قاره آفریقا
شهریور ۷, ۱۳۹۴
جاذبه های گردشگری ژنو
شهریور ۱۵, ۱۳۹۴
نمایش همه
مکزیک

دیدنی های مکزیک 

 ایالات متحد مکزیک یا مکزیک، کشوری است در آمریکای شمالی. این کشور از شمال با ایالات متحده آمریکا و از جنوب شرقی با گواتمالا و بلیز هم مرز است. همچنین اقیانوس آرام، در غرب و جنوب، خلیج مکزیک در شرق و دریای کارائیب در جنوب شرق آن را دربرگرفته اند. تعداد زیادی از ایرانیان همه ساله سفر به مکزیک را انتخاب می کنند. این کشور پر طرفدار ترین مقصد گردشگری در امریکای لاتین می باشد.

پایتخت آن مکزیکوسیتی، یکی از پرجمعیت ترین شهرهای دنیا است. اولین آثاری که از انسان در مسوآمریکا (مکزیک کنونی) به دست آمده متعلق به ۴۰ هزار سال پیش است. مکزیک همچنین مهد یکی از مهمترین تمدن های باستان، آزتک، بوده است. مکزیک در قرن ۱۶ میلادی توسط هران کورتس کشف شد و در سال ۱۵۱۹ تمدن های بومی مکزیک از سوی اسپانیایی ها مورد حمله قرار گرفتند. این کشور از سال ۱۵۲۱ تاجنگ های استقلال مابین ۱۸۲۱-۱۸۱۰ مستعمره اسپانیا بوده است.

 

زیباترین و مهم‌ترین مکان توریستی مکزیک (+تصویر) | HiPersian.com

 

اطلاعات کلی کشور مکزیک: 

مکزیک کشوری است در آمریکای شمالی که پایتخت آن مکزیکوسیتی می باشد نوع حکومت این کشور جمهوری فدرال و مذهب آن کاتولیک رومی ( ۹۱% )است. زبان رسمی مردم مکزیک اسپانیایی ( ۹۲%؛ رسمی ) و همچنین زبانهای مختلف سرخپوستان نیز صحبت می شود. واحد پول پزو مکزیک(Mexican Peso) با جمعیت: ۱۰۴٫۹۵۹٫۵۹۴ نفر (July 2004 est.)

زبان اداری و کاربردی در مکزیک کشوری است در آمریکای شمالی زبان اسپانیایی است اما این کشور یک زبان رسمی ندارد و از سال ۲۰۰۳، تعداد ۶۲ زبان بومی سرخ پوستی نیز به عنوان «زبان های ملی» ثبت شده و رسمیت یافته اند. کشور مکزیک کشوری است در آمریکای شمالی بزرگ ترین کشور اسپانیایی زبان جهان است و حدود یک سوم از کل اسپانیایی زبان های جهان در مکزیک کشوری است در آمریکای شمالی زندگی می کنند.

 

عکس های دیدنی از کشور زیبای مکزیک

عکس های دیدنی از کشور زیبای مکزیک

 

این کشور تنوع آب و هوایی بسیاری دارد که تا حدودی بازتاب پیچیدگی پستی و بلندی زمین آن است. به طورکلی، جنوب و زمینهای پست ساحلی استوایی است، در حالیکه فلات مرکزی و نواحی کوهستانی خنک‏تر و خشک‏تر است.

شهرهای مهم

گوادلاخارا، مونتری، پوئبلا، نتزاهوالکویوتل،  لئون، سیوداد خوارز،  تیخوانا، مکزیکالی 
مساحت: ۱٫۹۷۲٫۵۵۰ کیلومتر مربع 
خط ساحلی: ۹٫۳۳۰کیلومتر 
مختصات جغرافیایی: ۲۳ درجه شمالی و ۱۰۲ درجه غربی

 

واحد پول

واحد پول آن پزوی مکزیک(Mex.$) معادل ۱۰۰ سنتاوو است مکزیک۱۱ اُمین اقتصاد بزرگ دنیاست.استخراج ذخایر بزرگ گاز طبیعی و نفت توسعه خارق العاده اقتصادی کشور را در دهه های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ میسر ساخت.

زبان و فرهنگ

مکزیک دارای بزرگترین جمعیت اسپانیولی زبان در جهان است. تقریباً یک سوم از مردم اسپانیولی زبان دنیا در کشور مکزیک زندگی می کنند. زبان اسپانیایی که توسط ۹۷٪ مردم مکزیک گویش می شود به عنوان زبان ملی این کشور در نظر گرفته شده است. فرهنگ مکزیک بازتابی از تاریخ این کشور و ترکیبی از فرهنگ های تمدن های پیش از ورود اسپانیایی ها و فرهنگ اسپانیا است.زمانی که مکزیکبه یک کشور مستقل تبدیل شد به دنبال یک هویت ملی بود که تنها عنصر مشترک میان ساکنان تازه آن کاتولیک بودنشان بود.

 

عکس های دیدنی از کشور زیبای مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

 چیچن ایتزا (chichen itza)

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

 

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

 

شهر مکزیکوسیتی (Mexico City)

مکزیک وسیتی که در قرن شانزدهم میلادی به دست اسپانیایی ها بر ویرانه های تنوکتیتلان، پایتخت قدیمی آزتک ها، ساخته شد، امروز یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرهای جهان است. این شهر پنج معبد آزتک که بقایایشان شناسائی شده اند، یک کلیسای جامع (که بزرگترین کلیسای قاره است) و شماری بناهای عمومی قرن نوزدهمی و بیستمی چون کاخ هنرهای زیبا را در خود جای داده است. خوشیمیلکو که در بیست و هشت کیلومتری جنوب مکزیکو سیتی واقع شده، با شبکه کانال ها و جزایر مصنوعی خود، گواهی بر تلاش آزتک ها برای ساخت زیستگاهی مناسب در محیط زیستی ناسازگار است. سازه های شهری و روستایی این منطقه که از قرن شانزدهم به بعد و در دوران مستعمراتی ساخته شده اند، به شکل بی نظیری تا امروز حفظ شده اند.

 

عکس های دیدنی از کشور زیبای مکزیک

شهرمکزیکو با جمعیت چندین میلیونی و ارتفاع زیاد و آسمانی آبی زیبایش این شهر که در مرکز فلاتی عظیم قرار دارد از عصر استعمار رو به گسترش رفت در دوران پورفیریودیاس وضع و شان یک شهر را یافت و پس از انقلاب پایخت بزرگی از کار در آمد هر فرماندار تازه ای خود را موظف می داند چیزی یا به مناسبت احتیاج یا برای آراسته تر و زیباتر کردن این شهر به آن بیفزاید همیشه بناهای تازه ای در این شهر در دست ساختمان است خیابانها را پهنتر می کنند و ساختمانهای کهنسال را در هم می کوبند تا جا برای اجرای طرحهای بزرگتر و بهتر باز شود مردم مکزیکو می گویند داریم چهره شهر خود را جراحی پلاستیک می کنیم.

 

عکس های دیدنی از کشور زیبای مکزیک

 

از شهرهای مکزیک و که ساکنان شهرستانها آن را به نام پایتخت می خوانند مجمع اضداد است از یکسو کاخهای کهنسال قرن ۱۷ زمانی که اسباب سر بلندی نایب السلطنه های خود پسند بود و در سوی دیگر ساختمان های سبک فرانسوی با شیروانی های تند شیب و چراغهای پایه بلند(که در سالهای خوش دهه آخر قرن ۱۹ از ضروریات به شمار میرفت) دیوارهای شیشه ای و نمای ساده سر به آسمان ساییده است.

پایتخت مکزیک با چندین میلیون جمعیت چندان بزرگ هست که برای تسهیل رفت و آمد و حمل و نقل احتیاج به راه زیرزمینی داشته باشد اما چون روی مرداب – همان مرداب قدیم تنوک تیتلان – ساخته شده و در زیر آن آب است ساختن راه زیرزمینی ممکن نیست مردم با اتومبیل شخصی تاکسی اتوبوس و تراموا رفت و آمد می کنند و تراکم وسایل نقلیه همیشه در این شهر به چشم می خورد در میان عابران پیاده هم زنان و مردان شیکپوش دیده می شود و هم سرخپوستان پا برهنه که برای فروش مصنوعات و کالای خود به شهر آمده اند.

در آغاز قرن ۲۰ در همه این شهر تنها شش اتومبیل وجود داشت که خانوده های ثروتمند از اروپا وارد کرده بودند. در خیابانهای این شهر گاهی سرخپوستانی دیده می شوند که پوشاک محلی خود را برتن دارند و سوار بر الاغ از لابلای اتومبیلها و اتوبوسها آهسته به دنبال کسب و کار خویش می روند اما نباید تعجب کرد زیرا شهر به اینان نیز تعلق دارد همچنین گاهی بوقلمون فروشهای دوره گردی دیده می شوند که حتی در لماس دو چاپولتپک زیباترین محله مسکونی شهر متاع جندار خویش را توی کوچه و خیابان به راه می اندازند و در پی خریدار می گردند اینان با شلاق درازی که در دست دارند به آرامی بوقلمونها را نوازش می دهند و به هرسو بخواهند هدایت می کنند کدبانوها و مستخدمه ها از خانه ها بیرون نمی آیند و هر بوقلمونی را پسندیدند می خرند معمولاً فریاد فروشندگان با سر وصدای بوقلمونها در هم می آمیزد.

 

عکس های دیدنی از کشور زیبای مکزیک

اماکن دیدنی مکزیکدر شهر مکزیک اغلب اوقات زمین لرزه روی می دهد اما آسیب زیادی نمی رساند به علت وقوع زمین لرزه آسمانخراش در این شهر کمیاب است و بلندی ساختمانها تابع مقرراتی است که برای احتراز از آسیب زمین لرزه وضع شده است از زمان پدید آمدن آتشفشان کوچک موسوم به پاریکوتین در فلات مرکزی زمین لرزه روی داده است زیرا پاریکوتین بخارهای زاید زیر زمین را دفع می کند.

عکس های دیدنی از کشور زیبای مکزیک

 

میدان زوکالو چشم و چراغ مکزیکو است انسان در این میدان وسیع با آن ساختمانهای مجللش سرسام می گیرد همه خطهای اتوبوس و تراموا از زوکالو می گذرد و هزاران عابر پیاده در روز از آنجا می گذرند فروشندگان دوره گرد این میدان همه چیز از توله سگ و بلیت بخت آزمایی گرفته تا حبوبات و جواهر دزدیده شده می فروشند از بارها و رستورانهای درجه دوم این میدان همیشه صدای موسیقی شنیده می شود.

برجسته ترین ساختمان این میدان نمازخانه ای است همگانی که با سنگهای پرستشگاه بزرگ آزتکها ساخته شده است بزرگترین جنگ میان اسپانیاییها و سرخپوستان در همین میدان صورت گرفت که سرانجام موکتسوما را در کاخش سنگباران کردند و کشتند.

در محل کاخ موکتسوها امروز کاخ دولتی که مقر رییس جمهوری مکزیک است قرار دارد. در تالارها و اتاقهای این کاخ یادگارهای گرانبهایی دیده می شود که از زمان حمله اسپانیاییها به جای مانده است.

کاخ چاپولتپک بر فراز تپه ملخها و رو به روی پاسو دو لارفورما یکی از زیباترین خیابانهای سراسر قاره آمریکا اکنون تبدیل به موزه شده است این کاخ که به دستور ماکسیمیلیان در آغاز حکومتش ساخته شد مدتها مقر ریاست جمهوری مکزیک بود و سپس به دستور رییس جمهور کاردناس قرار شد که آن را به عنوان یک بنای تاریخی حفظ کنند.

 

عکس های دیدنی از کشور زیبای مکزیک

 

دیگر از دیدنیهای مکزیکو دکانها و فروشگاههای بزرگی است که هنوز نفوذ سلیقه فرانسوی در آن ها دیده می شود هر گوشه و کنار محلات کسب شهر کافه هایی هست که کارکنان زن و مرد مؤسسات اوقات فراغت خویش را در آنجا می گذرانند مکزیکو یک کاخ هنرهای زیبا دارد که در آن اپرا اجراء میشود و در تالارهای متعدد آن نمایشگاه برپا می گردد.

مکزیک و دو میدان گاوبازی که هر یکشنبه پر از تماشاگر است استادیوم ملی چندین باشگاه رقص چندین میدان چوگان بازی سیرک و در حومه نیز سه ورزشگاه ییلاقی دارد مردم این شهر به ورزش دلبستگی خاصی دارند.

موزه ملی دانتروپولوژی(مردم شناسی)
این مجموعه موزه ملی مردم شناسی شامل قوم شناسی، مردم شناسی، باستان شناسی از روزگاران پیش از تاریخ مکزیک شامل گنچینه های آزتک ها مایاها زاپوتک ها نیکزتک پوره په چاها و اولمک ها.

هرم مکزیکو

مضاعف تنایوکا(نزدیک مکزیک) تنایوکا که در اصل پیتختن تمدن چی چی بود بعدها به دست ازتکها افتاد. شهر طی مراحلی میان قرنهای ۱۳ و ۱۶ میلادی ساخته شد پلان دو بقعه نما شامل بازسازی بقعه ها و مقطع کهروی هم سازی های ششگانه را نشان می دهد ۱:۶۰۰ نواری از نقش برجسته مار در دور هرم قرار دارد.

مکزیک

مکزیک

 

کاخ ویسبرگال

شهر مکزیک و فرای دوالورده در ۱۷۹۰ بر روی ویرانه های کاخ کورتز پلان ۱:۱۰۰۰ این ساختمان چندین بار گسترش یافته و اکنون دارای سه حیاط خلوت طاقگان دار است خزانه کلیسای جامع مکزیکو ساخته لورنسورودریگس در ۱۷۴۹ تا ۱۷۶۸ پلان ۱:۶۰۰ طرح بنا تقارن محوری دارد.

سالها پیش از ورود باستان شناسان به تئوتی هوآکان نویسندگان جهانگرد این مکان اساطیری را یافته بودند. در سال ۱۸۰۴ الکساندرفن هامبولت ماوشگر در ادامه سفر خود به آمریکای مرکزی چنین نوشت: تنها بناهای یادبودی در دره مکزیکو که حجم یا اندازه اش یک اروپایی را تکان می دهد بقایای دو هرم در تئوتی هوآکان است.

این شهر ویران که تنها یک دهم آن حفاری شده در سی مایلی شمال شرقی مکزیکوسیتی در دره کوهی به ارتفاع ۷۰۰۰ پا از سطح دریا جای دارد. نزدیک به سال ۵۰۰ ق. م که این شهر باستانی دوران طلایی خود را می گذراند نزدیک به دویست هزار نفر جمعیت داشت و نه تنها نخستین و بزرگترین کلان شهر نیمکره غربی که نیرومندترین شهر آمریکای مرکزی در آن زمان بود از همین جاست که تاریخ مکزیک آغاز می شود زیرا در اینجا زمینه مساعد برای توسعه اقتصاد دینی سیاسی در سرزمینهای بلندمکزیکی وجود داشت نفوذ شهر تا پانصد مایل دورتر یعنی به گواتمالای امروزی رسید هر چند از ساکنان این شهر شیوه زندگی یا رویدادهایی که در اینجا رخ نمود اطلاعی در دست نیست.

مردم تئوتی هواداران هیچ نوشته ای از خود بر جا نگذاشتند و از این رو روشن نیست که زبان آنان چه بود یا خود و شهرشان را چه می نامند نام تئوتی هوآکان از زبان آزتکها گرفته شده که چند سده بعد در دره ساکن شدند و می توان آن را چنین ترجمه کرد.

 

مکزیک

مکزیک

 

 کنکان

کنکان (Cancun) در مکزیک با آب های شفاف و غروب درخشان آفتاب پوشیده شده، پس از اینکه یکی از عالی ترین نقاط ساحلی زمین نامیده شود تعجب نمی کنیم. مسئولان دولتی در جستجوی روشی برای از بین بردن کامل فقر در این منطقه بودند، تا اینکه این گردشگاه راحت را ساختند. مکانی با آب های شفاف و آب و هوا معتدل. کنکان بی شک یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری مکزیک محسوب می شود.

کنکان هم گردشگران را خوشحال و راضی می کند و هم آنها را عصبانی می کند. کسانی که اهل بازدید از مکان های تاریخی مکزیک هستند هرگز به این زودی ها از کنکان خوششان نخواهد آمد. با بیش از ۳۰٫۰۰۰ اتاق در هتل اینجا فقط مکانی ایزوله شده برای ستایش آفتاب نیست.

برای کسانی که عشق تعطیلات کنار ساحلی را دارند می توانند بدون دانستن حتی یک کلمه اسپانیایی (یا تبدیل کردن دلارهای آمریکایی) در ساحل خوش بگذرانند و از غروب آفتاب لذت ببرند. و برای آنهایی که دوست دارند در مورد تمدن مایای باستان اطلاعات داشته باشند می توانند در گردش های روزانه از چندین مکان باستانی استثنایی دیدن کنند.

اینجا یکی از بهترین مکان های تفریحی کشور از نظر تنوع رستورانها، مغازه ها و سرگرمی هاست. کنکان قطب توریستی منطقه است و Isla Mujeres نزدیک ترین جزیره به کنکان هنوز به خاطر غواصی زیر آب و ماهیگیری در روستا شهرت دارد.

 

مکزیک

مکزیک

زیباترین و مهم‌ترین مکان توریستی مکزیک (+تصویر) | HiPersian.com

مکزیک

مکزیک

 

– سالی چند بار ساحل کنکان در مکزیک پر از نوجوان های آمریکایی می شود (خصوصا در تعطیلات بهاری) و شما می توانید اینجا را اقامتگاه ساحلی فلوریدا بخوانید!

– اگر می خواهید اولین اشعه خورشید که هنگام طلوع به مکزیک می تابد را ببینید یک شب را در Isla Mujeres بگذرانید. اینجا شرقی ترین نقطه مکزیک است.

– قبل از اینکه این اقامتگاه در کنکان ساخته شود خالی از سکنه بود و تنها یکی دو جین خانواده ماهیگیر مایایی فقیر در آنجا زندگی می کردند.

– دیسکوی شهر با برنامه های خاص یکی از بزرگ ترین مهمان خانه ها در مکزیک است که گنجایش ۵۰۰۰ نفر را درآن واحد دارد.

– از نظر تمام گردشگران خارجی کنکان و جزیره های دور و برش Cozumel، Isla Mujeres و del Carmen یکی از سه گزینه گردشگری مکزیک به حساب می آید.

– راهزنی به نام «فرمین مونداکا» در قبرستان کوچکی در Isla Mujeres یک سنگ قبر دارد که خودش آن را طراحی کرده است. باوجود اینکه او در مریدا مرده در همینجا دفنش کردند.

 

آب و هوا

به واسطه موقع جغرافیایی هوایی سردبا فصل کوتاه متغیر دارد در حالی که برف به ندرت می بارد شب ها در ماههای سرد از دسامبر تا ژانویه یخبندان می شود.
حرارت متوسط ۱۸ درجه در ماههای سردتر به طور متوسط ۴/۱۲ درجه و فصل بارانی(ماه مه تا سپتامبر) به طور متوسط ۳/۱۷ درجه سانتی گراد میزان ریزش باران سالانه ۱۸۰ میلیمتر است.
پارک ها و مراکز تفریحی

پارکها و میدان های شهر همواره پر از جمعیت در اواخر هفته است.
یکی از فضاهای باز پارک چایوتیک بناهای بسیار برافراشته شده از جمله آکادمی نظامی اثر چایوتیک مثل موزه های متعدد.

بسیاری از پارکهای دیگر شهر شامل آلامه دا مرکزی نزدیک زوکالو که در ۱۵۹۲ به وجود آمد در آن برنامه هایی برای حفاظت محیط زیست در دست اقدام دارد. پارک کویوکان برای دویدن و قدم زدن که در آن درختان تناور وجود دارد پارک بیابان شیران در جنوب غربی شهر قرار گرفته که در این فضای باز کوهها جنگلها و چشمه ها دیده می شود.

هنرهای نمایشی شهر

شهر مکزیک و یکی از مهمترین مراکز فرهنگی در آمریکای لاتین است که از بسیاری جاها اسپانیانی زبانها را به سوی خود می کشاند کاخ هنرهای زیبا یک تالار اثرا و کنسرت در منطقه وسط شهر قرار دارد که در آن فعالیت های فرهنگی صورت می
گیرد هنر باله و کنسرت در این مرکز اجرا می شود گالری هنرمندان بسیاری از دورترین نقاط دنیا را به خود جذب می کند.

مکزیک وسیتی، مقصد اصلی گردشگری کاتولیک های جهان
براساس نظرسنجی یک سایت معتبر گردشگری اسپانیایی، شهر مکزیک وسیتی، پر بیننده ترین مقصد مذهبی کاتولیک های جهان معرفی شد.
به عقیده کارشناسان، وجود کلیسای گوداولوپ (Guadalupe) یا کلیسای مریم مقدس در این شهر، عامل اصلی ورود میلیون ها زائر مسیحی به مکزیک و بازدید از جاذبه های مذهبی مناطق مختلف آن بوده است.
کلیسای گوادولوپ، یکی از کلیساهای قدیمی شهر مکزیک وسیتی است که در اعتقاد کاتولیک ها پس از ظاهر شدن مریم مقدس بر یکی از کشاورزان منطقه در سال ۱۵۳۱ ، بنا شده و تبدیل به یکی از مهم ترین زیارتگاه های مسیحیان شده است

 

موزه ملی مردم شناسی (museo nacional de antropologia)

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

مکزیک

مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

مکزیک

مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

مکزیک

مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

نقشه جغرافیایی کشور مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.