نمایشگاه هانوفر آلمان

نمایشگاه هانوفر آلمان

هانوفر:

هانوفر یا هانوور یکی از شهرهای آلمان و مرکز ایالت فدرال نیدرزاکسن است. این شهر با جمعیتی بیش از نیم میلیون نفر، یکی از مراکز مهم در شمال آلمان به حساب می آید.

هانوفر یک شهر معمولی اروپایی نیست. در هانوفر انتظار دیدن ساختمان های قدیمی و بناهای تاریخی را نداشته باشید چرا که این شهر بزرگ ترین ضربه های جنگ جهانی دوم را تحمل کرده و اکثر نقاط تاریخی آن برای همیشه از بین رفته است، هر چند طبیعت زیبای هانوفر با عبور رود لاینه توانسته این زخم ها را اندکی التیام ببخشد.

شهر هانوفر بیشترین شهرت خود را مدیون نمایشگاه های معتبری است که در آن برگزار می شود، از نمایشگاه معروف هانوفر که بزرگ ترین نمایشگاه صنعتی دنیاست گرفته تا نمایشگاه سبیت (CeBit) که با حدود یک میلیون بازدیدکننده بزرگ ترین نمایشگاه صنعت کامپیوتر جهان است؛ علاوه بر این جشنواره تیراندازی هانوفر بزرگ ترین جشنواره تیراندازی دنیا است که در سراسر دنیا توسط آلمانی ها برگزار می شود.

 

نمایشگاه‌ هانوفر:

هانوفر به شهر نمایشگاه‌ها معروف است، بزرگترین نمایشگاه کامپیوتر دنیا یا سبیت، و نمایشگاه صنعت و تکنولوژی، نمایشگاه هانوفر (هانوفر فِیر)، که هر دو در بهار برگزار می‌شوند از مهم‌ترین‌ها هستند. هنگام برگزاری نمایشگاه‌ها، روزها در غرفه‌ها و شب‌ها در شهر شلوغ می‌شود. در کنار آن‌ها، نمایشگاه خودروهای سنگین، فناوری بیوتکنولوژی، و نمایشگاه دام و حیوانات، از نمایشگاه‌های مورد علاقه‌ی صنعت‌گران و بازرگانان است.

هانوفر به شهر سبز هم معروف است. باغ‌های هِرِن هاوزن در قلب شهر و طبیعت زیبای سبزی که در همه جای شهر بین ساختمان‌ها و بناها پخش شده است، زمین دشت‌مانند شهر و رود لاینه که از وسط آن می‌گذرد، نشان می‌دهند که چه لقب برازنده‌ای برای شهر برگزیده‌اند. سه باغ هرن هاوزن میراث شاه هانوفر هستند: باغ بزرگ، باغ گئورگ و باغ کوه. هر کدام آرایش و فضای متفاوت و بی‌نظیری دارند. پارک شهر و باغ ‌وحش بزرگ شهر و دریاچه‌ی مصنوعی و بزرگ ماش نیز زیبایی طبیعت شهر را چند برابر کرده است. همچنین قلعه‌ی تاریخی مارین‌برگ که از بین جنگل‌های حاشیه‌ی شهر سربرآورده، از منظره‌های منحصر به فرد شهر است.

هانوفر شهر فستیوال‌ها و جشن‌هاست. پس از مونیخ، بزرگترین اکتبرفست دنیا در این شهر برگزار می‌شود؛ فستیوالی که در چادر‌های بزرگ با گارسون‌هایی با لباس‌های سنتی، برپا می‌شود. همچنین هانوفر میزبان بزرگترین جشنِ شادی (شوتسن‌فست) دنیاست. فستیوالی از کارنوال‌های شادی و وسایل غول‌پیکر شهربازی و فانفار. رژه‌ی مشهور این کارناوال یکی از بلندترین‌ها در نوع خود و شاید بلندترین رژه‌ در دنیا باشد. فستیوال بین‌المللی جاز نیز یکی از محبوب‌ترین فستیوال‌های هانوفر است که در ماه‌های مه و ژوئن برگزار می‌شود. علاوه بر این‌ها، فستیوال بهار، فستیوال باغ بزرگ، فستیوال دریاچه‌یماش و بازارهای کریسمس، مجموعه‌ی کاملی از فستیوال‌ها و جشن‌های چهار فصل هانوفر هستند.

 

 

توصیه می‌کنیم این‌ها را هم به خاطر بسپارید:
– بسیاری از هانوفری‌ها با وجود نمایشگاه‌های مختلف و توریست‌های فراوان در شهرشان، انگلیسی صحبت نمی‌کنند و حواستان باشد اگر به مشکلی برخوردید از دفاتر توریستی یا از جوان‌ترها سوال بپرسید.
– بلیتی وجود دارد به نام بلیت نیدرزاخسن به مبلغ ١٧ یورو که به شما اجازه می‌دهد در طی ٢۴ ساعت، هر چند بار که می‌خواهید بین شهرهای استان نیدرزاخسن و داخل آن‌ها با قطار رفت و آمد کنید. این بلیت فرصت خوبی برای سر زدن به شهرهای برمن و هامبورگ است.

 

 

درباره هانوفر

هانوفر شهر مدرنی است با فرهنگ و سنت‌های غنی، با باغ‌های زیبا و پارک‌های بزرگ. با اینکه هانوفر قدمت زیادی دارد اما در قرن چهاردهم میلادی بود که این شهر شروع به شکوفایی کرد و به دلیل واقع بودن در کرانه رود لاینه (Leine) هانوفر به یکی از مراکز بازرگانی آلمان در زمان های دور تبدیل شد. برخی بر این باورند که معنی هانوفر کرانه بلند رود است که به علت قرار داشتن آن در کنار رود لاینه به آن داده شده است. شاید یکی از دلایلی که امروزه نیز هانوفر قطب نمایشگاه ها و تجارت اروپا و دنیاست همین سابقه کهن آن در زمینه تجارت و بازرگانی بین المللی است.

اگرچه هانوفر تاریخ پر فراز و نشیبی دارد اما هیچ واقعه ای مانند جنگ جهانی دوم هانوفر را به مرز نابودی نکشاند،‌ جنگی که چهره تاریخی این شهر را برای همیشه از بین برد. اما هانوفر همچنان استوار به یکه تازی خود در امر تجارت جهانی ادامه داد و سالانه میلیون ها تاجر و بازدیدکننده برای بازدید از نمایشگاه های بی نظیرش به آن سفر می کنند، امری که توسعه این شهر را روز به روز بیشتر می کند تا نگینی درخشان بر انگشتر آلمان باشد.

 

در چه فصلی؟

اگر چه هانوفر در هر فصل زیبایی ها و یا نمایشگاه های خاص خود را دارد، اما بهترین زمان برای بازدید از این شهر در تابستان است. شهر هانوفر در این زمان جنب و جوش بیشتری دارد و میزبان جشنواره ها و رویدادهای زیادی است. اگر چه دما در تابستان نسبتاً بالا است، اما با میانگین دمای ۲۳ درجه سانتی گراد آن قدرها هم غیرقابل تحمل نیست. در تابستان روزهای بارانی نیز وجود خواهد داشت که هوای شهر را خنک و لذت بخش می سازد.

 

جشنواره ها و رویدادها

 1. جشنواره تیراندازها (Schutzenfest): این جشنواره که قدمتش به سال ۱۵۲۹ برمی گردد بزرگ ترین جشنواره تیراندازی در دنیا محسوب می شود. این جشنواره که در جولای برگزار می شود محل رقابت بیش از پنج هزار تیرانداز از سراسر دنیا است.

هر چند علاوه بر تیراندازی؛ رژه، نمایش های هنری و موسیقی نیز در این جشنواره اجرا می شود.

 1. مسابقه بین المللی آتش بازی (International Firework Competition): این مسابقه که یکی از معتبرترین مسابقات آتش بازی دنیا محسوب می شود هر ساله در هانوفر برگزار می گردد. زمان رقابت تیم ها در طول سال متفاوت است و در سال ۲۰۱۵ در ماه می تیم ایتالیا، در ماه ژوئن تیم اسپانیا، در ماه آگوست تیم فنلاند و در ماه سپتامبر تیم های فیلیپین و سوئد به هنرنمایی و رقابت می پردازند.
 2. جشنواره موسیقی ورلد بیت (World Beat Festival): این جشنواره که از ۱۶ تا ۲۷ جولای برگزار می شود محل هنرنمایی بزرگان موسیقی در سبک های مختلف است. این جشنواره هزاران گردشگر را از سراسر دنیا به هانوفر جذب می کند.

دیدنی ها

 1. ساختمان شهرداری هانوفر (Hannover City Hall)
 2. باغ های هرن هاسن (Herrenhausen)
 3. ناحیه ماشسی (Maschsee)
 4. موزه لوفتفارت (Luftfahrt Museum)
 5. کلیسای آیگیدین (Aegidienkirche)
 6. کلیسای مارکت (Marktkirche)
 7. موزه اسپرنگل (Sprengel Museum)
 8. موزه ایالت ساکسونی (Saxony State Museum)
 9. موزه تاریخ هانوفر (Historisches Museum)
 10. بنای یادبود اِرنست آگوسنوس (Ernest Augustus)

خوردنی ها

 1. دسر ولفنپودینگ (Welfenpudding)
 2. سوسیس برت ورست (Bratwurst)
 3. ماهی دودی (Smoked Fish)
 4. خوراک گوشت اشلاکته پلاته (Schlachteplatte)
 5. سوپ هکزیتس (Hochzeitssuppe)

خریدنی ها

 1. لباس
 2. لیوان
 3. سی دی موسیقی
 4. کیف
 5. ساعت
 6. شکلات

مراکز خرید برتر

 1. بازار هانوفر (Hannover Market Hall)
 2. خیابان جرج (Georgstrasse)
 3. مرکز خرید نیکی د سینت فاله (Niki-de-saint Phalle)
 4. منطقه مرکز شهر (The City Centre)
 5. گالری ارنست آگوست (Ernst August)
 6. پاساژ کروپکه (Kropche Passage)
 7. گالری لوایس (Galerie Luise)

مراکز تفریحی برتر

 1. باغ وحش اِرلبنیس هانوفر (Erlebnis Zoo Hannover)
 2. پارک جنگلی ایلنریده (Eilenriede)
 3. باغ بِرگ (Berggarten)
 4. ورزشگاه اِی دابلیو دی (AWD Arena)
 5. آکواریوم سی لایف هانوفر (Sea Life Hannover)

پروازهایی که به هانوفر می روند!

پرواز مستقیمی از تهران به هانوفر وجود ندارد. هر چند شرکت های هوایی لوفت هانزا، ائروفلوت، ترکیش ایرلاین و اتریشی پرواز از تهران به هانوفر را با یک توقف در برنامه پروازی خود دارند.

ویرایش و گردآوری: تارا رادفر

نشریه مسافرت

 

نمایشگاه هانوفر آلمان

نمایشگاه هانوفر آلمان

 

ردیفهزینه های زندگیقیمتاطلاعات کاربردی
۱یک وعده غذای ارزان قیمت€ ۱۲٫۰۰ویزانیاز دارد
۲یک وعده غذای دو نفره با مخلفات (در رستوران متوسط)€ ۵۰٫۰۰
۳ساندویچ با مخلفات€ ۷٫۰۰جمعیت۰٫۵۲  میلیون
۴نوشابه قوطی€ ۱٫۵۰واحد پول EUR – Euro€
۵آب (۰٫۳۳ لیتر)€ ۱٫۲۵
۶قیمت بلیت اتوبوس/مترو یک طرفه€ ۲٫۹۰برابری پول با دلار۱٫۰۰ USD = 0.88 EUR
۷ورودیه تاکسی€ ۲٫۵۰
۸بهای تاکسی به ازای هر کیلومتر مسافت طی شده€ ۱٫۳۵ساعت رسمی۲:۳۰ عقب تر از تهران
۹بلیت سینما€ ۱۰٫۰۰
۱۰سیب (یک کیلو)€ ۱٫۸۰آب لوله کشیقابل آشامیدن
۱۱یک پاکت سیگار€ ۵٫۰۰
Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *