وضعیت نامطلوب درآمدی هتل های ایلام نیازمند تغییر سیاست های گردشگری..

هتل های ایلام

مدیر جامعه هتل داران استان ایلام با نامطلوب خواندن وضعیت درآمدزایی هتل های این استان خواستار تغییر سیاست های گردشگری برای اصلاح آن شد.

  هتل , ایلام

به گزارش بازارهتل، حسین رمضانی – مدیر جامعه هتل داران استان ایلام- در پاسخ به این پرسش که چرا با وجود اجرای طرح تطبیق استاندارد از سه سال پیش تاکنون اقدامی برای طرح مذکور در استان ایلام نشده است، به ایسنا گفت: متاسفانه درآمد هتل های استان به گونه ای نیست که بتواند جوابگوی هزینه های طرح باشد چراکه اصلا هتل‌ها هیچ گردشگری ندارند که بخواهند خود را به درجه‌ استاندارد برسانند.
وی با انتقاد از سیاست های گردشگری کشور در حمایت از هتل های ایلام افزود: با وجود آنکه روزانه زائران زیادی از مرز عبور می‌کنند اما هیچ مسافری حتی برای یک شب هم در این استان اقامت نمی‌کند و به‌ نظر می‌رسد استان ایلام فقط به گذرگاه مسافران و گردشگران مذهبی تبدیل شده است. یعنی از حدود یکصد اتوبوسی که روزانه از این مسیر می‌گذرند، حتی دو اتوبوس هم برای اقامت در هتل ها توقف ندارند و ما فقط زباله‌های مسافران را از سطح خیابان جمع‌آوری می ‌کنیم.
رمضانی علل نبود گردشگر برای هتل های ایلام را سیاست های اشتباه گردشگری خواند و اظهار داشت: سوای مهمان ‌دوستی ایلامی‌ها که اغلب مهمانان را به خانه ها می‌برد، براساس آمار موثقی که داریم، حدود ۳۰۰ خوابگاه و مهمانسرای دولتی در این استان وجود دارد و وقتی مردم می توانند از آن‌ها استفاده ‌کنند دیگر جایی برای هتل‌ها باقی نمی‌ماند. ضمن آنکه می توان ورود و خروج اتوبوس ‌های زائران از این منطقه را به‌ گونه‌ای تنظیم کرد که آن‌ها شب به این استان برسند و بتوانند از هتل‌ ها استفاده کنند تا هتل ها بتوانند از این وضعیت خارج شوند

هتل های ایلام

هتل های ایلام

هتل های ایلام

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *