هزینه اخذ ویزا شینگن

هزینه اخذ ویزا شینگن

اگر قصد مهاجرت یا اقامت کشورهای شینگن به صورت کاملا قانونی دارید ویزای مولتی شینگن بهترین انتخاب شماست. یکی از سخت ترین کشورهای اخذ ویزای شینگن برای ایرانیان البته ویزای شینگن توریستی، آلمان است که در شرایط خاص با دعوتنامه معتبر شرکت یا نمایشگاهی درخواست ویزا را قبول میکند. کشورهایی مانند: فرانسه – ایتالیا – یونان و هلند راحت تر به ایرانیان ویزا میدهند.

قیمت ویزای شینگن: ویزای شینگن برای کودکان زیر ۶ سال رایگان، برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو و برای بزرگسالان ۶۰ یورو می باشد. که در زمان درخواست به صورت نقدی در محل سفارت پرداخت می شود.

 

 ویزای مالتیپل: (ویزای بلند مدت شینگن) یا همان ویزای نوع  Cویزایی است با اعتبار بالای شش ماه که ویزای های یکساله،دوساله،سه ساله و چهار ساله را شامل می شود. مزایای ویزای بلند مدت برای افرادی که به طور مکرر به حوزه اروپا رفت و آمد دارند.

فرمهای درخواست ویزای شینگن

 

معرفی و بررسی قسمتهای مختلف فرم سفارت به ترتیب لیست فرم

توجه: همیشه از نسخه بروز شده فرم سفارت استفاده کنید تا اگر تغییراتی در تاریخهای جدید داشته جا نگذارید.

بخش های مختلف فرم سفارت:

۱٫ Surname|  Family name: این قمت همانطور که مشخص است نام و نام خانوادگی خود که در پاسپورت نیز آن را ذکر کرده اید درج کنید.

۲٫ Surname at birth|  former family names: این فیلد تنها در صورتی پر شود که نام و نام خانوادگی خود را تغییر داده باشید در غیر اینصورت لزومی ندارد پر شود.

۳٫  First names | Given names: نام کوچک خود را مطابق آنچه در پاسپورت است درج نمایید.

۴٫ Date of birth | day-month-year: تاریخ تولدتان طبق تاریخ درج شده در پاسپورت

۵٫ Place of birth: محل تولد طبق پاسپورت

۶٫ Country of birth: کشوری که متولد شدید طبق پاسپورت البته در صورتی که در ایران متولد شده اید میتوانید از واژه ir هم استفاده کنید ولی همان iran بهتر است.

۷٫ Current nationality: این بخش مربوط به تابعیت فعلی شماست اگر در حال حاضر پاسپورت ایرانی دارید تابعیت ایران محسوب میشوید و باید درج کنید iranian توجه داشته باشید اگر دارای دو تابعیت هستید مثلا ایرانی و افغان باید این نکته را نیز در این قسمت بیان کنید.

۸٫ جنسیت به انگلیسی: جنسیت مطابق پاسپورتتان

۹٫ Marital status: وضعیت تاهل

۱۰٫ In the case of minors: Surname; first name; address: در صورتی که درخواست کننده ویزا زیر ۱۸ سال سن دارید در این قسمت قیم یا سرپرست قانونی ایشان درج شود.

۱۱٫ National identity number, where applicable: کد ملی کشوری که تابعیت دارید که ایران همان کد ملیتان است.

۱۲٫ Type of travel documents: در اینجا نوع پاسپورتتان را انتخاب کنید که معمولا مورد اول ordinary passport میباشد سایز گزینه ها مخصوص پاسپورتهای سیاسی، دیپلماتیک و یا پناهندگیست.

۱۳٫ Number of travel document: همانطور که از اسمش مشخص است شماره پاسپورت

۱۴٫ Date of issue: تارخی صدور پاسپورت را درج کنید.

۱۵٫ Valid until: تاریخ اعتبار پاسپورت را درج نمایید.

۱۶٫ Issued by: سازمانی که پاسپورت را صادر مینماید که برای پاسپورتهای ایرانی عادی Immigration and Passport police و یا NAJA Passport Office – Iranian Police میباشد.

۱۷٫ Applicant home address and e-mail: آدرس ، شماره تماس و ایمیل فعلی درخواست کننده

۱۸٫ Residence in a country other than the country if current nationality: این بخش را در صورتی که اجازه اقامت در کشور دیگری را دارید با ذکر مدارک و شماره کارت تکمیل نمایید.

۱۹٫ Current Occupation: شرایط شغلی شما در حال حاضر در این قسمت درج شود مثلا: خانه دار، مشغول به تحصیل، مهندسی، پزشکی و…

۲۰٫ Employer and employer’s address and telephone number: آدرس، تفن و ایمیل کارفرما. در صورتی که مشغول به تحصیل در داشنگاه هستید باید نام ، آدرس، شماره تماس و ایمیل اصلی دانشکاه را ذکر نمایید.

۲۱٫ Main purpose(s) of the journey: در اینجا هف خود از سفر را درج کنید اگر هیچیک از موارد ذکر شده شامل شما نمیشود و مثلا برای یک نمایشگاه هنری یا صنعتی قصد سفر کردید با ذکر دلایل این قسمت را پر نمایید.

۲۲٫ Member state of destination: در اینجا نام کشوری که از سفارت آن درخواست ویزای شینگن دارید ذکر میشود.

۲۳٫ Member state of first entry: نام کشوری که قصد دارید ابتدا به آنجا سفر کرده سپس به کشورهای دیگر محدوده شنگن بروید قید کنید.

۲۴٫ Number of entries requested: تعداد دفعاتی که قصد دارید ورود و خروج داشته باشید درج شود.

۲۵٫ Duration of the intended stay or transit: چه مدت قصد دارید سفرتان طول بکشد به تعداد روز ذکر کنید.

۲۶٫ Schengen visas issued during the past three years: در صورتی که در طی سالهای قبل ویزاهای شینگن اخذ کرده اید با ذکر تاریخ و کشور شنگن درج نمایید مثلا: germany 2010 و یا italy 2015

۲۷٫ Finger prints collected previously for the purpose of applying for a Schengen visa: اگر قبلا برای دریافت ویزای شینگن از شما انگشت نگاری شده است این گزینه را تیک بزنید یا پر کنید.

۲۸٫ Entry permits for the final country of destination where applicable: اگر قصد دارید پس از سفر به کشورهای شنگن به کشوری خارج از این محدوده به هر دلیلی سفر نمایید باید مدارک و شرایط سفر و اقامت آن کشور را درج و ارائه نمایید.

۲۹٫ Intended date of arrival in the Schengen area: تاریخ مورد نظر برای ورود به محدوده شنگن در اینجا ذکر نمایید.

۳۰٫ Intended date of departure from the Schengen area: تاریخ مورد نظر برای خروج از محدوده شنگن را در اینجا ذکر نمایید.

Surname and first name of the inviting person(s) in the Member State: در صورتی که با توجه به توضیحاتی که قبلا در مورد دعتنامه ویزای شینگن از طرف فامیل و یا دوستان از هر یک کشورهای شنگن داده شد نام شخصی که شما را دعوت کرده است قید نمایید.

۳۱٫ Name and address of inviting company | organisation | telephone: در صورتی که شما را شرکتی در محدوده شنگن دعوت کرده است نام، شماره تماس و آدرس آن را ذکر نمایید.

۳۲٫ Cost of travelling and living during the applicant’s stay is covered: در این قسمت باید مشخص کنید هزینه سفر شما به محدوده شنگن توسط خود شما انجام میشود و یا شرکت و شخصی که شما را به آنجا دعوت کرده است همچنین نحوه پرداخت هزینه ها که شامل پول نقد، چک و یا اقساط میباشد.

۳۳٫ Personal data of the family member who is an EU, EEA or CH citizen: در اینجا نام و فامیل شخصی که عضو خانواده شما است یا شما را دعوت کرده و شهروند اتحادیه اروپا یا سوییس میباشد ذکر کنید.

۳۴٫ Family relationship with an EU, EEA or CH citizen: نسبت خانوادگی که با این شهروند اتحادیه اروپا یا سویئس دارید را ذکر کنید.

۳۵٫ Place and date: تاریخ تکمیل فرم سفارت و نام شهری که سفارت مربوطه در آن قرار دارد.

۳۶٫ Signature: اینجا محل امضای درخواست کننده وقت سفارت و ویزا است که برای افراد زیر ۱۸ سال این قسمت باید توسط والدین و سرپرست قانونی تکمیل گردد.

فرم درخواست روادید شنگن

 

 

 وب سایت سون تارا کارگزار رسمی اخذ ویزا و رزرو و خرید بلیط و هتل و تور می باشد شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دریافت ویزا و رزرو و خرید بلیط و هتل و تور از طریق راه های ارتباطی سایت با ما در تماس باشید.

                

اگر سوالی دارید در قسمت نظرات مطرح کنید کمتر از یک روز پاسخ شما را می دهیم.

با کارشناسان ما در آژانس هواپیمایی جهت اطلاعات بیشتر و یا درخواست ویزا شینگن تماس حاصل فرمائید.

 

۰۲۱-۷۷۶۱۹۸۰۹

۰۹۳۷۹۲۵۸۴۸۰

 

می خواهم در خبرنامه ویزا ها عضو شوم

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *