ویزای توریستی آمریکا تضمینی

ویزای توریستی آمریکا تضمینی

چگونه ویزای توریستی امریکا بگیریم:

 گرفتن ویزای توریستی آمریکا چند مرحله دارد ولی ترتیب این مراحل و یا چگونگی کامل کردن آنان در سفارت  و کنسولگری آمریکا در هر کشوری که میخواهید از آنجا اقدام کنید، فرق دارد.

 

 برنامه ریزی مصاحبه آمریکا:

در حالی که عموما مصاحبه برای متقاضیان در یک سری از رده های سنی که در زیر توضیح داده میشود، لازم نیست اما افسر این اختیار را دارد تا با تمام متقاضیان سوای رده سنیشان مصاحبه به عمل آورد:
اگر ۱۳ ساله و یا کمتر هستید: عموما مصاحبه لازم نیست
اگر در بین سنین ۱۴ الی ۷۹ ساله هستید: مصاحبه لازم است(با در نظر داشتن یک سری از استثناعات برای تکرار مصاحبه)
اگر در سن ۸۰ به بالاتر هستید: عموما مصاحبه لازم نیست.

 

برای مصاحبه باید یک وقت ملاقات در سفارت و یا کنسولگری آمریکا بگیرید.
در هر کدام از سفارت خانه ها و یا کنسولگری های آمریکا میتوانید وقت مصاحبه خود را تعیین کنید اما توجه داشته باشید که اگر خارج از از محل اقامت دائمیتان باشید،  شایستگی پیدا کردن برای گرفتن ویزا کمی مشکل است. زمان های انتظار برای وقت مصاحبه  با در نظر گرفتن موقعیت، فصل و نوع ویزا متفاوت است، بنابراین لازم است تا زودتر برای ویزا اقدام کنید.

 

برای مصاحبه سفارت آمریکا آماده شوید:
هزینه-  اگر لازم است تا قبل از وقت مصاحبه خود هزینه ی غیر قابل بازگشت فرم ویزا را بپردازید، آن را پرداخت کنید. وقتی ویزای شما تایید شد، در صورتی که به ملیت شما قابل اطلاق باشد، باید هزینه ی صدور ویزا را نیز پرداخت کنید.

 

اسناد و مدارک برای مصاحبه سفارت امریکا:

قبل از وقت مصاحبه خود اسناد و مدارک زیر را آماده و جمع آوری کنید.
۱٫پاسپورت معتبر برای سفر به آمریکا: پاسپورت شما باید حداقل ۶ ماه بیشتر از دوره ی اقامت شما در ایالات متحده آمریکا معتبر باشد،مگر در صورتی که موافقت های ویژه کشوری ( country-specific agreements (PDF – ۵۷ وجود داشته باشد.


در صورتی که بیشتر از یک نفر در پاسپورت شما درج شده باشد، هر کدام از آنها که نیاز به ویزا داشته باشد، باید یک فرم جداگانه را تحویل دهد

 

۲٫ درخواست ویزای غیر مهاجرتی- صفحه تاییدیه فرم DS-160
۳٫ رسید پرداخت هزینه های درخواست ویزا
۴٫ عکس: وقتی در حال پر کردن فرم آنلاین DS160 هستید، عکس خود را آپلود کنید. در صورتی که آپلود به مشکلی برخورد، لازم است تا عکس پرینت شده را در فرمتی که در Photograph Requirements توضیح داده شد، همراه خود داشته باشید.

 

مدارک اضافی که ممکن است مورد نیاز واقع شوند


دستورالعمل های درخواست ویزا را در وب سایت سفارت و یا کنسولگری محلی که قصد اقدام  برای ویزا را دارید، بازبینی کنید.
اگر واجد شرایط باشید لازم است مدارک بیشتری را فراهم کنید. از مدارک اضافه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
هدف شما از سفر
اثبات ترک ایالات متحده بعد از سفر
توانایی پرداخت تمامی هزینه های سفر

مدارک مربوط به اشتغال و یا روابط خانوادگی ممکن است برای اثبات سفر و برگشت شما به کشور خود کافی باشد.
اگر قادر به پرداخت همه هزینه های سفر خود نیستید، مدارکی را تهیه کنید و نشان دهید که فرد دیگری مسئولیت برخی و یا تمام هزینه های سفر شما را به عهده دارد

 

  • در مقایسه با ضمانت خانواده و دوستان در آمریکا، احراز شایستگی متقاضیان  برای صدور ویزا بیشتر بر اساس اقامت و رابط خارجه متقاضی است.
    برای ویزای توریستی غیر مهاجرتی، دعوت نامه و یا ضمانت نامه پشتیبانی (Affidavit of Support) نیاز نیست. اگر قصد دارید تا یک دعوت نامه و یا ضمانت نامه پشتیبانی با خود برای مصاحبه بیاورید، لطفا  در نظر داشته باشید که این مسئله نمیتواند یکی از فاکتورهایی باشد که در تعیین صدور و یا رد کردن ویزای توریستی غیر مهاجرتی  از آن استفاده می شود. 

نکات وقت مصاحبه ویزا ی آمریکا:

در طول مصاحبه، افسر تعیین می کند که آیا شما شایستگی دریافت ویزا را دارید و اگر دارید، کدام دسته از ویزا بر اساس هدف از سفر، مناسب شما است. لازم است تا اثبات کنید که شما بر طبق قوانین آمریکا شایستگی های لازم برای کسب ویزایی که تقاضا کرده اید را دارید.
انگشت نگاری دیجیتال به عنوان یکی از مراحل تقاضای شما انجام خواهد شد. این مرحله معمولا در طول مصاحبه شما انجام می گیرد اما در موقعیت های مختلف این مسئله متفاوت است.

 

بعد از مصاحبه ویزا، لازم است تا تقاضای شما مراحل اداری بیشتری را پشت سر بگذراند. در صورت نیاز به بررسی های بیشتر تقاضای شما، افسر سفارت به شما اطلاع خواهد داد. 

 


در صورتی که ویزای شما تایید شد، باید قیمت ویزای آمریکا را در صورت مشمولیت ملیت شما، پرداخت کنید و به شما اطلاع داده خواهد شد که چگونه می توانید پاسپورت و ویزای خود را تحویل بگیرید.
بخش visa processing time مدت مراحل ویزا را بازبینی کنید تا مطلع شوید که چگونه پاسپورت و ویزای شما هرچه زودتر برای پیک آپ و تحویل از طریق پیک آماده می شود. 

 

افزایش مدت اقامت:

در وب سایت خدمات مهاجرت و شهروندی امریکا (USCIS)، بخش افزایش مدت اقامت Extend Your Stay را بازبینی کنید تا در رابطه با درخواست افزایش اقامت بیشتر از تاریخی که در مهر پذیرش و یا در فرم I-94 درج شده است بیشتر بدانید. شما باید آمریکا را تا قبل از تاریخ درج شده در مهر پذیرش و یا فرم I-94 ترک کنید مگر اینکه درخواست افزایش مدت اقامت شما توسط خدمات مهاجرت و شهروندی امریکا (USCIS)، تایید شده باشد. 


ترک نکردن به موقع  آمریکا، منجر به بروز مسئله ی out of status برای شما خواهد شد.  برطبق قوانین آمریکا، ویزای مسافرانی که در خارج از وضعیت هستند، به صورت اتوماتیک باطل خواهد شد. (بخش ۲۲۲ قوانین مهاجرت و ملیت).
اگر ویزایی دارید که چندین بار با آن میتوانید وارد شوید (ویزای چند ورودی -ویزای مالتیپل -Multiple) و به خاطر بروز مسئله ی خارج از وضعیت باطل شده است، این ویزا برای ورودهای آینده به کشور آمریکا دیگر معتبر نیست.
ترک نکردن به موقع کشور آمریکا نیز منجر به ناکارآمد شدن متقاضی برای دریافت ویزا در آینده می شود.

 

تغییر وضعیت:

در حالی که در آمریکا هستید، می توانید از خدمات مهاجرت و اقامت آمریکا USCIS درخواست کنید تا وضعیت غیر مهاجرتی شما را به یکی از دیگر دسته های  غیر مهاجرتی تبدیل کند. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید بخش Change My Nonimmigrant Status را در وب سایت USCIS بررسی کنید.
درخواست تغییر وضعیت از USCIS در حالی که در آمریکا هستید و یا قبل از انقضا اقامت قانونی شما، به معنای اقدام برای ویزای جدید نیست. در صورتی که نمی توانید در آمریکا بمانید و USCIS فرایند تغییر وضعیت شما را شروع کرده است، باید برای ویزا در یکی از کنسولگری ها و یا سفارتخانه های آمریکا اقدام کنید. 

 

سوالات متداول در مصاحبه سفارت آمریکا:

 

وابستگی به خانواده (family tie)! به چه منظور سفر می کنید، اگر برای دیدن بستگان میرید آنها چطور به آمریکا مهاجرت کردند و کی!
شغل شما در ایران و جزئیات شغل تان؛ آیا هیچوقت در شرکت دولتی کار کردی؟ مجردی یا متاهل بودن و سن فرزندان، همچنین نامه موجودی حساب بانکی و اصل کارت پایان خدمت و ترجمه کارت، از جمله سوالات متداول مصاحبه توریستی سفارت آمریکا است.

  • تورسیتها این اجازه را ندارند در آمریکا مشغول به کار شوند.
    تا قبل از اینکه ویزا برای شما صادر نشود بلیط نخرید و برنامه ریزی پایانی نداشته باشید.
    ویزای شما تا قبل از تاریخ انقضا معتبر است مگر اینکه کنسل و یا لغو شود.
    در صورتی که یک ویزای معتبر در پاسپورت منقضی شده داشته باشید، آن را خارج نکنید. این امکان را دارید تا از این ویزای معتبر در پاسپورت منقضی شده به همراه یک پاسپورت جدید معتبر برای اجازه ی سفر به آمریکا استفاده کنید.

 

با کارشناسان ما در آژانس هواپیمایی جهت اطلاعات بیشتر و یا درخواست ویزا تماس حاصل فرمائید.

برای استفاده از خدمات ویزای شنگن با ما تماس بگیرید.

۷۷۶۱۹۸۰۹-۰۲۱

۰۹۳۷۹۲۵۸۴۸۰

 

 

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *