ویزا توریستی آلمان

ویزا توریستی آلمان

آلمان یکی از کشورهای شنگن است که مسافران زیادی درخواست تردد در این کشور را دارند به همین دلیل باید از طریق ویزای شینگن اقدام نموده تا به اسانی حتی به کشورهای دیگر این محدوده یعنی شنگن سفر کنند.

ویزا شینگن آلمان:

۱-روادید شنگن آلمان در حالت عادی ۱۴ روزه و در حالت فوری ۱۰ روزه آماده خواهد شد. در مواردخاص، بیش از این مدت نیز به طول می انجامد.

۲-برای درخواست کنندگان زیر ۱۶ سال الزامی است که هر دو والدین یا قیمیت فرم درخواست را امضاء کنند.

۳- قبل از روز تعیین شده هیچ مدرکی مثل دعوت نامه را برای سفارت ارسال نکنید، تمام مدارک را باید شخص متقاضی هنگام ارائه درخواست بطور کامل به همراه داشته باشد.

۴- همه متقاضیان بالای ۱۶ سال نیاز به گذرنامه مستقل دارند، کودکان زیر ۱۰ سال می توانند بعنوان همراه در گذرنامه معتبر ولی و قیم قانونی خود درج شوند. کودکان بین ۱۰ و ۱۶ سال می توانند در صورتی همراه گذرنامه ولی و قیم قانونی خود معتبر باشند، که عکس آنها در گذرنامه الصاق شده باشد.

۵-  تاریخ های جدید جهت وقت سفارت آلمان: ۱۳ و ۲۸ نوامبر ۲۰۱۲ (۲۳ آبان و ۸ آذر۱۳۹۱) ساعت ۷٫۳۰ به وقت اروپای مرکزی (۱۰ به وقت تهران) سفارت برای ماه ژانویه ۲۰۱۳ مجددا فرصت گرفتن وقت می دهد.

۶- وقت های گرفته شده قابل باطل کردن نیستند.

۷- از تاریخ  دوم اکتبر ۲۰۱۲ برابر با  یازدهم مهر ماه ۱۳۹۱ هر کدام از متقاضیان روادید ( روادید شنگن، ترانزیت یا اقامت بلند مدت) بطور اصولی ملزم به دادن اثر انگشت خود به هنگام ارائه درخواست صدور روادید خواهند بود.

نکته: متقاضیانی که برای نخستین بار تقاضای ویزا می کنند باید شخصا برای ارائۀ تقاضای خود حضور داشته باشند تا اطلاعات بیومتریک آنان ثبت گردد، به این صورت که اثر ده انگشت دست و همچنین عکس آنها در محل گرفته خواهد شد. اثر انگشتان ثبت شده در سیستم VIS می تواند تا ۵ سال برای تقاضاهای آتی ویزای شخص مزبور مورد استفاده قرار گیرد و به این ترتیب می توان تا ۵ سال از انگشت نگاری مجدد صرفنظر نمود. هنگام ورود به کشورهای شنگن نیز مسئولین کنترل مرزی می توانند جهت احراز هویت افراد به سامانه VIS رجوع نمایند.

نقصی مدارک

مدارکی که در موارد استثنایی پس از ارایه درخواست روادید از سوی بخش روادید مطالبه می گردند (نقصی مدارک)، می توانند فقط در روزهای کاری سفارت از ساعت ۱۰:۰۰ الی ۱۱:۳۰ تحویل بخش روادید گردند. هنگام ارایه درخواست ویزا باید تمام مدارک به طور کامل تکمیل شده و تمام گواهی ها ارایه داده شود. به این ترتیب روند کار تسریع می یابد. کمبود مدارک می تواند موجب رد درخواست شود. برای درخواست کنندگان زیر ۱۶ سال الزامی است که هر دو نفر از والدین یا قیمین فرم درخواست را امضا کنند.

امکان باطل کردن وقت های گرفته شده نیست، به همین دلیل دقت کنید که زمانی برای گرفتن وقت به سایت سفارت مراجعه نمایید که مطمئن هستید می توانید  وقتی را که می گیرید، استفاده کنید و مدارک شما تا آن زمان کامل هستند. همچنین دقت کنید که وقتی که برای ارایه مدارک دریافت ویزا می گیرید، باید حداکثر سه ماه پیش از تاریخ سفر شما باشد.
قیمت ویزای شینگن المان:  این مبلغ به صورت یورو دریافت می شود. سفارت از پذیرفتن یورو به صورت پول خرد (سکه) معذور است و تنها اسکناس های پنج، ده، بیست، پنجاه، و صد یورویی قبول خواهد نمود، پرداخت با کارت امکان پذیر نمی باشد. جهت اطلاع از قیمت ها با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

راهنمایی جهت خرید بلیط هواپیما به آلمان:

در حال حاضر به ویسله هواپیمایی ایران ایر – ماهان  – لوفتهانزا و جرمنیا امکان پرواز مستقیم به شهرهای مختلف آلمان وجود دارد جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه پروازی – زمان پرواز و  … به قسمت رزو بلیت سایت مراجعه نمائید.

 

وب سایت سفارت آلمان در تهران

لینکهای زیر همگی به وب سایت رسمی سفارت آلمان در تهران می باشند.

 

نکته مهم:

تعیین وقت سفارت در خواست وقت مصاحبه برای سفارت آلمان در تهران، صرفا از طریق  این سامانه می باشد.
به مراجعه حضوری و تلفنی و فکس و … ترتیب اثر داده نمی شود.
آدرس سفارت آلمان در تهران: خیابان فردوسی، شماره ٣٢۴– ٣٢٠
تلفن : ٣٩٩٩١٢۶٠ـ٠٢١
سایت سفارت آلمان: www.teheran.diplo.de

 وب سایت سون تارا کارگزار رسمی اخذ ویزا و رزرو و خرید بلیط و هتل و تور می باشد شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دریافت ویزا و رزرو و خرید بلیط و هتل و تور از طریق راه های ارتباطی سایت با ما در تماس باشید.

 

اگر سوالی دارید در قسمت نظرات مطرح کنید کمتر از یک روز پاسخ شما را می دهیم.

با کارشناسان ما در آژانس هواپیمایی جهت اطلاعات بیشتر و یا درخواست ویزا شینگن تماس حاصل فرمائید.

 

۰۲۱-۶۶۵۵۳۷۱۱

۰۹۳۷۹۲۵۸۴۸۰

 

می خواهم در خبرنامه ویزا ها عضو شوم

 

Please follow and like us:

2 دیدگاه ها

  1. H.xayyaty گفت:

    سلام خسته نباشید من ویزای یک ساله مولای المان دارم می خواستم برای خانمم و دخترم ویزای مسافرتی شینگن بگیرم چطور می تونم سریع ویزا بگیرم؟ ممنون

    • تارا رادفر گفت:

      شما می تونید از طریق ایتالیا اقدام کنید، برای وقت سفارت دو میلیون و برای ویزا نیز دو میلیون هزینه دارد برای آگوست August وارد سفارت می شوید. برای هر نفر ۲۵ میلیون ضمانت بازگشت باید سپرده کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۹۳۷۹۲۵۸۴۸۰ تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *