نسخه فعالان گردشگری برای گردشگران نوروز

پر‌سفرترین دوره زمانی سال یعنی تعطیلات سال جدید در پیش است و خانواده‌های زیادی در تدارک رفتن به سفر هستند. این حجم عظیم از تقاضا در یک بازه زمانی محدود،‌ قطعا ترافیک سنگینی را در بخش‌های مختلف در پی خواهد داشت و همین موضوع احتمال مخاطرات را بیشتر کرده و از کیفیت ارائه خدمات و در مجموع از کیفیت سفرها که با هدف بازسازی روحی و روانی و کسب تجارب تازه صورت می‌گیرد، خواهد کاست. ‌

عضو هیات مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی و مسوول کمیته آموزش این جامعه در این باره به خبرنگار «دنیای اقتصاد» گفت: «اعمال مدیریت مناسب،‌ مهم‌ترین نکته‌ای است که در این ایام به بهتر سپری شدن زمانی که به سفر اختصاص می‌دهیم، منجر خواهد شد.»

میثم امامی اعلام کرد: «شناخت مقصد مورد‌نظر،‌ آگاهی از مسیرها و راه ها،‌ رعایت کدهای رفتاری متناسب در محل‌ها و سایت‌های تاریخی و طبیعی مورد بازدید،‌ آشنایی با آداب و فرهنگ جوامع محلی، ‌تعیین محل اقامت از پیش،‌ مطالعه امکانات،‌ ویژگی‌ها و آشنایی با همه دیدنی‌های مقصد و البته انتخاب مقاصد کمتر سنتی، به هرچه بهتر گذشتن سفر خواهد انجامید.»

وی افزود:‌ «ارتقای فرهنگ سفر در جامعه وظیفه فعالان این صنعت و رسانه هاست و پیش از آنکه این مهم را از مقامات دولتی انتظار داشته باشیم، نیازمند یک همت جمعی هستیم.» به همین واسطه این راهنمای تور،‌ مناسب‌ترین شیوه برای سفر کردن را مسافرت با تور عنوان کرد؛‌ چرا که به اعتقاد او،‌ با سپردن مسوولیت امور به حرفه‌ای‌ها و کاربلدان این حوزه، ‌سفر با نظم و اصول حرفه‌ای آن پیش رفته و افراد می‌توانند به بهترین شکل ممکن از سفر خود لذت ببرند و در آرامش کامل اوقات خود را سپری کنند.

چرا کمتر با تور سفر می‌کنیم؟

امامی در توضیح دلایل عدم اقبال خانواده‌های ایرانی نسبت به سفر کردن با تور اظهار کرد: «بخشی از دلایل عدم استقبال خانواده‌ها از سفر با تور به برآورد آنها از هزینه‌های سفر و اینکه سفر با تور را سفری گران تلقی می‌کنند بازمی‌گردد؛‌ در صورتی‌که در مجموع باید گفت که سفر با تور کم‌هزینه‌تر از سفرهای شخصی است.» ‌عضو هیات مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی،‌ تمایل خانواده‌ها به سفرهای خانوادگی و در قالب خصوصی تر را یکی دیگر از دلایل رویگردانی آنها از سفر با تور دانست و در این خصوص گفت:‌ «برخلاف تصور افراد،‌ با تور نیز می‌توان یک سفر خانوادگی خوب داشت و در کنار آن از تجربه آشنایی با افراد دیگر و ایجاد پیوندهای دوستی جدید نیز بهره‌مند شد.» با وجود همه این مسائل،‌ امامی استقبال مردم از سفرهای نوروزی در سال‌های اخیر را اتفاقی میمون توصیف کرد و بر نقش مثبت رسانه‌ها و ارگان‌های ذی‌ربط در این مورد صحه گذاشت.

سهند عقدایی، ‌مدیر یکی از آژانس‌های طبیعت‌گردی نیز سفر با تور را بهترین راه سفر عنوان و تصریح کرد: «در سفرهای طبیعت گردی بیش از دیگر انواع گردشگری بر سفر با تور تاکید می‌شود. سفر در طبیعت مخاطراتی را به همراه دارد که مسافران کمتر در سفرهای شهری با آن مواجه می‌شوند.

همچنین افراد کمتر از دیدنی‌ها و جاذبه‌های طبیعی اطلاع دارند تا آنجا که شاید در نزدیکی محل زندگی هر یک از ما سایت‌های طبیعی وجود داشته باشد که از وجود آنها بی‌خبر باشیم.» وی افزود: «از این‌رو سفر با تور این امکان را به گردشگران خواهد داد که با امنیت خاطر از دیدنی‌ها لذت برده و از مکان‌هایی دیدن کنند که تنها گردشگران حرفه‌ای و تور‌گردانان از وجود آنها باخبرند و اطلاعات کافی را در اختیار گردشگران قرار خواهند داد.»

برای داشتن سفری امن و خاطره ساز،‌ علاوه بر انتخاب هوشمندانه شیوه سفر،‌ لازم است نگرشمان را به مقوله سفر مورد بازنگری قرار دهیم و اهدافمان را از سفر بازتعریف کنیم؛ به این معنا که نه تنها برای سپری کردن اوقات فراغت و جنبه فرح بخش سفر که با هدف یادگیری و وسعت جهان‌بینی‌مان به مسافرت برویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.