هتلداران ایران؛ هتلداران از معاونت گردشگری شکایت می‌کنند

هتلداران اعلام کرده‌اند که از معاونت گردشگری به مراجع ذی‌صلاح شکایت می‌کنند. این شکایت متعاقب اختلاف جامعه هتلداران ایران و معاونت گردشگری بر سر میزان افزایش نرخ اتاق هتل‌ها مطرح شده است. به گزارش خبرگزاری مهر، چندی پیش جامعه هتلداران اعلام کرد برای سال آینده برخلاف عرف هر سال که ۲۰ درصد به نرخ اتاق‌ها اضافه می‌شود، این میزان افزایش برای سال آتی ۱۵ درصد خواهد بود؛ این موضوع در جلسه با معاون گردشگری کشور مطرح شد و آن‌طور که اعضای جامعه هتلداران می‌گویند وی با آن موافقت کرد.

اما پس از چندی رحمانی‌موحد ضمن مخالفت با این رقم افزایش گفت که وی هیچ‌گاه با افزایش ۱۵ درصدی نرخ اتاق هتل موافقت نکرده و از حق مردم در برابر این افزایش نرخ دفاع می‌کند و میزان افزایش باید ۱۲ درصد باشد. در همین رابطه هتلداران در نشستی که آخر هفته گذشته داشتند، اعلام کردند که این اختلاف سه درصدی از آنجا قابل پیگیری است که اساسا دولت نباید برای هتل‌ها نرخ تعیین کند.

رئیس جامعه هتلداران ایران در این باره گفت: «این یک بحث سازمانی و کاری است. ما مشکلی با اشخاص نداریم اما نوع نگرش و تفکری که وجود دارد باعث می‌شود اختلافات کاری به وجود آید. با این حال آنچه مشهود است این است که با معاون گردشگری یک جلسه ۵ ساعته داشتیم و اعضای جامعه هتلداران و تورگردانان نیز حضور داشتند.

نهایتا به این نتیجه رسیدیم که منطبق با نرخ تورم و سایر هزینه‌های هتلداری، نرخ اتاق‌ها مانند سال‌های گذشته افزایش داشته باشد. امسال کمترین افزایش نرخ در نظر گرفته شد چون هر سال ۲۰ درصد افزایش داشتیم اما امسال درخواست ۱۵ درصد افزایش نرخ کردیم.» جمشید حمزه‌زاده افزود: «تجهیزات و وسایل هتل‌ها به مرور از بین می‌روند. هتل‌ها استهلاک بالایی دارد. دولت این موضوع را در نرخ تورم نمی‌بیند.

ما برای تعیین نرخ هتل، تورم و سایر هزینه‌ها را در نظر می‌گیریم.» رئیس اتحادیه هتل و هتل آپارتمان‌های استان تهران نیز در این باره تصریح کرد: «در ۲۰ سال گذشته گفتند هتل‌هایی که از سال ۷۰ به بعد ساخته و افتتاح می‌شود از شمول قیمت‌گذاری خارج هستند. بعد گفتند هتل‌ها می‌توانند از میهمان‌های خارجی دلار بگیرند. اینها مشوق‌هایی بود که سرمایه‌گذاران را به سمت ساخت هتل تشویق کرد.»

محمدعلی فرخمهر افزود: «دولت بعدها گفت آیین‌نامه‌ای وجود دارد که طبق آن هتل‌هایی که قبل از سال ۷۰ ساخته و استاندارد شدند از شمول قیمت‌گذاری خارج خواهند شد. این دو مصوبه موجب شد هتل‌سازی رونق بگیرد. می‌توان نتیجه این مصوبات را از سال ۷۰ به بعد مشاهده کرد.» وی خاطرنشان کرد: «بهتر است هزینه‌های چند هتل را با درآمد آن بررسی کنیم و ببینیم آیا سود هتل منطقی است یا نه. چرا در ایام نوروز تنش در نرخ هتل ایجاد می‌شود، چرا در طول سال حالی از هتلداران نمی‌پرسند.

من از موضع خودم اعلام می‌کنم که این موضوع را از دیوان عدالت اداری پیگیری خواهم کرد. مگر نه این است که سازمان میراث فرهنگی آمار می‌دهند در ایام نوروز ۵۰ میلیون گردشگر سفر کرده‌اند؛ ظرفیت هتل‌ها را ببینید. مردم در نوروز کجا اقامت می‌کنند؟ چرا طرح قیمت‌گذاری برای خانه‌های استیجاری یا ویلاهای شمال انجام نمی‌شود؟» اسکندریون، عضو جامعه هتلداران استان زنجان نیز در این نشست ضمن غیرکارشناسی دانستن اعمال سازمان میراث فرهنگی اعلام کرد که این جامعه نیز به تبع استان تهران به مراجع ذی صلاح شکایت خواهد کرد. دیگر اعضای جامعه هتلداران نیز با این تصمیم موافقت کردند و اعلام کردند که آنها نیز شکایت خواهند کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
تا دقایقی دیگر لینک مستقیم PDF به ایمیلتان ارسال می شود.
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
  • Goblinus globalus fantumo tubus dia
  • Scelerisque cursus dignissim lopatico
  • Montes vutario lacus quis preambul den
  • Leftomato denitro oculus softam lorum
  • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
  • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
  • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
دانلود PDF روشهای کاهش هزینه سفر
فقط چند لحظه تا دانلود فایل PDF فاصله دارید.
ما هم مانند شما از ایمیل های اسپم متنفریم.
خبرنامه ویزای کشورهای مختلف
این خبرنامه ویژه اخبار و رویدادها در زمینه ویزای کشورهای مختلف می باشد. برای کسب اطلاع از رویدادهای گردشگری، می توانید به صفحات دیگر سایت مراجعه کنید.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
Turpis dis amet adipiscing hac montes odio ac velit? Porta, non rhoncus vut, vel, et adipiscing magna pulvinar adipiscing est adipiscing urna. Dignissim rhoncus scelerisque pulvinar?
پس از وارد کردن ایمیل، pdf شروع به دانلود می کند.