مقاصد ترسناک سفر: سفر کنیم که بترسیم

خلاقیت در انتخاب مقصد برای گردشگران و بیشتر از آن پیدایش و ایجاد چنین مقصد هایی همواره یکی از دغدغه های مسئولان گردشگری بوده است ، زیرا همواره معنای گردشگری با «بازدید از جاذبه های تاریخی و طبیعی» یکسان پنداشته می شده است. در صورتی که نه تنها چنین نیست بلکه کشور های مختلف همواره در پی ایجاد جاذبه هایی هستند که بتوانند به واسطه آن گردشگران بیشتری را به سوی خود بکشانند.

صفت عجیب و ترسناک برای هر مسافری وسوسه انگیز است. اگر شما بدانید در نقطه ای جنگلی در ایران همیشه صدای جیغ می آید می تواند انگیزه ای برای سفر شما به آن منطقه می شود. یا اگر بدانیم در دره ستاره های قشم همواره صدای ؟ می آید و هم عجیبی را شکل می دهد همین طور ؛ یا عجیب تر از آن ، که در نقطه ای از ایرانمان جایی داریم شبیه مثلث برمودا. این ها ابزاری است که کارشناسان گردشگری می توانند به واسطه اش جاذبه هایی را به شهرت برسانند و مقصد تکراری سفر ایرانیان را تغییر دهند.

 

  مقاصد ترسناک سفر:

کویر وحشت

دوستداران سمنان ، به شوخی یا جدی گاهی این منطقه را با نام «قاره سمنان» یاد می کنند ، زیرا می گویند این منطقه به اندازه قاره ای جاذبه های گردشگری دارد که هر چند دیدنی و شگفت اند ، اما کمتر کسی مقصد سفرش را آن منطقه تعیین کرده است. به هر حال این استان یکی از شگفت انگیز ترین ، اسرار آمیز ترین و ترسناک ترین مناطق در ایران را در خود جای داده است ، جایی که به «ریگ جن» معروف بوده و به «مثلث برمودای ایران» شهرت یافته است.

کویر «ریگ جن» در جنوب غربی و غرب دشت کویر ، جنوب سمنان ، جنوب شرق گرمسار ، شرق منطقه حفاظت شده کویر ، شمال انارک و غرب جندق قرار گرفته است. هیچ گونه چشمه یا چاه آبی در این منطقه وجود ندارد و در بیشتر نقشه ها هم نامی از این منطقه برده نشده است. نبود منابع آب در گستره وسیع ریگ جن به همراه وجود موانع طبیعی از جمله باتلاق های نمک و تپه های ماسه ای مرتفع ، عواملی است که این منطقه را در طول قرن ها از دسترسی انسان دور نگه داشته است.

قدیمی ها معتقد بودند ، این سرزمین نفرین شده و پایگاه شیطان ها و ارواح پلید است. مردمی که در اطراف این کویر زندگی می کنند بر همین باور هستند. محلی ها ، چوپان ها و ساربان ها معتقدند که اگر کسی پایش به «ریگ جن » برسد ، ناپدید و از سوی ارواح و موجودات ماورایی به قلب «ریگ جن» فرستاده می شود! یکی از کاوشگران می گوید که حتی شتر های اهالی کویر هم وقتی به این منطقه می رسند ، می ایستند و حرکت نمی کنند.

این باور ها را می توان در نوشته های افرادی هم دید که چند بار سعی کردند از این منطقه بکر و ترسناک بگذرند و نتوانسته اند.نه «سون آندرس هیدن» یکی از بزرگترین کویر نورد های جهان در اواخر قرن نوزدهم یعنی در زمان ناصر الدین شاه توانست به این مهم دست یابد و نه «آلفونس گابریل» جغرافیدان اتریشی که ۹۰ سال پیش سعی کرد اما نتوانست از این منطقه بازدید کند . هر چند طلسم مثلث برمودای ایران ده سال پیش شکست و علی پارسا ماجراجوی ایرانی پس از چند بار تلاش ناکام بالاخره توانست از این کویر وحشتناک بگذرد.

درختانی که جیغ می کشند.

 

  مقاصد ترسناک سفر: 

 

سفر به جاهای ترسناک

سفر کنیم که بترسیم

 

جاذبه های مقاصد ترسناک سفر در ایران

سفر در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.