پارک جنگلی لویزان تهران ؛ راهنمای گشت و گذار در بوستان جنگلی لویزان

پارک جنگلی لویزان تهران:

بام سبز تهران

برای تهران چندین تنفس گاه سبز باقی مانده است. بوستان هایی مثل لویزان ، سرخه حصار ، چیتگر و پردیسان این لکه های سبز غیر از راحت تر کردن تنفس برای ساکنان تهران، امکاناتی را هم برای بازی، تفریح و گشت و گذار برای آنها فراهم می کنند. یکی از زیباترین این بوستان ها، پارک جنگلی لویزان تهران  است که تقریبا ۱۴ کیلومتر مربع وسعت دارد.

 

تفریحگاه تهران

پارک جنگلی لویزان در زمستان

 

پارک جنگلی لویزان تهران اوایل دهه ۱۳۴۰ به صورت مصنوعی به وجود آمد، تا از پیشرفت بافت شهری تهران جلوگیری کند و حالا خود تبدیل به تفریحگاهی دلپذیر شده برای یک آخر هفته پاییزی که درس و مدرسه بچه ها امکان زیادی را برای سفر به خارج از شهر نمی گذرد، می توان فرمان را به سمت شمال شرقی تهران چرخاند و به جنگل رسید.

 

جاذبه های پارک جنگلی لویزان

پارک جنگلی لویزان در زمستان

 

از دو چرخه سواری، پیاده روی و بازی های دسته جمعی مثل زو(کبدی)، هفت سنگ، قایم باشک، طناب کشی گرفته تا کباب و ناهار و استراحت در این بوستان فراهم است. به این ها باید مناظر سرسبز و گاه پاییزی را هم اصافه کرد. این بوستان پستی، بلندی و پیچ و خم های زیادی دارد. بنابراین به علائم هشدار دهنده در بوستان بسیار دقت کنید.

 

متل شیان

غیر از شب مانی در کمپ و پادر، در پارک جنگلی لویزان تهران  امکان اقامت دیگری هم دارید متل شیان در تهران معروف است و برای گرفتن اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های ۲۲۹۴۷۹۱۶-۲۰ (۰۲۱)تماس بگیرید.

 

سفر به بوستان لویزان

پارک جنگلی لویزان تهران

 

در نزدیکی پایتخت

مسیر اول یا ورودی غربی: وارد بزرگراه همت شرق یا شهید زین الدین شوید و بعد به سمت خروجی امام علی (ع) شمال بپیچید. در آنجا وارد خروجی پارک جنگلی لویزان تهران مبارک آباد و بعد خیابان شهید بیات شوید در میدان شهید طجرلو به سمت خیابان شهید طجرلو بپیچید و از وروردی غربی وارد بوستان شوید.

 

مسیر رسیدن به پارک لویزان

پارک جنگلی لویزان تهران

مسیر دوم یا ورودی شرقی: وارد بزرگراه صدر شوید و از آنجا هم وارد بابایی شرق شوید. در این بزرگراه خروجی هنگام را بپیچید تا ورودی شرقی بوستان را ببینید وروردی دیگری هم در جنوب بوستان وجود دارد که البته مسیرهای دسترسی به آن هنوز کامل نشده است.

 

مکان های دیدنی لویزان

پارک جنگلی لویزان تهران

 

در میان جنگل و پرنده

از زمان احداث باغ پرندگان در پارک جنگلی لویزان تهران ، پرنده نگری هم به جابیت های طبیعت گردی این بوستان اضافه شده است

طبیعت گردی: لویزان یکی از بوستان های بزرگ تهران استو بنابراین در آنجا می توانید حسابی از طبیعت لذت ببرید این بوستان پر است از درختانی مثل کاج، انواع سرو، چنار، اقاقیا، زبان گنجشک توت و مو، در این بوستان غیر از پیاده روی و گردش در میان درختان امکاناتی مثل: سرویس بهداشتی، متل، رستوران، سفره خانه سنتی مجموعه ورزشی و بازی کودکان، آلاچیق، ساختمان پلیس و مسجد وجود دارد.

 

طبیعت گردی تهران

پارک جنگلی لویزان تهران

 

باغ پرندگان: فاز اول باغ پرندگان، اوایل سال ۹۲ با ورود ۲۰ هزار پرنده بهره برداری شد. حالا هم حدود ۲۵۰ گونه مختلف آسیایی و آفریقایی مثل انواع طوطی، کبوتر، جغد، عقاب، کرکس، شاهین، طاووس، فلامینگو، مرغابی، شترمرغ و انواع پرندگان آبزی را می توانیددر آن ببینید پرندگان اینجا تقریبا آزاد هستند.

 

باغ پرندگان در تهران

پارک جنگلی لویزان تهران

 

و تا ارتفاع ۳۰ متری که تورهایی تعبیه شده، می توانند پرواز کنند این مجموعه در بخش شرقی بوستان قرارگرفته و از فقط می خواهید در این باغ بگردید، برای رسیدن به آنجا به کمک اتوبوس های موجود، به بلیت فروشی می رسید، خوشبختانه در شرق تهران، به اندازه کافی تابلوی راهنما برای رسیدن به باغ پرندگان نصب شده، قیمت بلیط اینجا چهار هزارتومان است و برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۷۷۰۷۵۲۱۴(۰۲۱) تماس بگیرید.

 

تور باغ پرندگان تهران

پارک جنگلی لویزان تهران

 

Please follow and like us:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *