ناکامی جدید گردشگری مصر

ناکامی جدید گردشگری مصر

گردشگری نیمه جان مصر که پس از ۵ سال رکود پیاپی، از سال گذشته با ارائه طرح‌های نو در تلاش برای احیای این صنعت درهم شکسته است، در ۳ ماه نخست ۲۰۱۶ با ۶۶ درصد کاهش درآمد نسبت به سال گذشته، ناکام‌تر از همیشه ماند.

به نقل از رویترز، گردشگری مصر در سه ماه نخست ۲۰۱۶ فقط ۵۰۰ میلیون دلار درآمد داشته است که نسبت به سال گذشته ۵/ ۱ میلیون کمتر بوده است.

همه اینها در شرایطی صورت می‌گیرد که مصر قصد دارد با اجرای طرحی که شامل افزایش حضور خطوط هوایی ملی مصر است، تا پایان سال ۲۰۱۷ حدود ۱۲ میلیون گردشگر جذب کند. طبق این گزارش، مصر در سال ۲۰۱۰ یعنی پیش از سرنگونی مبارک، ۷/ ۱۴ میلیون گردشگر خارجی جذب کرده بود؛ درحالی که این رقم در سال ۲۰۱۵ تنها به ۲/ ۲ میلیون نفر رسید.

مردم

جمعیت این کشور حدود ۸۱ میلیون و ۷۱۴ هزار نفر با میانگین سنی۵/۲۴ سال است. امید به زندگی برای زنان ۷۴ و برای مردان ۶۹ سال است. ۹۰ درصد از جمعیت آن مسلمان هستند. زبان رسمی این کشور عربی است.

 

درباره کشور مصر 

اطلاعات کلی کشور مصر 

پایتخت: قاهره 

نوع حکومت: جمهوری 

مذهب: اسلام سنی (۹۰%) ، مسیحی قبطی (۷%) . 

زبان رسمی: عربی (رسمی ) 

واحد پول: پوند مصر (Egyptian Pound) 

امید طول عمر: ۶۰/۶ سال 

جمعیت: ۷۶٫۱۱۷٫۴۲۱ نفر (July 2004 est.) 

مِصر کشوری در شمال خاوری قاره آفریقا است و شبه جزیره سینا هم که در قاره آسیا قرار گرفته بخشی از قلمرو این کشور است. سرزمین مصر در جنوب دریای مدیترانه و غرب دریای سرخ قرار داشته و از غرب با لیبی، از جنوب با سودان و از سوی شبه جزیره سینا با اسرائیل و نوار غزه در فلسطین مرز زمینی دارد.

یکی از پرجمعیت ترین کشورهای آفریقایی و خاورمیانه است و اکثر جمعیت بیش از ۸۰ میلیون نفری آن در کنار رود نیل زندگی می کنند. 

تمدن در منطقه کنونی مصر که در کناره رود نیل شکل گرفته در زمره کهن ترین تمدن ها به شمار می آید که از حدود ۴ هزار سال پیش از میلاد موجود است. مصر باستان سرزمین فراعنه بود و آثار تاریخی برجسته ای چون اهرام سه گانه مصر و نیایشگاه بزرگ را از آن دوران به یادگار دارد.

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *