ویزا توریستی اتریش

ویزا توریستی اتریش

کشور اتریش عضو اتحادیه اروپا و معاهده شنگن می باشد. شرایط عزیمت به کشور در هنگام ورود از سوی مقامات کنترل مرزی اتریش کنترل می گردد.

اخذ روادید برای اتباع ایرانی که قصد سفر به اتریش را دارند الزامی می باشد. مدت این روادید در هر شش ماه سال نباید بیشتر از ۹۰ روز باشد.

سفارت اتریش در تهران همچنین مسئولیت صدور روادید های شنگِن برای سفر به جمهوری مالت و جمهوری اسلوونی را بر عهده دارد.

 درخواست ویزا و یا اقامت فقط با داشتن وقت قبلی امکان پذیر است.

ویزای توریستی اتریش:

متقاضیانی که دارای تعهد نامه الکترونیکی هستند (EVE) و یا در نظر دارند درخواست اقامت نمایند، میتوانند فقط به صورت آنلاین و از طریق مراجعه به وب سایت Terminreservierung ÖB Teheran، وقت ارائه درخواست خود را رزرو نمایند. دیگر متقاضیان میتوانند از یکشنبه الی پنجشنبه بین ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۲:۰۰ (به وقت ایران) فقط از طریق تماس با شماره تلفن ۲۲۷۵۰۰۴۶ ۲۱ ۹۸+ و یا ارسال ایمیل به نشانیteheran-ob(at)bmeia.gv.at وقت مصاحبه خود را رزرو نمایند. همچنین همکاران بخش کنسولی سفارت از یکشنبه الی پنج شنبه هر هفته بین ساعت ۱۳:۳۰ الی ۱۵:۰۰ (به وقت ایران) از طریق شماره تلفن ۲۲۷۵۰۰۴۶ ۲۱ ۹۸+ آماده پاسخگوئی به سوالات کنسولی (ویزا) شما خواهند بود.

سفارت نسبت به کاسبان – از جمله تعدادی از آژانس های مسافرتی و اشخاصی که در برابر سفارت شما را خطاب قرار داده ولی هیچ ارتباطی با سفارت ندارند – و در قبال دریافت پول به شما وعده تعیین وقت مصاحبه میدهند، هشدار میدهد. برخی نیز پیشنهاد مدارک جعلی نیز ارائه می نمایند. ارائه مدارک جعلی پیامد های سنگین، برای مثال محرومیت از صدور ویزا را در پی خواهد داشت.

توجه: به دلیل تعداد بالای متقاضیان روادید، تخصیص وقت مصاحبه برای ارائه درخواست ۳ الی ۴ ماه به طول می انجامد. از این رو خواهشمند است زمان کافی برای صدور ویزا را در نظر بگیرید تا بتوانید سفر پیش روی خود را طبق برنامه انجام دهید.

لذا خواهشمند است توجه داشته باشید:

۱٫ متقاضیان روادید میتوانند درخواست خود را حداکثر ۳ ماه پیش از سفر برنامه ریزی شده ارائه نمایند. سفارت توصیه می نماید، متقاضیان درخواست روادید خود را چهار هفته پیش از سفر ارائه نمایند.

۲٫ برای کودکان نیز می بایست وقت مصاحبه جداگانه درخواست شود!

۳٫ برای ویزا نوع C و یا ویزای نوع d اتریش می بایست هنگام تماس تلفنی خود درخواست وقت مصاحبه برای ارائه درخواست «ویزا» نمائید – اما چنانچه در نظر دارید در اتریش به تحصیلات دانشگاهی خود ادامه دهید و یا نوع دیگری از اقامت که بیش از ۶ ماه می باشد را برنامه ریزی می نمائید، شما نیازمند وقت مصاحبه برای ارائه درخواست «اقامت» می باشید و می بایست چنین وقت مصاحبه ای را نیز درخواست نمائید. تعویض این دو نوع وقت مصاحبه با یکدیگر امکان پذیر نمی باشد..

پرداخت هزینه های ویزا و خدمات کنسولی فقط با یورو امکان پذیر است.

خواهشمند است توجه داشته باشید که به درخواست های روادید فقط در شرایط زیر رسیدگی خواهد شد:

·         پرداخت هزینه های کنسولی به یورو

·         حضور شخص متقاضی (به علت انجام انگشت نگاری بیومتریک ویزا، حضور شخص متقاضی حتما الزامی می باشد)

·         ارائه عکس طبق معیار های ICAO (عکس نباید قدیمی تر از ۶ ماه باشد، ۳۵ میلیمتر عرض و ۴۵ طول، فاصله ۲ چشم حداقل ۸ میلی متر – در این خصوص رجوع شود به www.passbildkriterien.at)

خواهشمند است در این خصوص برگه های راهنمای قسمت داونلود پایین این صفحه را نیز مطالعه نمایید!

درصورتی که مدارک ارائه شده ناقص بوده و یا شرایط فوق الذکر اجرا نشود، امکان رسیدگی به درخواست شما وجود نخواهد داشت و شما می بایست وقت مصاحبه جدید برای ارائه درخواست خود تعیین نمایید.

پرداخت فقط با اسکناس های یورو امکان پذیر می باشد. از مراجعه کنندگان در خواست می گردد مبالغ پرداختی به یورو را به میزان دقیق درخواستی، به همراه داشته باشند – علی الخصوص هزینه ۶۰ یورویی ویزای شنگن را – زیرا ممکن است پول خُرد مورد نیاز جهت پرداخت باقی وجه از سوی سفارت، موجود نباشد.

 لیستی از اتباع کشورهایی که در کشور ایران اقامت دائم داشته و جهت سفر به کشور اتریش نیاز به ویزا توریستی از کشور اتریش می باشند را می توان از طریق آدرس زیر تحت عنوان:

„Einreisevoraussetzungen für ausländische Staatsangehörige nach Österreich“

دریافت نمود.

هزینه ویزای اتریش:

هزینه ویزای شینگن ۶۰ یورو (برای کودکان ۶ تا ۱۲ ساله ۳۵ یورو و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان)، ویزای اقامت بین ۹۱ و ۱۸۰ روز در اتریش ۱۰۰ یورو، تأیید مدرک ۴۰ یورو و صدور گذرنامه اتریشی ۷۶ یورو است.

پژوهش گران خارجی در اتریش

از طریق آدرس زیر می توانید کلیه اطلاعات در رابطه با اقامتهای پژوهشی در کشور اتریش را دریافت نمایید:

وزارت کشور اتریش – پژوهش

اطلاعات بیشتر در رابطه با روادید را می توانید در سایت وزارت امور خارجه:http://www.bmeia.gv.at/aussenministerium/buergerservice/pass-und-visum.html و نیز تحت آدرس:http://www.bmi.gv.at/cms/BMI_Fremdenpolizei/einreise_visa/ دریافت نمایید.

هنرمندان خارجی در اتریش

شما میتوانید از طریق صفحه اینترنتی زیر اطلاعاتی در خصوص اقامت های تحقیقاتی در اتریش کسب نمایید:

راهنمای هنرمندان خارجی

وزارت امور بین الملل و اروپا اتریش

Minoritenplatz 8, A-1014 Wien
تلفن : ۰- ۵۰ ۱۱ ۰۵۰ ( بین المللی : ۰- ۵۰ ۱۱ ۵۰ ۴۳ + )
ُست الکترونیکی: post@bmeia.gv.at
DVR-Nr. 0000060

اطلاعات: بخش مطبوعات و اطلاعات
تلفن : ۳۳۲۰- ۵۰ ۱۱ ۰۵۰ ( بین المللی : ۳۳۲۰- ۵۰ ۱۱ ۵۰ ۴۳ + )
پُست الکترونیکی: abti3@bmeia.gv.at

 حق چاپ © وزارت امور بین الملل و اروپا اتریش و نمایندگیهای اتریشی

ناشر | وزارت امور اروپا، ادغام و خارجه

 

 وب سایت سون تارا کارگزار رسمی اخذ ویزا و رزرو و خرید بلیط و هتل و تور می باشد شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دریافت ویزا و رزرو و خرید بلیط و هتل و تور از طریق راه های ارتباطی سایت با ما در تماس باشید.

 

اگر سوالی دارید در قسمت نظرات مطرح کنید کمتر از یک روز پاسخ شما را می دهیم.

با کارشناسان ما در آژانس هواپیمایی جهت اطلاعات بیشتر و یا درخواست ویزا شینگن تماس حاصل فرمائید.

۶۶۹۱۳۶۰۴-۰۲۱

۷۷۶۱۹۸۰۹-۰۲۱

۰۹۳۷۹۲۵۸۴۸۰

 

می خواهم در خبرنامه ویزا ها عضو شوم

 

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *