو می‌روند و دبی را ـ با همه نقایصش می‌ستایند.
دبی چیزی ندارد جز بازار و فروشگاه اما همین بازارها و مراکز خرید آن‌چنان به یاری اقتصاد دبی آمده‌اند که به‌واسطه آن‌ها معروفیت جهانی یافته، هتل‌های دبی معمولاً در کنار مراکز خرید و پهلو به پهلوی دریا ساخته‌ شده‌اند، گاهی هم در همان طبقه همکف به مراکز خرید دسترسی پیدا کنید. سوق‌ها قلب شهری دبی بوده و در واقع همان چیزی هستند که مردم دبی را از حالت روستایی خارج کرده و در مسائل بین‌المللی تجارت وارد ساخته‌اند. فروشندگان، همگی خوش‌رو و مهربانند و با صبر و حوصله به خریداران یاری می‌رسانند تا کالای موردنظر مشتری را بیابند. ردیفی از مغازه‌های سنتی هنوز هم در بین بازار ـ فروشگاه‌های مدرن به چشم می‌خورد و این ردیف، معمولاً سوق طلا است.
گشتی در سوق طلا بزنید، آنگاه متوجه خواهید شد که چرا دبی علاوه بر کسب عناوین و القاب دیگر، شهر طلا نیز نام‌گرفته است. تنوع طلا و نیز ترازوهای ظریف و دقیقی که در هر مغازه به چشم می‌خورد، هر تاجر هیجان‌زده طلا را به خود می‌خوانند. قیمت‌ها عالی است و عمده طلاها برحسب وزنشان قیمت‌گذاری می‌شوند تا نوع طراحی و یا دست‌ساز بودن. سوق طلافروش‌ها ارزش دیدن دارد، حتی اگر قصد خرید نداشته باشید. بروید و گشتی در بازارهای دبی بزنید تا با فضا و تنوع اجناس آشنا شوید. طراحی طلا و جواهرات این سوق ممکن است سنتی باشد یا مدرن، تنها آن چیزی را که به دنبالش هستید در ذهن مجسم کنید، بلافاصله پیدایش خواهید کرد. در ضمن طلاسازان، هر تغییری را که مایل باشید در جنس موردنظرتان خواهند داد. در اینجا شما می‌توانید طلای صورتی، سفید، زرد یا سرخ را انتخاب کرده و سفارش ساخت قطعه‌ای خاص را بدهید.

در طول مدتی که در هتل‌های دبی اقامت دارید، طلای شما حاضر خواهد شد. چه بخواهید و چه نخواهید، سری هم به بازار ادویه دبی خواهید زد. خیابان‌های باریک این بازار و ردیف گوئی‌هایی که آکنده از مواد معطرند، زانوان شما را مست کرده و شما قدم در جایی می‌گذارید که تقریباً تمام اجناسش را از کشورهای دیگر وارد کرده و دوباره به مسافران‌ همان کشورها می‌فروشد! تنها تنوع اجناس و برخی مسائل محیطی و اجتماعی است که باعث می‌شود مثلاً مسافران ایرانی به دبی رفته و ادویه، طلا یا قالیچه‌های ایرانی را از فروشندگان عرب خریداری کنند.
در بازار ادویه، شما می‌توانید کلیه مراحل عمل‌آوری ادویه را از نزدیک ببینید و مثلاً جای زردچوبه و دارچین، چوب آن را خریداری کرده و به منزل ببرید. بازار عطر دبی اما حکایت دیگری دارد. در اینجا هزاران نوع عطر و ادوکلن وجود دارد و فروشندگان با چرب‌زبانی شما را قانع می‌کنند که همین یکی مناسب شما است و شما مشامتان آکنده از انواع بوهای خوش است، حس تشخیصتان را از دست داده به‌راحتی متقاعد می‌شوید. فروشندگان زبردست با ترکیب چند نوع اسانس، بالاخره عطر موردنظر شمار را به دمتان می‌دهند. عطرهای عربی بسیار تند و تیزند، درحالی‌که عطرهای ایرانی، غربی و مثلاً فرانسوی بسیار ملایم‌اند. چانه‌زنی در سوق‌های دبی امری طبیعی است. اما مطابق یک برآورد، روزانه بین ۱۲۰۰ تا ۱۷۰۰ ساعت از وقت کل بازارهای دبی صرف چانه‌زنی می‌شود، شما در همه فروشگاه‌ها و بازارها می‌توانید راسته عطر فروش‌ها را ببینید اما بهترین جا برای خرید عطر همان سوق عطر است. عطرهای عربی ترکیبی روغنی دارند، پس آن‌ها را به لباس‌های خود نمالید. پودر، کریستال، سنگ یا چوب معطر هم از دیگر لوازم مغازه‌های عطر فروشی در دبی است.
پس از ایران، دبی بهترین محل ارائه فرش‌ها و قالیچه‌های ایرانی است. تنوع این فرش‌ها بی‌نظیر است و بسته به نوع نخ، تعداد شانه‌ها، اندازه و نام خانواده تولیدکننده، قیمت‌های مختلفی دارد. گران‌قیمت‌ترین نوع فرش، فرش ابریشمی است و فرش‌هایی عموماً گران‌تر و مرغوب‌تر از فرش‌های کشمیر و ترکیه‌اند. تابلو فرش‌های هنری، قالیچه‌های پشمی پراستفاده و فرش‌های ابریشمین از جمله پرفروش‌ترین کالاهای ایرانی در دبی است. همچنین در اینجا می‌توانید فرش‌های ترکیه، ترکمن، کشمیر و افغانستان را بیابید. همه فرش‌ها و قالیچه‌های ارائه‌شده در بازارهای دبی گارانتی دارند و این به شما اطمینان می‌دهد که پول خود را به جوی آب نریخته‌اید. ولی خرید فرش از دبی ـ در حالی که گوشتان ‌هم بریده نشده باشد ـ مهارت و استادی فراوان می‌طلبد.

گاه فروشندگان حتی چهل فرش را به شما نشان می‌دهند تا شما یکی را بپسندید و همچنان که محو زیبایی این فرش‌ها شده‌اید، ناخودآگاه تسلیم‌شده و دست در جیب فرو خواهید برد. در میانه ژانویه و اواسط فوریه زمان برگزاری فستیوال خرید در دبی است. تجارت، هنر، جشن، بازی و تفریح از مشخصه اصلی فستیوال‌های تجاری دبی بوده و همین امر باعث شده که این کشور بیابانی و بی‌آب‌وعلف، تنها با اکتفا به مراکز خرید و جشن‌هایی این‌گونه فریبنده! در جذب توریست موفق باشد. جایزه‌های مختلف، اجازه اقامت ۳ ساله یا بیشتر، قیمت‌های مناسب، هتل‌های شیک اجتماعی امن و مردمانی که مدام تلاش می‌کنند راه ترقی را یک‌شبه پیموده و دبی را نیویورک خاورمیانه بنامند، همه و همه باعث رونق کسب‌وکار در بازارهای دبی شده است.
DSF، یا فستیوال خرید دبی هر ساله میلیون‌ها بازدیدکننده دارد. در طول یک‌ماهه برگزاری فستیوال، بهای اجاره هتل، چهل درصد کاهش می‌یابد و همین جشن به‌تنهایی یکی از عوامل پیشرفت اقتصادی دبی در سال‌های اخیر است. خیابان‌های طویل هرکدام به کاری اختصاص‌یافته‌اند، تفریحات کودکانه، سرگرمی‌های مخصوص بزرگسالان و نمایشگاه‌های مختلف، طلا، لباس، کیف و کفش، عطر، مواد خوراکی، لوازم برقی، لوازم آرایش، بدلیجات و نورافشانی زیبای شبانه در کنار سواحل دلفریب خلیج‌فارس!
دهکده جهانی دبی را نام نهاده‌اند، در طول برگزاری فستویال DSF، مردم از ۳۰۰ کشور بدین جا آمده و پول‌های خود را به جیب اعراب سرازیر می‌کنند.
شرکت‌های بزرگی که سرمایه‌گذاری جشنواره DSF را به عهده گرفته‌اند، حمایت مالی از خطوط هوایی، پروازها، هتل ها و نقل‌ و انتقال مسافرین را نیز عهده‌دار شده‌اند تا مردم با بهره‌گیری از تخفیف‌های آن‌ چنانی قدم در پایتخت تجاری خاورمیانه نهند. اما شگفت‌ انگیزتر از همه مسائل و حواشی دبی و بازارهایش، استقبال عجیب ایرانیان از آنجا است. درحالی‌که بازارهای داخلی ایران بسیار مناسب‌تر و متنوع‌تر از دبی هستند.

 

مراکز خرید دبی

مراکز خرید دبی

مراکز خرید دبی

مراکز خرید دبی

بازارهای فریبنده دبی

معرفی مرکز خرید دبی مال | The Dubai Mall

حتما با برج خلیفه دبی آشنایی دارید؛ سازه سر به فلک کشیده ای که عنوان بلندترین برج دنیا را از آن خود کرده است. ساخت برج خلیفه یکی از مهمترین و بزرگترین پروژه های امارات متحده عربی به حساب می آید و بخش های متعدد و گسترده ای هم دارد. یکی از قسمت های این پروژه عظیم، مرکز خرید دبی مال (The Dubai Mall) است که به راستی یکی از فوق العاده ترین مراکز تجاری و تفریحی در سراسر جهان به حساب می آید.

مساحت مرکز خرید دبی مال که از سال ۲۰۰۸ تاکنون فعالیت می کند، ۱،۱۲۴،۰۰۰ مترمربع است و بیش از ۱۲۰۰ فروشگاه را در آن فعالیت می کنند. جالب است بدانید که در ابتدا دبی مال با ۱۰۰۰ فروشگاه کار خود را آغاز کرد؛ اما همه ساله بر شمار فروشگاه هایش افزوده شد و حالا این فروشگاه ها در ۴ طبقه مجزا فعالیت می کنند.

مزایا و امکانات این مرکز خرید آنقدر زیاد و جامع است که هر کسی را به سوی خود می کشاند. دسترسی خوب به مرکز شهر، نزدیکی به هتل های لوکس و ترانسفر با کیفیت باعث شده اند که هر مسافری، از هر نقطه از دبی با سرعت و به راحتی، به این مرکز برسد.

وجود بخش های متعدد، متنوع و منحصر به فردی از جمله آکواریوم دبی، زمین بازی یخی، بازار طلای با شکوه، سینما، رستوران های متعدد و… شور و شوق بازدید از دبی مال را زیادتر کرده اند و این گونه سلایق طیف وسیعی از مراجعان داخلی و خارجی را پوشش می دهند. دبی مال تنها یک مرکز خرید برای تهیه لباس و مایحتاج روزمره نیست؛ اینجا هزاران تفریح و فعالیت جذاب گرد هم آمده اند تا روزی شاد و به یادماندنی را برای میهمانان دبی رقم بزنند.

مرکز دبی مال آن قدر در سطح جهانی مشهور شده که تا به حال جوایز و رکوردهای زیادی را از آن خود کرده است، برای مثال:

 • بزرگترین مرکز خرید در جهان
 • نزدیکترین مرکز خرید به آب نمای دبی
 • بزرگترین آکواریوم دنیا از نظر پنل های اکریلیک (۱)
 • بزرگترین شیرینی فروشی جهان به وسعت ۹۳۰ متر مربع
 • جایزه بهترین تجربه خرید از مجله گرازیا (Grazia) ) در ۲۹ آوریل ۲۰۱۰
 • بزرگترین صفحه نمایش دیود نورگسیل زیستیک (۳) در دنیا
 • دارا بودن بهترین نورپردازی میان مراکز خرید سراسر جهان
 • جذب بیشترین مراجعه کننده در یک هفته در بین همه مراکز خرید دبی، برای مثال در سال ۲۰۰۹ میلادی ۷۵۰،۰۰۰ نفر در هفته به این مرکز رفته اند.
 • جذب ۴۷ میلیون بازدیدکننده در سال ۲۰۱۰ و رکوردشکنی
 • جذب ۵۶ میلیون بازدیدکننده در سال ۲۰۱۱ و باز هم رکوردشکنی
 • جذب بیش از ۶۵ میلیون بازدیدکننده در سال ۲۰۱۲ و رکوردشکنی در سطح جهان

دبی مال فوق العاده ترین مرکز خرید دنیاست؛ اما شاید ندانید مراکز خرید دیگری هم در نقاط مختلف دنیا وجود دارند که با این مکان در حال رقابت هستند، مانند گلدن ریسورس مال (Golden Resources Mall) در چین یا ام اس سیتی ای دی اس ای شمالی (SM City North EDSA) در فیلیپین.

وقتی صحبت از خرید در دبی مال به میان می آید بدون شک از خیابان مد و فشن هم سخن می گویند. در دبی مال قسمتی با عنوان فشن اَوِنیو وجود دارد که سراسر آن پر از فروشگاه های برند پوشاک، ساعت و طلا و جواهر است.

 

مرکز خرید دبی مال

مرکز خرید دبی مال

مراکز خرید دبی

مراکز خرید دبی

مرکز خرید دبی مال

مرکز خرید دبی مال

مراکز خرید دبی

مراکز خرید دبی

مرکز خرید دبی مال

مرکز خرید دبی مال

مراکز خرید دبی

مراکز خرید دبی

 

وب سایت سون تارا کارگزار رسمی اخذ ویزا و رزرو و خرید بلیط و هتل و تور می باشد شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دریافت تور، ویزا، رزرو و خرید بلیت، هتل و تور دبی از طریق راه های ارتباطی سایت با ما در تماس باشید.

اگر سوالی دارید در قسمت نظرات مطرح کنید کمتر از یک روز پاسخ شما را می دهیم.

با کارشناسان ما در آژانس هواپیمایی جهت اطلاعات بیشتر و یا درخواست ویزا شینگن تماس حاصل فرمائید.

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *