ویروس زیکا در سنگاپور: هشدار به مسافران عازم مالزی، تایلند و سنگاپور

ویروس زیکا در سنگاپور: هشدار به مسافران عازم مالزی، تایلند و سنگاپور

به دنبال هشدار سفارت جمهوری اسلامی ایران در کوآلالامپور و وزارت بهداشت ایران در ارتباط با شیوع ویروس زیکا، برخی از اداره‌های کل میراث فرهنگی استان‌ها در نامه‌ای به انجمن‌های مسافرتی، برگزاری تور به سه کشور مالزی، سنگاپور و تایلند را ممنوع و البته برخی دیگر نیز تنها به اعلام یک هشدار اکتفا کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این میان، مدیرکل میراث فرهنگی ساری به انجمن صنفی دفاتر مسافرتی تحت پوشش خود نوشته که هرگونه تورگردانی به کشورهای فوق تا اطلاع ثانوی ممنوع است، اما معاون گردشگری استان تهران که دفاتر مسافرتی زیادی را تحت‌پوشش دارد، پیرو دریافت نامه وزارت بهداشت، توصیه‌های این وزارتخانه را به آژانس‌های مسافرتی ابلاغ کرده است.

او در این نامه از تورگردانان خواسته در برگزاری تورهای گردشگری به سه کشور تایلند، مالزی و سنگاپور، به‌دلیل شیوع ویروس زیکا در سنگاپور توصیه‌های لازم را به مسافران ارائه کنند تا هم موارد بهداشتی در طول سفر رعایت شود و هم احتیاط‌های لازم به عمل آید. اما علی رفیعی همچنین تاکید کرده که ذکر این موارد به معنی ممنوعیت در برگزاری این تورها نیست. این نامه البته آژانس‌ها را نیز موظف می‌کند تا خطرات سفر ایرانی‌ها به این کشورها را گوشزد کنند. یکی از این موارد سختگیری‌هایی است که به دنبال این سفر، برای رفتن آنها به کشورهای دیگر انجام می‌شود. به‌عنوان مثال اگر مسافر ایرانی در طول ۶ ماه گذشته به یکی از کشورهایی که ابتلا به ویروس زیکا در آن شایع شده است، سفر کند، هنگام ورود به کشور دیگری مانند ویتنام باید برگه تایید سلامت خود را هم ارائه کند. برخی دیگر از کشورها همچنین به کسانی که اخیرا به این کشورها سفر کرده‌اند، ویزای ورود نمی‌دهند.

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *